nawrót choroby..

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

nawrót choroby..

Post autor: Karmelkowa »

Witajcie. Mam problem z moim szczurkiem. Mianowicie, Karmel ma już 2 lata i 3 miesiące. Nigdy nie było z nim problemów zrowotnych. Dramat zaczął się 3 tyg temu, kiedy zauważyłam że oddycha boczkami, meczac sie przy tym.. nie miała apetytu z ruchliwego szczurka zrobiła sie osowiała. Byłam z nia u weta - zapalenie płuc. Przez 4 dni jezdziłam z nia na zastrzyki z antybiotykiem. Poprawiło jej sie, ale nie na długo.. Od wczoraj znów ma takie objawy jak poprzednio, znów oddycha boczkami, najgorsze jest to ze ona w ogóle nie chce siedziec w klatce tylko na moich rekach, jak chce ja tam włozyc to sie wyrywa, kiedy na siłe ja tam wsadziłam to zaczeła sie rzucac i wariowac.. Co ja teraz mam zrobic ? jak jej pomóc ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: nawrót choroby..

Post autor: Paul_Julian »

Możliwe, ze antybiotyk był zbyt krótko, i teraz można podac dopyszcznie. Szczurka jest już w podeszłym wieku, najlepiej by było znowu jechać z nią do weta.
Może w klatce coś jej nie pasuje ? Ściółka, może jakiś zapach ? Albo po prostu woli siedzieć z Tobą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: nawrót choroby..

Post autor: albireo »

Oj, biedny szczurek. Nie wiem, czy podjęłabyś się tego sama, ale może powinnaś sama robić szczurkowi zastrzyki, aby nie ciągać go codziennie do weterynarza? To dodatkowy stres i ryzyko. Pogadaj także z weterynarzem o możliwości zastąpienia zastrzyków lekami dopyszcznymi.
Jeśli stan się nie poprawia może antybiotyk powinien być zmieniony na inny? Gdy mój Młody miał zapalenie płuc dostawał dwa antybiotki. Ponadto dostawał lek nasercowy, gdyż ze względu na osłabione płuca serce także nie mogło pracować prawidłowo.
Mam nadzieję, że szybko mu się poprawi.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawrót choroby..

Post autor: sylwiaj »

może ogon jest samotny?
Co do antybiotyku to moje ogony przy byle drobnostce maja walone antybiole przez tydzien (jesli trzeba antybiotyk oczywiście) pojedz i proś o dopyszczny lub o zastrzyki (chociaz czesto u ogonów po podskórnym antybiotyku robi sie martwica). Przy dopyszcznym ja daje godzine wczesniej probiotyk z mlekiem kondensowanym słodzonym (kropla wymieszana z okruszkiem) później antybiotyk (tez kropla mleka) i godzine później znów probiotyk i nawet te starsze ogonki nie miały dzieki temu sensacji żołądkowych:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: nawrót choroby..

Post autor: albireo »

Dobrze byłoby go także dodatkowo wzmacniać - może podawaj mu trochę Nutridrinku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”