Oznaczanie szczurów / jak odróżnić identyczne szczurki?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Oznaczanie szczurów

Post autor: Mycha »

Kiszony, niekoniecznie - obgryzą go co pewnie nie wpłynie dodatnio na zdrowie. Większość szczurów uwielbia wszystko co chemicznie pachnie.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Oznaczanie szczurów

Post autor: con3x »

Wydaje mi się, że z tym malowaniem pazurów to było żartem ;)
bless ya.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Oznaczanie szczurów

Post autor: yss »

to na pewno był żart, ale nie uwierzyłbyś, jakie żarty o obsłudze zwierząt ludzie potrafią potraktować poważnie. szczególnie ci bardzo młodzi. i potem będą przekonani, że można lakierować szczury lakierem do paznokci, bo przeczytali na poważnym szczurym forum ;) dobrze, że ktoś to dementuje na wszelki wypadek.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Kiszony
Posty: 136
Rejestracja: czw sty 14, 2010 10:24 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Oznaczanie szczurów

Post autor: Kiszony »

hehe dobra wybaczcie juz nie bede ;) :-X
NIE WOLNO MALOWAĆ SZCZUROM PAZURÓW LAKIEREM DO PAZNOKCI!
katy
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 09, 2011 10:03 pm

Jak odróżnić dwa waciki?

Post autor: katy »

Na stronie SPS zachęca się do przygarniania wacików. Mnie się akurat takie najbardziej podobają :)
Jednak nieraz jest napisane że ktoś przygarnął np 2 dziewczynki. Czy nie ma wtedy problemu z rozróżnianiem jeżeli one jeszce nie nauczyły się reagować na imię.
Ja rozumiem że zawsze trochę się różnią ale jak np ten minimalnie chudszy troche przytyje, albo wyjeżdża sie na kilka dni to łatwo zaponieć po powrocie który jest który, a chyba nikt by niechciał aby go coś takiego spotkało. Jak to więc z tym jest?
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak odróżnić dwa waciki?

Post autor: Ogoniasta »

Możesz jednemu wyciąć/przystrzyc kawałeczek futerka na karku ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
katy
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 09, 2011 10:03 pm

Re: Jak odróżnić dwa waciki?

Post autor: katy »

jeszcze myślałam kiedyś że możnaby jednemu zrobić kropkę na plecach farbą do włosów, ale przytnięcie jest chyba lepszym sposobem. Tylko co jak ja sie nie skapne a mu podrośnie. musiałabym mu systematycznie podcinać. ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak odróżnić dwa waciki?

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz zrobić kropkę henną. Albo może jakimś mazakiem dla przedszkolaków? W labie znakują ogony mazakiem (Soran miał numer).
Nausicaa ma gromadkę wacików, może sie wypowie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oznaczanie szczurów

Post autor: alken »

myślę,że na początku potrzebne będzie wycinanie sierści czy znakowanie mazakiem nietoksycznym, a potem rozpoznasz po charakterze ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”