Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otyłość

Post autor: Sky »

Ja bym postawiła na sam granulat, przykładowo Versele Laga rat complete, jest zbilansowany i szczurek będzie dostawał tyle, ile potrzebuje. I też, tak jak pisała IHime, podzielić dzienną porcję i dawać w określonych porach. Z mokrych podawaj dużo warzyw. Owoców, szczególnie bananów i winogron, mniej, ponieważ są kaloryczne.
Oraz dużo, dużo ruchu :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Patrycha
Posty: 95
Rejestracja: sob lis 20, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Będzin, śląsk

Re: Otyłość

Post autor: Patrycha »

A ja się zastanawiam, kiedy można już mówić o otyłości czy nadwadze?
Wolność? Po co wam wolność? Macie przecież telewizje.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Otyłość

Post autor: merch »

chyba mozna przjac " ludzkie normy" nadwaga plus 10-25% naleznej masy ciala otylosc powyzej 25%, tak na oko
jesli szczuras powinin wazyc 500 - to do 600 bdzie nadwaga powyzej otylosc
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Otyłość

Post autor: greenfreak »

Sky pisze:Ja bym postawiła na sam granulat, przykładowo Versele Laga rat complete, jest zbilansowany i szczurek będzie dostawał tyle, ile potrzebuje. I też, tak jak pisała IHime, podzielić dzienną porcję i dawać w określonych porach. Z mokrych podawaj dużo warzyw. Owoców, szczególnie bananów i winogron, mniej, ponieważ są kaloryczne.
Oraz dużo, dużo ruchu :)
Mi się zdaje, że moje właśnie od Complete nabrały nieco za dużo ciała. Nie do poziomu otyłości, ale jednak odkąd complete stanowi nie troszkę, a prawie połowę miski, babki mi się nieco poszerzyły.
Awatar użytkownika
DGiS
Posty: 85
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 5:04 pm

Re: Otyłość

Post autor: DGiS »

A ile ważą twoje szczury? W książce przeczytałam że dorosła samica powinna ważyć (przeciętnie) od 300 do 400 g, a samiec od 500 do 600
Szczurki są takie piękne jak w huraganie wiatr.
Jak wiosna w naturze, jak cały piękny świat.
Autorstwa mojej siostry
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

jak odchudzić szczurka?

Post autor: okti199 »

Jeden mój szczur cały czas zabierał drugiemu jedzenie i ma nadwagę a zawsze ma dużo ruchu na zewnątrz jak i w klatce
cz codziennie mogę mu podawać np;
rano;warzywo lub owoc,ciemny suchy chleb
jako głowne danie;suchą karme dla szczurow
wieczorem;warzywo lub owoc

prosze o odpowiedz zależy mi na jego zdrowiu

ale rano i wieczorem,to jakie ma być to jedzenie?

karma firmy animals z probiotykami.
taka zwykła kupuję ją w leclercu.

za każdą sensowna odpowiedz lapka w góre

i jak można to proszę was by te odpowiedzi były typu
rano
popołudnie
wieczór taki jadlospis

POWTARZAM.WCZoRAj kupiłam ta karmę bo nie dawałam jej bardzo dlugo!

co to ta deserowa karma?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: jak odchudzić szczurka?

Post autor: Flaumel »

Mogłabyś np zainwestować w granulat, jako że w normalnych karmach są orzeszki i słonecznik, które pewnie Twój cięższy szczurek wyjada jako pierwszy, a one są tuczące.

I tu masz temat o diecie: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... &start=135
Obrazek
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: tinanka »

Od wczoraj są u mnie dwie nowe szczurzyce, około 10-miesięczne, w tym samym wieku ponoć ale nie potrafię uwierzyć.Mimi waży 280g a Marmite (ochszczona przeze mnie Kluska) 400g. Łączę je teraz z ponad roczną Zuzą (340g), więc ciężko mi będzie dawkować karmę. Zwłaszcza, że zauważyłam, że Kluska je przez prawie całą noc, a Zuzina lubiła sobie podgryzać w nocy z miski i boję się że nic dla reszty nie zostanie. Mimi z kolei wcale nie interesuje się jedzeniem. ;) No nic będę się starać, może na różnorakim jedzonku i większym ruchu Kluska schudnie trochę. :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: klauduska »

tinanka Kluska to wygląda na grubą czy po prostu tyle waży?
moja Kiwa ważyła 460 i wyglądała superświetnie. Po prostu sama w sobie była dużym szczurem (jest różnica między dużym a grubym szczurem). teraz niestety przytyla potwornie i waży 525 i od jutra oddzielam ją od stada na 2 tyg i będzie na diecie granulatowej jedynie. dr Rzepka powiedziała, że to jej wystarczy i wróci do normy :)
resztę stada niestety musze podtuczyć, bo schudli mi bardzo :(

DGiS to są tylko takie dane "dobrze by było", które jednak nie uwzględniają wszystkiego, patrz np wyżej na to, co napisałam o mojej Kiwie.
mam również samce, które po prostu ważą poniżej 500g i nic im absolutnie nie jest. więc nie nalezy się tak b sugerować tym, co jest napisane w książce. jak się zna swoje szczury, to się widzi czy jest ok, za chudy, za gruby ;).
ja czekam na TEN moment u mojego Hasza, gdzie wreszcie przekroczy 600g i będzie wielkim miśkiem (to duży szczur jest, wiec nie widać po nim tych gramów). tak samo widzialam szczury ważące po 800-900 i wyglądały absolutnie normalnie :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Izold »

tinanka pisze:Od wczoraj są u mnie dwie nowe szczurzyce, około 10-miesięczne, w tym samym wieku ponoć ale nie potrafię uwierzyć.Mimi waży 280g a Marmite (ochszczona przeze mnie Kluska) 400g. Łączę je teraz z ponad roczną Zuzą (340g), więc ciężko mi będzie dawkować karmę. Zwłaszcza, że zauważyłam, że Kluska je przez prawie całą noc, a Zuzina lubiła sobie podgryzać w nocy z miski i boję się że nic dla reszty nie zostanie. Mimi z kolei wcale nie interesuje się jedzeniem. ;) No nic będę się starać, może na różnorakim jedzonku i większym ruchu Kluska schudnie trochę. :)
400 gram to nic, mój świętej pamięci Wirus ważył 560, był grubiutki od zawsze- dieta nic nie pomogła, chyba po prostu taki był, i taką miał przypadłość. Jak już do mnie trafił był WIELKĄ kulką, o wiele większą od brata który wyglądał przy nim jak patyk. Podobno już po urodzeniu był najpotężniejszy i łatwo było go odróżnić od reszty :) Jeśli szczur tylko dużo waży ale nie wygląda grubo, nie masz czym się przejmować! to tak jak z ludźmi - moja koleżanka waży 60 kg, a wygląda na 47. To sprawa kości, niestrawionego jedzonka które panoszy się gdzieś po brzuszku...
a co do "boję się że dla reszty nic nie zostanie" - nie musisz się martwić. wieczorem wrzuć im karmę, jabłko/marchewkę/ogórka/kukurydzę - w razie zjedzenia karmy podgryzą sobie coś, a jak wstaniesz dasz nową miseczkę karmy :)
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: tinanka »

Oceńcie sami czy jest gruba czy tylko masywna.
To są zdjęcia dziesięciomiesięcznej Kluski:
http://yfrog.com/61dsc0313cyj
http://yfrog.com/2qdsc0325bj

I dla porównania jej siostra:
http://yfrog.com/5zdsc0327bfj

Martwi mnie to, że Kluska oprócz tego, że dużo je, to jeszcze dużo śpi. Wypuszczę ją na pokój ona pobiega parę chwil i już ucina sobie drzemkę i to w najróżniejszych miejscach, tak jakby już nie mogła dalej iść i musiała akurat w tym miejscu odpocząć.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Izold »

Jest dość tłuściutka... Ogranicz jej dawanie "przekąsek" - niech często wychodzi na wybieg, pobaw się z nią, a w tym czasie jej siostra coś przekąsi sobie... Tamtą możesz "podtuczać" a tą odchudzić... to będzie trudne, i będziesz potrzebowała rozplanowania, powieś sobie nad klatką plan dawania jedzenia : przykładowo o "13:00 Chudsza je coś dobrego, a Gruba biega. "- mi to trochę pomogło, ale samo skonstruowanie planu mnie dużo kosztowało, bo zrobienie go tak by nie kolidował ze szkołą/pracą/obowiązkami jest dość trudne.
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: tinanka »

Izold, mam nadzieje, że na mojej diecie zrzuci trochę. Nie wiem czym karmiła ją poprzednia właścicielka oprócz karmy podstawowej ale miska w klatce była szerokości 10 cm, to jak dla psa i pełno w niej było jedzenia. :o Teraz miseczka jest mała, dużo w niej warzyw, nasion i troszkę owoców, jestem dobrej myśli, choć wiem że to trudna sprawa. Za niedługo wybieramy się do weta na kontrolę, może i on coś doradzi.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Nakasha »

Gdy w stadzie są szczury o różnej wadze, można im dawać np. granulat Rat & Mouse Duo, czy Rat Complete. Te grubsze powinny schudnąć, a chudsze nie. ;) I warto dawać im świeże warzywa, które mają mało węglowodanów, np. ogórek, pomidor, kalafior.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: klauduska »

dr Rzepka na odchudzanie poleca właśnie Rat&Mouse Pro (moja Kiwa na tym jest) oraz podawanie wodnistych owoców i warzyw (ogórek, arbuz itd) :)
Kiwa już wczoraj miała po 2. dniach -26g, więc bardzo się cieszę. o wiele lepiej wygląda już. mam nadzieję, że po 2. tyg wróci do normalnej wagi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”