Czy będzie pamiętać?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Puddi
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 8:46 am
Lokalizacja: Szczecin

Czy będzie pamiętać?

Post autor: Puddi »

Wchodząc do zoologicznego po karmę zobaczyłam, że w terrarium siedzi jedna, mała szczurzyczka. Siostra mojej małej Coonie. Zrobiło mi się żal maleństwa, że siedzi samo i postanowiłam ją zabrać, ale wezmę ją jutro. Siostry zostały rozdzielone 3 dni temu [bo jedną wzięłam]. Jeżeli wezmę teraz tą z zoologicznego, to małe będą się pamiętać i nie muszę ich na powrót łączyć jakby były sobie obce?
Obrazek
Puddi Puddi, Coonie Coonie i Boo Boo - moje trzy ciurki <3
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: Kluska123 »

Bierzesz, czy kupujesz? Powinny pamiętać o sobie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Puddi
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 8:46 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: Puddi »

Kupuję. Babka mi nie odda.
Obrazek
Puddi Puddi, Coonie Coonie i Boo Boo - moje trzy ciurki <3
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: Kluska123 »

Wiesz, że nie kupujemy ogonki w zoologicznym?
Zapraszam do działu http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678 ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Puddi
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 8:46 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: Puddi »

Wiem, że nie kupujemy ._.
Dowiedziałam się o tym na własnej skórze i przeżywam teraz stres, czy moja pierwsza szczurzyca aby nie zaciążyła w zoologicznym. Ale problemów zdrowotnych nie mają, regularnie do weta chodzę z małą, z starszą byłam dwa razy. Wszystko dobrze ;)
Obrazek
Puddi Puddi, Coonie Coonie i Boo Boo - moje trzy ciurki <3
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: dusiaczek »

ale napedzasz biznes, własciciel cieszy się z zysku i na miejsce kupionego przyjdzie miot nowych ktore pewnie trafią do pyska gada...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: smeg »

A jeśli ta też będzie w ciąży, to co zrobisz z trzydziestoma szczurami?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: dusiaczek »

to swoja drogą. jesli wiesz, to czemu chcesz to zrobić?
Wiesz, udało mi się ostatnio 1 osobę namówić do adopcji, a jednego sprzedawcę do oddana koleżance dwoch ostatnich szczurów (a które chciał 16 zł). Dlatego mogę się wydawać nachalna, ja jednak nienawidzę sklepów zoologicznych, dlatego nie rozumiem jak, wiedząc co się w nich dzieje, tak spokojnie piszesz, że kupisz szczura...
czasem się zastanawiam czy one specjalnie nie są tak trzymane, czy to nie taki chwyt marketingowy, żeby własnie ktoś przyszedł i się zachwcyił "japie piekne i jakie biedne"...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: Paul_Julian »

Puddi pisze:Kupuję. Babka mi nie odda.
Powiedz jej, że nakłamała, i że Puddi jest w ciązy ! Poza tym, że zgłosić sprawę do TOZ'u, poniewaz nie mają rozdzielonych płciami. http://szczury.org/viewtopic.php?p=810338#p810338 - o Puddi i ciązy

Możesz iśc tam z mamą, ponieważ jesteś niepełnoletnia, i wtedy na pewno dostaniesz malutką za darmo. Tylko, ze tak jak zawsze ze sklepem , jest ryzyko ciązy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gacek
Posty: 89
Rejestracja: pn mar 28, 2011 11:44 pm

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: gacek »

I jak, Puddi? Udało się odebrać siostrę? Mam nadzieję, że nie poszłaś na łatwiznę kupując szczurka,bo to naprawdę zachęca właścicieli sklepów zoologicznych do sprowadzania coraz to większych ilości "schodzącego towaru", który jest " produkowany" w tragicznych warunkach. Jeżeli nie udało się i nadal nie masz szczurka przyjrzyj dział Zwierzaki,tam są adopcje. Bez gratisów,zdrowe często oswojone.
Stadko za TM- Dżihad, Kaszmir,Floks, Timur,Opal,Daktyl,Bławatek - niezapomniani...
Stadka ze mną- Imbir,Cynamon,Szafir, Heńkomańki,czyli Maniuś i Heniuś,Taszka i Tosia
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: Kluska123 »

Pewnie kupiła siostrę, na dodatek jedna z nich jest w ciąży, także będzie wesoło... :-\
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: SugarbabyLove »

jejuś, taka jest kolej rzeczy... pewnie na forum z wężami ktoś pisze ze jego wąż niema jedzenia i tez im by bylo żal biednego zwierzecia że umrze z głodu bo nie dostanie szczurka czy myszki do jedzenia.. i co wy na to?
ja rozumiem to sa zwierzęta ale tak jest w naturze my jemy kurczaki itp
Pozatym juz nie przesadzajcie nie uratujecie calego swiata szczużego.. jak dziewczyna jednego szczurka kupi- bo np nie ma mozliwosci zeby ktoś jej oddał to nic sie nie stanie, koniec swiata nie nastąpi :D
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: rattulia »

A właśnie, że nastąpi! 22 grudnia 2012 roku. Jak zaczniemy kupować szczury w zoologu to 22 grudnia 2012 roku nastąpi koniec świata! ;D ;D ;D

Przepraszam za off topic ale nie mogłam się powstrzymać ;D
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy będzie pamiętać?

Post autor: carrie17 »

SugarbabyLove, nie wiem czy zrozumiałaś, ale kupowanie w zoologach rzadko kończy się dobrze. Szczury są źle żywione, rozmnażane byle jak z byle kim, często trzymane po 10 sztuk w akwariach, jedzą najtańszą karmę, dziczeją bo brak im kontaktu z człowiekiem. Bo sklepom nie zależy na zadowoleniu zwierząt tylko na jak najszybszej sprzedaży. No i najważniejsze, czasem zoologi nie rozdzielają zwierząt pod względem płci. Potem przychodzi taka X kupić szczurka chociaż wie, że tak nie powinno się robić i okazuje się, że jej pupil ma jakąś chorobę lub jest w ciąży. Później następuje seria pytań 'co robić/pomocy/jak to się mogło stać/czy to możliwe' i są same kłopoty, a wystarczyło posłuchać innych.
I tu nie chodzi o ratowanie całego szczurzego świata, bo wiadomo, że tak się nie da, ale po co wspomagać takie coś, skoro można pomóc szczurom które już są na świecie, zamiast kupować i zachęcać zoologi do mnożenia kolejnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”