[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

który "zielony las" masz , zwykły czy premium ? Może tez wezmę na próbę, jak to mało intensywne. No i zawsze moge wymieszać ze zwykłym i Cat's bestem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Entreen »

Hm, chyba zwykły :) Sprawdził mi się przy myszach (które, jak wszyscy wiedzą, śmierdzą niemiłosiernie... teraz mam inną klatkę, z większą ilością pięterek, więc smrodek niestety wrócił :/), przy szczurach też się daje radę :).

Następny leci zwykły, bezzapachow, bo akurat taki mam ;P
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Chomika »

Czy używanie papieru toaletowego jako podściółki jest dobrym rozwiązaniem? Czy byłoby dobrze, gdybym codziennie go wymieniała i czyściła kuwetę? Z ankiety wynika, że częsć osób go używa => http://szczury.org/viewtopic.php?f=166& ... wy#p172302 więc... jak to jest z tym papierem toaletowym?

jak odpowiedź była wcześniej, to bardzo przepraszam, tak, skorzystałam z szukajki :P
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Będzie śmierdziało, jak na mój gust.

Nie polecam podściółki Hugro z konopi - u mnie już po jednym dniu capiło tak, że nie dało się wytrzymać. Sama podściółka zresztą capi od nowości, w dodatku mnie uczula jako alergika.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Chomika »

Ja mam samiczki i ich siuśki nie są takie śmierdzące. W każdym bądź razie, jeśli nie ma żadnych innych przeciwskazań, to wypróbuję i napiszę ;).
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: mini »

Ostatnio kupiłam Benka Compact. Powiem, że nawet bardziej mi pasuje niż Uniwersalny.
Głównie dlatego, że ma drobniejsze "ziarenka" więc ładniej wchłania siuśki i oblepia odchody. Wygląda, że się na niego przerzucę :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: MadziaK »

Dziś dotarła Chipsi XXl będziemy testować na pierwszy rzut oka wygląda oki :). Wczesniej tego nie zauważyłam ale przez ten miesiąc jak ciągle padało była duża wilgotność ściółka Hugro wydzielała zapach który był chyba gorszy od szczurzych smrodków. Byłam zdziwiona bo używaliśmy jej od dłuższego czasu i tego nie czułam. Ale mamy tymczasowiczów na Chipsi citrus i ten zapach też mi przeszkadza może zrobiłam się bardziej wyczulona sama nie wiem :)
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Nie wiem, Madziu, mi ta Hugro od początku tak jechała.. Do pokoju nie mogłam wchodzić. Za każdym razem jak wchodzę do pokoju, to tak mnie zatyka, że mam ochotę odwrócić się i uciec. Jutro zmieniam z powrotem na Pigwę. :x Rozlatuje się, ale przynajmniej tak nie capi.
Nie wiem już, jaką podściółkę testować. :-\
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: MadziaK »

My już od tygodnia na Chipsi XXL i jesteśmy zadowoleni nie śmierdzi nie roznosi się. Jedyny problem to że do towera na raz weszło pół tej wielkiej paki zobaczymy na ile starczy bo jest dosyć droga.
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: macik001 »

A ja jestem fanką Benka Uniwersalnego. Zamówiłam ostatnio 3 opakowania. No i nie jest drogi, więc kolejny plus.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Ja Benka sypię tylko do kuwet.

A teraz, jeśli ktoś z Was chce kupić Hugro - przemyślcie to dwa razy. Właśnie się okazało, że moje wychuchane, wycałowane szczury, dostały od niego ŚWIERZBA.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Pająk »

o kurka, a własnie zamierzałam kupić ściółkę z konopi.
Zostaliśmy zmuszeni do poszukiwań ściółki, mimo że Tima Natura jest dla nas rewelacyjna, niestety uczuliła nas. Zaczynam wątpić, że znajdziemy coś równie dobrego i taniego ::(
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

Ja się właśnie mocno przejechałam. Nie będę więcej kupować żadnych ściółek z konopii, drewnianych ścinków i etc. Tylko Benek do kuwet + drewniany żwirek jako podłoże.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: MadziaK »

Blanny pisze: A teraz, jeśli ktoś z Was chce kupić Hugro - przemyślcie to dwa razy. Właśnie się okazało, że moje wychuchane, wycałowane szczury, dostały od niego ŚWIERZBA.
Kurcze jestem w szoku używała tej ściółki kilka miesięcy i wszystko było oki lniana z animalii to bym sie nie zdziwiła ale Hugro :o
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: valhalla »

A czy jest jakaś ściółka w 100% bezpieczna? Podobno granulaty są bezpieczne, a guzik, z Pigwy miałam wszoły...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”