czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

ja zaraz jak tylko wrócę do domu (bo tu nie mam piekarnika) to sobie zrobię zaaajefajną wegańską tartę z kremem waniliowym, borówkami, malinami i truskawkami
*__*
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: czy jestes...

Post autor: Flaumel »

Alken, nie znęcaj się :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

alken pisze: z kremem waniliowym,
Powiedz mi jak robisz krem waniliowy? Mnie wychodzą jakies takie dziwne w smaku, mało waniliowe.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

hm, jeszcze nie robiłam, ale jak będę robić to zakładam że do budyniu waniliowego dodam jeszcze esencję waniliową (prawdziwą, nie te smrodliwe olejki) ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czy jestes...

Post autor: Chomika »

Ja jestem wegetarianką od 4 dni ;)
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: czy jestes...

Post autor: Wilczocha »

Jestem wszystkożerna :P
Jem za równo rośliny jak i mięso.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zocha pisze:To ja dorzucę jedną z moich ulubionych stron :) , nie o jedzeniu (chociaż czasami coś się trafi), ale są tu tłumaczenia ciekawych artykułów i różnych informacji o weganizmie m.in.

http://weganizm.blox.pl/html
miałam to w "lubię to" na facebooku. ale "niestety" zostałam wyrzucona z subskrybujących, bo zostawiłam pod jednym z newsów krytyczny komentarz (jakis nawiedzony artykuł o breatharianinie). komentarz został także usunięty. zostawiłam go w sumie na próbe bo wczesniej pojawił sie podobny komentarz od kogos, zaznaczyłam że go lubię, a potem zauważyłam że zniknął. myslałam ze to przypadek, ale jak widac ja też zostałam usunięta ::) ciekawa polityka.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: czy jestes...

Post autor: Szeliza »

Zaznaczyłam, że nie (nawet nie pamiętam kiedy) a teraz w chodzę, chcę zaznaczyć. Tu już zaznaczone :D
A więc jestem wege już ok. 3 miesięcy. Coraz bardziej się do tego przekonuję, dobrze się z tym czuję. Coraz bardziej zagłębiam w ten temat. Ciągle uczę się nowych rzeczy na ten temat. Mama trochę się sprzeciwiała, ale tylko mówiła coś typu "zacznij jeść to mięso''. I tylko denerwuję się gdy siedzę i czytam składy na wszystkim co trafi w moje ręce.
Ciesze się bardo, że coraz więcej osób przekonuje się do bycia wege. :)
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

alken pisze:
miałam to w "lubię to" na facebooku. ale "niestety" zostałam wyrzucona z subskrybujących, bo zostawiłam pod jednym z newsów krytyczny komentarz (jakis nawiedzony artykuł o breatharianinie). komentarz został także usunięty. zostawiłam go w sumie na próbe bo wczesniej pojawił sie podobny komentarz od kogos, zaznaczyłam że go lubię, a potem zauważyłam że zniknął. myslałam ze to przypadek, ale jak widac ja też zostałam usunięta ::) ciekawa polityka.
:-\ niektórzy już chyba tak mają, że nie uznają słów krytyki, dziwne...
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

Szeliza pisze:Ciesze się bardo, że coraz więcej osób przekonuje się do bycia wege. :)
Mnie również cieszy każda jedna osoba, która przechodzi na wegetarianizm, zaczyna dokonywać w życiu świadomych wyborów :) Dlatego gratuluję Ci podjętej decyzji i życzę mocnych nerwów, bo na pewno Ci się przydadzą. Mimo że człowiek będąc wege czuje się dobrze sam ze sobą, to często jednak czuje się źle z innymi. Przygotuj się na wiele przykrości z tego powodu :-\ Ja po 5latach już nie potrafię ich zliczyć... Najgorsze co usłyszałam w swoim życiu to "nie chciałabym takiej wnuczki". Jadłam obiad u koleżanki i jej babcia mnie tak skwitowała po tym jak podziękowałam za sos na mięsie. Żadne wyzwiska i obraźliwe komentarze nigdy mnie tak nie dotknęły jak to. Płakałam wtedy cicho nad talerzem, aby nikt nie zauważył. Minęło kilka lat a mnie te słowa nadal ranią.

Bo widzisz, mimo że nie będziesz nikomu zaglądać w talerz, oceniać ludzi po tym co jedzą, to sama możesz zostać kiedyś skreślona na tej podstawie. Mam nadzieję, że Tobie się to nie przytrafi ale trzeba być na to gotowym. Ja nie byłam...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zyberka pisze:. Mimo że człowiek będąc wege czuje się dobrze sam ze sobą, to często jednak czuje się źle z innymi.
no niestety :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

Zyberka, podziwiam cię za podejście :o
Najgorsze co usłyszałam w swoim życiu to "nie chciałabym takiej wnuczki". Jadłam obiad u koleżanki i jej babcia mnie tak skwitowała po tym jak podziękowałam za sos na mięsie. Żadne wyzwiska i obraźliwe komentarze nigdy mnie tak nie dotknęły jak to. Płakałam wtedy cicho nad talerzem, aby nikt nie zauważył.
Ja to od małego miałam niezły charakter i ja bym nie usiedziała cicho tylko odbiła piłeczkę, że "a ja tak prymitywnej babki" czy cos w tym stylu.. czasami mnie nerwy ponoszą, wiem, ale nic na to nie umiem poradzić.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

no cóz, ja też nie potrafię się nieraz powstrzymać od chamskiej odzywki ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

Generalnie jeśli "padam ofiarą" osoby starszej to nie wdaję się w dyskusję bo z mojego skromnego doświadczenia wynika, że to nie ma najmniejszego sensu. Takiej osobie nie da się nic przetłumaczyć, no bo jak wytłumaczyć komuś kto Cię nie słucha. A nie słucha bo przecież starszy znaczy mądrzejszy, nie? ::)

Ja tam twierdzę, że najgłośniej zawsze krytykują Ci, którzy podświadomie zdają sobie sprawę, że to co robią, w tym przypadku akurat spożywanie mięsa, jest złe ale nie mogą się do tego przyznać, bo to by oznaczało słabość o_O . Najlepszą obroną jest atak. Lepiej od razu głośno obrazić, poniżyć niż wdawać się w dyskusję, która pokaże, że jest się egoistą traktującym żywe stworzenia przedmiotowo.



Wczoraj wskoczyłam w wolnej chwili na Vive! a tu pani Gessler mówi mi, że jestem inwalidką ;D ja bym w takim razie poprosiła jakieś orzeczenie o niepełnosprawności, bo wtedy bardzo łatwo o pracę, przyda się :D http://viva.org.pl/index.php?&id=19&bac ... 8b47066974
btw. warto obejrzeć drugi film, jak nie da rady całego to chociaż sam początek żeby zobaczyć różnicę pomiędzy zwykłą wątrobą a tą stłuszczoną...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

a już dawno gdzieś o tym czytałam, no jak dla niej wegetarianie to inwalidzi to weganie mają chyba znaczny stopień upośledzenia, powinnam rentę dostawać O0 ona też cośtam pierniczyła ze jej córka jest wegetarianką ale "całe szczęście ryby je" bo ona nie rozumie jak można sobie pokarmu odmawiać. z resztą wygląda na taką co sobie nie odmawia ;D
jesli otłuszczona wątoba jest rzeczywiście taka smaczna to foie gras z Gesslerowej to musiałby być rarytas :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”