ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: IHime »

Klauduska, poczekaj, teraz roznosi ich energia, bo są młodzi. Może Tycik do niedawna nie czuł się zbyt pewnie i wolał trzymać się Ciebie. Jest duża szansa, że z wiekiem na powrót odkryje uroki przytulania, a reszta pójdzie w jego ślady.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: klauduska »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=29233 -> przeniosłam temat. dodam tylko, że ich wcale nie rozpiera energia. spędzają cały dzień poza klatką [jak jestem w domu], pobiegają trochę i idą spać koło mnie na łóżku..
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: `naatka »

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale wole zapytać tu niż zakładać zbędne tematy :D
otóż w lutym wyjeżdżam na 2 tyg. do babci i nie moge wziąć szczurów ze sobą, moja mama bedzie sie nimi zajmować.
noi tu rodzi się pytanie - moje szczury były przyzwyczajone do wybiegów po całym pokoju na 2-3 godziny.
Niestety moja mama nie jest w stanie puszczać ich na dłużej niż godzine po łóżku. Czy nie zdziczeją mi i nie popadną w depresje przez te 2 tyg?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Nic im nie będzie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jelly123
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 04, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: koło Poznania :)

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Jelly123 »

A ja mam pytanie odnośnie szczurka, który w sierpniu będzie już cały rok za sobą spędzony ze mną. Jest już dorosła i raczej uszły z niej te ogromne pokłady energii, ale nie w tym sęk... Oswajam aktualnie drugą szczurkę, którą potem połączę ze starszą. Od tego czasu starsza w stu procentach ma mnie w pompie. Kiedy spróbowałam je połączyć na przywitanie, to owszem, starsza podlizywała mi się, ale co ja mogłam zrobić. Odkładałam ją z powrotem na neutralny teren. Już wcześniej nie była zbyt przywiązanym szczurkiem, choć całe łączenie przebiegało w odpowiedni sposób. A jednak nie ma mowy ani o mizianiu, ani o iskaniu. Jeśli chcę ją pogłaskać to muszę przez chwilę potrzymać ją za skórę na karku, to uspokaja się na kilka sekund. A tak to jest taka niezależna... Kiedy słyszy moje kroki budzi się, ale nie podchodzi. Ożywia się jedynie czując mamę, która nie bawi się z nią, tylko daje smakołyki. Krótko mówiąc szczurka jest oswojona (wiadomo - nie gryzie ani się nie boi) ale nijak jest do mnie przywiązana. Można coś z tym zrobić? I jeszcze ten foch kiedy pojawiła się "konkurencja"... Dodam jeszcze, że szczurcia codziennie kilka godzin biega po moim pokoju. Z początku uważała mnie za ostoję bezpieczeństwa i spała przy mnie, ale teraz znalazła już sobie lepszy kącik. ???
Ratsy
Posty: 27
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Ratsy »

SUPEER !
Są efekty, dzięki bardzo! :)
Używam metody "na siłę", mam małego szczurka.
Świetnie piszesz, dodaj może mowę ciała :D
Żegnaj, Grzesiu... Niegdy Cię nie zapomnę, mój najlepszy przyjacielu...
Piotrze... Zawiodłam się na tobie... Zabiłeś brata...
Awatar użytkownika
Orangeo
Posty: 70
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Paczków, Nysa

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Orangeo »

Mam mały problem.... Zamierzam przygarnąć dwa młode szczuraski.
Otóż, mój brat nie może zrozumieć, że przez kilka dni będę je oswajała ja sama, będzie mógł co najwyżej siedzieć przy klatce i mówić do nich. Twierdzi, że jeśli nie będziemy ich oswajali obydwoje (lub ja jednego, on drugiego) - nie pokochają go ::)
Możecie wytłumaczyć mu, że takie "zabiegi" są złe ? Przecież szczurki mają wielkie serduszka, na pewno pokochają i jego nie mniejszą miłością !
Na dodatek będę musiała się uporać z psem "wariującym" na punkcie szczurów (nie rzuca się na nie z zębami, jest tylko strasznie nimi zainteresowany, nie może usiedzieć na miejscu) - nie mogę po prostu zamknąć drzwi i spokojnie zajmować się szczurkami gdyż będzie ujadał i za wszelką cenę próbował dostać do pokoju (umie otwierać drzwi). Macie jakieś ''sposoby'' na przeprowadzenie takiej "operacji" - żeby szczurki nie spanikowały oraz żeby pies szybko się do ich obecności przyzwyczaił ?
Proszę o wszelkie rady ! Dodajcie memu bratu słowa otuchy :D
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: greenfreak »

Orangeo, pies z czasem przywyknie. Szczurki nie powinny się raczej stresować, jeśli nie będą wystawione na bezpośredni kontakt z psem (pies ruszający klatkę, szczekający pod nią itd.)
A brat niech się nie martwi. Szczur pokocha każdego, kogo zechce pokochać i kto będzie dla niego dobry ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Orangeo pisze:Mam mały problem.... Zamierzam przygarnąć dwa młode szczuraski.
Otóż, mój brat nie może zrozumieć, że przez kilka dni będę je oswajała ja sama, będzie mógł co najwyżej siedzieć przy klatce i mówić do nich. Twierdzi, że jeśli nie będziemy ich oswajali obydwoje (lub ja jednego, on drugiego) - nie pokochają go ::)
Możecie wytłumaczyć mu, że takie "zabiegi" są złe ? Przecież szczurki mają wielkie serduszka, na pewno pokochają i jego nie mniejszą miłością !
Na dodatek będę musiała się uporać z psem "wariującym" na punkcie szczurów (nie rzuca się na nie z zębami, jest tylko strasznie nimi zainteresowany, nie może usiedzieć na miejscu) - nie mogę po prostu zamknąć drzwi i spokojnie zajmować się szczurkami gdyż będzie ujadał i za wszelką cenę próbował dostać do pokoju (umie otwierać drzwi). Macie jakieś ''sposoby'' na przeprowadzenie takiej "operacji" - żeby szczurki nie spanikowały oraz żeby pies szybko się do ich obecności przyzwyczaił ?
Proszę o wszelkie rady ! Dodajcie memu bratu słowa otuchy :D
Orangeo, ty juz chyba w 2ch tematach o psach+szczurki sie wypowiadasz. czy możesz trzymać sie tamtych tematów ? Inaczej takie posty będziemy wyrzucac, bo to dublowanie tematów i śmiecenie. Dzięki.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... 37#p775837
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t ... 38#p775838
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Orangeo
Posty: 70
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Paczków, Nysa

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Orangeo »

Wiem Paul, wiem ;) To z psem było dodatkiem do mojego pytania o brata, poza tym na tamte posty nikt nie odpowiada :(
Myślicie że można oswajać szczurki w dwie osoby ? Tzn. dać im do klatki szmatki z zapachem moim i brata oraz oswajać je na kolanach (na krześle itd.) we dwójkę ? Czy nie polecacie ? Nie chcę żeby brat się czuł "odepchnięty"
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Czasem jest tak, że nikt nie odpowie.
Psa nie powinnaś wpuszczać do pokoju i nauczyć, ze ma nie szczekać pod drzwiami. Byc moze jak zobaczy , że w pokoju są szczurki w klatce , to przestanie ujadac, ale skoro wariuje to lepiej żeby się nie zbliżał, bo moze je co najmniej wystraszyć.

Możecie spokojnie razem oswajać ogonki, o ile ustalicie te same techniki. Sporo ogonów jak sie już oswoi, to potem raczej im obojętne kto je trzyma. Chyba , ze np. intensywnie pachnie, jest za glośny czy cos.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Alutka92
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 28, 2011 9:12 pm

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Alutka92 »

Witam! mam problem z oswojeniem swojego szczurka ostatnie kika dni było ok potrafł spać mi na brzuchu a od wczoraj zrobił sie dziki, cały czas biega i nie chce stanąć w miejscu, dzsiaj gdy próbowałem go zakryć rękami on strasznie chciał się stamtąd wydostać, wciskł na siłę łebek żeb sie prześliznąć między palcami. Nie chciałem mne puścić to wkońcu mnie ugryzł. Co mam z nim zrobić bo nie ogarniam tego szczura
Gdy szczurek jest głodny, to najmilszą osobą dla niego jest ta, która da mu jeść.
Awatar użytkownika
Alutka92
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 28, 2011 9:12 pm

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Alutka92 »

" Nie chciałem *go puścić" coś klawiatura mi świruje i przepraszam za błędy
Gdy szczurek jest głodny, to najmilszą osobą dla niego jest ta, która da mu jeść.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: KITEgirl »

poczytaj dokładnie forum. nie wiemy jak długo maluch jest iu ciebie. no i kolegę po pierwsze mu zaadoptuj! w grupie oswajają się szybciej
Awatar użytkownika
Alutka92
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 28, 2011 9:12 pm

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Alutka92 »

czytał o tych różnych przypadkach przy oswajaniu, narazie musze czekać na efekty zastanawia mnie tylko o co codzi z tym że szczur raz zachowuje się jak oswojony a raz jak bym miał go w rękach pierwszy raz. szczura mam od tygodnia jest on młody ma dopiero około miesiąca. Czy kładzenie go na plecach w tak młodym wieku da jakiś skutek?
Gdy szczurek jest głodny, to najmilszą osobą dla niego jest ta, która da mu jeść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”