Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupować ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: tinanka »

Głupota ludzka nie zna granic, szkoda że cierpią na tym zwierzęta. >:( .
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: valhalla »

Izold pisze: "na sprzedaż posiadam szczurzycę,jest ona oswojona i ma już ponad pól roku. Oraz szczura,jej partnera ma on ok pól roku.
Miala już raz małe pięć razy polowa poszła po niej,polowa po samczyku."

A pod spodem:

"Samiczka przebywa z samczykiem więc może być w ciąży"

.
Przynajmniej ktoś szczerze pisze o możliwej ciąży, to nikt nie kupi szczurów (a zwłaszcza samiczki) od takiej osoby. No chyba, że jest skrajnie głupi.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Izold »

valhalla pisze:
Izold pisze: "na sprzedaż posiadam szczurzycę,jest ona oswojona i ma już ponad pól roku. Oraz szczura,jej partnera ma on ok pól roku.
Miala już raz małe pięć razy polowa poszła po niej,polowa po samczyku."

A pod spodem:

"Samiczka przebywa z samczykiem więc może być w ciąży"

.
Przynajmniej ktoś szczerze pisze o możliwej ciąży, to nikt nie kupi szczurów (a zwłaszcza samiczki) od takiej osoby. No chyba, że jest skrajnie głupi.
Mnie rozbroił fakt że matka dzieci miala juz młode 5 razy! a ma ponad pół roku... to sie w głowie nie miesci, ona musiala zachodzic w ciaze raz za razem...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Blanny »

Coś okropnego.. Przecież ona musiała pierwszy raz zajść w ciąże, zanim skończyła miesiąc. Albo ledwo po jego skończeniu. Musi być naprawdę silna, skoro przetrwała tyle ciąż, jedna po drugiej..
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: alken »

valhalla pisze: Przynajmniej ktoś szczerze pisze o możliwej ciąży, to nikt nie kupi szczurów (a zwłaszcza samiczki) od takiej osoby. No chyba, że jest skrajnie głupi.
kupi, na karmę.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: valhalla »

alken pisze:
valhalla pisze: Przynajmniej ktoś szczerze pisze o możliwej ciąży, to nikt nie kupi szczurów (a zwłaszcza samiczki) od takiej osoby. No chyba, że jest skrajnie głupi.
kupi, na karmę.
Może mieć oseski za 2,50 sztuka, po cholerę miałby kupować szczurzycę "być może w ciąży"? Jasne, jak zdesperowany, to kupi, ale chyba wystarczająco dużo karmowych hodowli (czy tam pseudo) się oferuje na allegro, nie trzeba kupować takiego szczura w worku.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Izold »

Blanny pisze:Coś okropnego.. Przecież ona musiała pierwszy raz zajść w ciąże, zanim skończyła miesiąc. Albo ledwo po jego skończeniu. Musi być naprawdę silna, skoro przetrwała tyle ciąż, jedna po drugiej..
Nawet jakby miała te 8-10 miesięcy to też zalicza się do "ponad pół roku" - szacując że miała 8 miesięcy.... Musiała chyba wykarmiać młode będąc w ciąży. Kolejnej ciąży.
Ludzie nie mają wyobraźni...
Niech sami sobie rodzą po pięć razy, ciekawe czy byłaby to dla nich frajda.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Nakasha »

I niech rodzą sobie za każdym razem po 10 niemowlaków, frajda za pewne będzie jeszcze większa. O0
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Paul_Julian »

Może ktoś napisze do tej osoby, żeby oddała szczura tutaj albo chociaz rozdzieliła ? Bo jak nadal bedzie tzrymać z samczykiem, to nic nie zarobi, bo samica w końcu umrze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Sissel »

Widzieliście to?!?
http://allegro.pl/szczurzyca-i-szczur-f ... 79804.html
Ludzi już pogięło na maxa... Poprostu brak słów. Nic tylko czekać aż się jakaś "modelka" rozbierze do zdjęcia ze szczurem >:(

Treści ogłoszeń są idiotyczne... Np tu: http://allegro.pl/szczur-szczury-dumbo- ... 26426.html
Ani młode ani rodzice na nic nie chorowali - pochodzą z hobbystycznej domowej hodowli, żaden zoologik, w związku z czym zero wad czy chorób wrodzonych.
Głupota ludzka mnie przeraża... Nawet ja wiem (nie znając się na genetyce), że mogą wystąpić takie wady, kiedy ktoś nie zna się na genetyce. A z wypowiedzi tej osoby wydaje mi się, że się nie zna.

A inni jeszcze głupsi kupują "bo taki słodki". Grrr...
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: altaj89 »

"Samiczka przebywa z samczykiem więc może być w ciąży"

Ja pie*********ole , nie moglam sie powstrzymac i napisalam do tego lachona :|
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: Kluska123 »

Daj znać, jak odpisze :-\
Głupota ludzka nie zna granic, naprawdę.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
pestka_84
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 12:25 pm

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: pestka_84 »

Witam serdecznie:) Na urodziny dostałam piękną Rysię. Problem jest w tym,że została kupiona w sklepie zoo. Nie muszę wspominać, że w "gratisie" dostaliśmy chorobę. Rysia kicha ,ma wyciek z noska i na dodatek jeszcze od wczoraj charczy. W poniedziałek idziemy do weta:( A Rysia jest u mnie od poniedziałku:(
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: IHime »

pestka_84 pisze:Witam serdecznie:) Na urodziny dostałam piękną Rysię. Problem jest w tym,że została kupiona w sklepie zoo. Nie muszę wspominać, że w "gratisie" dostaliśmy chorobę. Rysia kicha ,ma wyciek z noska i na dodatek jeszcze od wczoraj charczy. W poniedziałek idziemy do weta:( A Rysia jest u mnie od poniedziałku:(
Witaj!
Kilka dni czekania na weta to dla chorego szczurka może być za długo. Banalne przeziębienie może w tym czasie zamienić się w zapalenie płuc, więc jeśli masz możliwość, wybierz się wcześniej. Znalazłaś już weta,który zna się na szczurzych chorobach? Jeśli nie, to tutaj na forum jest lista polecanych. A jak już kruszynka wyzdrowieje, to powinnaś jej poszukać przyjaciółki, bo szczury są stadne. Powodzenia!
pestka_84
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 12:25 pm

Re: Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupowa

Post autor: pestka_84 »

Co do weta, to jestem zmuszona czekać do poniedziałku, bo godny polecenia własnie w poniedziałek dopiero ma zmiane popołudniową. Jak byłam w środę to mi babka powiedziała,że wszystko jest ok- jak widzę,że nie. A co do koleżanki dla Rysi to mam w planie tylko nie chce ryzykować na chwilę obecną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”