Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KITEgirl »

wiem że mogę ale aktualnie nie mam grosza. jak tylko będę mieć kasę by opłacić składki, zgłoszę się do nich. a akcja była spontan. wiem że to największy zoolog w mieście i mają masę szczurków. mieli 2 samice z małymi a po chwili zniknęły więc to dla mnie podejrzany sklep
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: klauduska »

KITEgirl, ok, ale to nie używaj w takim razie SPSu jako loga, bo na razie do niego nie należysz, a skoro chcesz, to lepiej nie dostać od nich osta banu czy czegokolwiek za podszywanie się. Jeszcze ktoś cię kiedyś o legitymację poprosi i będziesz miała zonka niepotrzebnego.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KITEgirl »

to było jednorazowe
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: odludka »

W Krakowie w Galerii Krakowskiej na parterze jest sklep zoologiczny. Nie pamiętam nazwy ale zapewne jest to jakiś sklep sieciowy. Zawsze tam wchodzę, jak jestem w galerii, żeby sprawdzić jak się mają zwierzaki . Nigdy nie mogłam się do niczego przyczepić, czyste klatki po kilka zwierzaczków, oddzielone płciami. Ale ostatnio po dłuższej nieobecności wchodzę a tam w akwariach po kilkanaście zwierząt, młode, samce z samcami, czysto miały to fakt, ale czemu zaczęli trzymać razem ??? Podeszłam do faceta i zanim się dowiedział o co chodzi był bardzo miły, a potem zlał mnie z..... jak to się brzydko mówi. Na pytanie dlaczego trzymają szczurki razem odpowiedział, że nie maja miejsca i że nigdy im się żadna niespodzianka nie przytrafiła i sobie bezczelnie poszedł. Ponieważ byłam z dzieckiem, postanowiłam, że nie będę teraz się dopytywać i drążyć tylko napisze tutaj. Co mogę teraz zrobić iść tam jeszcze raz i postraszyć czy napisać gdzieś o tym od razu, bo wydaje mi się że oni mają takie groźby gdzieś. Tylko jak pisać to gdzie Do TOZ czy SPSu? Czy oni maja czas żeby się czymś takim zająć?
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: szczurzyca. »

Odludka, też tam byłam kiedyś i tak jak mówisz, warunki ok (jak na mój gust klatki małe, ale w końcu to zoolog :) ). teraz byłąm po kilku tygodniach i.. przeraziłam się. mało miejsca, nierozdzielone, obsługa dużo mniej miła. ale dlaczego..???
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: odludka »

No właśnie dlaczego? Może właściciel się zmienił? To co teraz możemy zrobić, bo z tego co wyczytałam w tym temacie to TOZ niewiele pomaga, a jak się pójdzie prywatnie to tez nie pomoże, bo po prostu nie będą gadać z człowiekiem. Ja chyba napisze do tego TOZu i zapytam wprost czy mają czas i czy w ogóle zajmują się takimi sprawami, bo przecież powinni. Chyba że zbieramy ekipę i do roboty ;D
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: szczurzyca. »

tak, na pewno wzięliby mnie na poważnie :D ale najgorsze warunki jakie widziałam są w tesco. tragedia..
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: szczurzyca. »

szczurzyca. pisze:tak, na pewno wzięliby mnie na poważnie :D ale najgorsze warunki jakie widziałam są w tesco. tragedia..
na kapelance, nawet nie wiem czy w drugiem jest zoolog :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: odludka »

Dobra to ja pisze do TOZu i zapytam co można zrobić. W Tesco nie byłam w zoologicznym,ale słyszałam że tam jest masakra. Może rzeczywiście można stworzyć coś w stylu "Grupa do zwalczania złych warunków w sklepach zoologicznych" :D . Może nie będzie to walka z wiatrakami jak ktoś sie rzeczywiście za to zabierze. A może maja już coś w tym stylu w TOZie. Chyba że np nie można tak robić i nawet ci z TOZu czy innej organizacji nie maja takich praw. Dam znać co mi napiszą.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Blanny »

A ja chciałam pochwalić Kakadu w pasażu Auchan w Piasecznie za ostatnie zmiany. Po pierwsze, z półek praktycznie całkowicie zniknął megan, vitapol, animals (włączając w to ich kolby). Pani powiedziała mi, że są tylko resztki, które zostały i raczej więcej ich tu już nie znajdę. Niektóre zwierzaki są w klatkach, a nie w akwariach jak wcześniej (np. świnki morskie). Widziałam też, że obsługa bawi się z tymi świnkami i są zupełnie oswojone.
Ale co mi się nie podoba? Fretka w zoologu? Jestem na nie. Szczury i myszy nierozdzielone płciami (pan nie wie dlaczego, no tak tu trzymają, codziennie sprawdzają im brzuszki i jak któraś ma duuży, to ją oddzielają - ale z nią robią, nie wiem). Obsługa nie zna się na zwierzętach, a daje rady na ich temat. Np. "Niech pan potrzyma wszystkie młode z matką 6 tygodni." odnośnie szczurów.
Ale i tak jest DUŻO lepiej. Być może ciągle będzie się zmieniać i poprawią i resztę..
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: klauduska »

ja z tego Kakadu mam swojego pierworodnego. Samce od samic były wtedy oddzielone i kobieta, która mi sprzedawała gadała do niego słodziej niż ja. karmę mi polecili dobrą, ALE klatkę za małą sprzedali i nie powiedzieli nic o stadności szczurów, a szkoda..
tragiczne warunki były w Kakadu w Blue City i w którymś jeszcze z CH.
yoll
Posty: 24
Rejestracja: śr cze 15, 2011 10:58 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: yoll »

Dziś byłam w Kakadu w Manufakturze to co tam ujrzałam to jednym słowem tragedia, szczurki były w 2 akwariach. Dumbo(3sztuki) i standardy(4 sztuki) oczywiście nie rozdzielone płciami. Jeden standardzik bez ogonka, nie wiem czy taki już do nich trafił, czy coś mu się u nich stało, jeden Dumbo krwawił z nosa zaś drugi strasznie łysiał i cały czas się drapał, generalnie szczury były w opłakanym stanie jak i warunkach, po powrocie do domu opowiedziałam to mężowi zastanawiając się gdzie to zgłosić, mąż znalazł w internecie stronę Straży dla zwierząt (http://www.strazdlazwierzat.lodz.pl/) zadzwonił od razu pod numer alarmowy i zgłosił całą sytuację, dostał od Pani która odebrała zgłoszenie zapewnienie że w ciągu kilku minut zadzwoni do inspektora któremu podlega ten region że ma się udać do wyżej wymienionego sklepu w celu zbadania sprawy. Pani przyjmująca zgłoszenie poprosiła męża o numer telefonu i dane osobowe jeśli będę wiedzieć coś więcej to dam znać jak zakończyła się ta sprawa.
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: odludka »

A mi odpisali coś takiego....
"Witam
W miarę możliwości staramy się sprawdzać warunki w sklepach, jeśli ktoś zgłosi do nas złe warunki panujące w sklepach.
Jeśli nie mamy takiego zgłoszenia nie jesteśmy w stanie reagować. Dlatego zachęcamy do zgłaszania nam takich nieprawidłowości"

Czyli można tylko im zgłosić i czekać...
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Wszoły u szczurków z zoologa

Post autor: Iguta87 »

Napisze to tutaj, bo nie bardzo wiem gdzie to pasuje. Pisałam ostatnio w smutniku o szczurkach z zoologa, i to jest ciąg dalszy tej historii. Znowu tam poszłam, wisiałam nad akwarium z 10 min ale rozsądek zwyciężył i wyszłam. Coś mnie tkneło, że coś z sierścią nie tak.. i wróciłam, poprosiłam dziewczynę z obsługi (bardzo miłą, aż mi głupio) żeby pokazała mi dumbo, (sięgneła po standarta). Oglądam tego malucha, i moje podejrzenia się sprawdziły. Wszoły jak malowane. Całe plecki i szyja obklejone jajkami, strupki na skórze.
Chciałam zapytać co z tym zrobić? Dziewczyna powiedziała że nie może sprzedać chorego szczurka i mamrotała coś o weterynarzu, ale jak zapytałam konkretnie to coś tam bąkneła że za kilka dni. Może można to gdzieś zgłosić i wyciągnąć te maluchy? Na odpowiedź ile szczurek ma powiedziała że chyba nie cały miesiąc... :-\
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Wszoły u szczurków z zoologa

Post autor: Venefico »

A może pójść do kierowniczki ? Może zgarnęłaby tego weterynarza szybciej, jeśli by się jej nagadało ?
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”