Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: albireo »

Jak najbardziej - kawałek piersi kurczaka od czasu do czasu powinien zachwycić sczury (nie możesz im jednak podawać tego zbyt często). Jogurty jak najbardziej - uważaj jednak na przebiałczenie. Szczury jedzące zbyt dużo białka (kurak, jogurty to głównie białko) mogą zacząć się drapać.
Herbal pets są super, ale to nie jest tak, że wszystkie szczury je uwielbiają. One naprawdę potrafią mieć swoje dietetyczne humory ;)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: noovaa »

Robik pisze:Dzięki, już trochę się dowiedziałem. Mój szczurek uwielbia jogurty i czasem mu trochę dam na paluszku, to chyba mu nie zaszkodzi?
Teraz będę kupował mu zioła herbal pets, bo wyczytałem, że szczurki je uwielbiają. Można im dać czasem kawałek gotowanej piersi z kurczaka?
A czy przeczytałeś PIERWSZY post w temacie w którym piszesz?

Ludzie, no błagam! Jeden post ! Nie milion stron całego tematu .. :/ Napisane i o jogurcie i o mięsku i o wielu innych ciekawych rzeczach, o których powinieneś wiedzieć.

Ja przepraszam, ale od 2 godzin sprzątam forum -.- mam dość.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Robik
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 11, 2011 2:49 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Robik »

Albireo, Wiem o przebiałczeniu, będę uważał :)
Przeczytałem pierwszy post, ale po co te nerwy?
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: baja0799 »

Hmm,ile tych tron jest !
Nie czytałam wszystkich ,bo nie mam do tego głowy ..;/
Ale mam pytanko :
Jak jest z podawaniem szczurasom kukurydzy z puszki ?
Moja Rastka dostaje co jakiś czas ,ale nie wiem dokładnie czy ogony mogą ...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: smeg »

Wystarczyło przeczytać pierwszy post, tam jest większość potrzebnych informacji ;) No ale o kukurydzy z puszki akurat nie ma.

Nie powinno się jej podawać, bo jest solona i przyprawiana, a wszystko co słone szkodzi szczurom. Ewentualnie jedno ziarenko raz na jakiś czas.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: baja0799 »

Rastka ostatnio dostała 4 ziarenka , gdyż nie wiedziałam czy szczurki mogą ;p
Ale teraz już koniec z kukurydzą z puszki ! (chociaż jej zasmakowała)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: renata1009 »

Nie przesadzajcie z tą kukurydzą, nie jest gorsza niż płatki kukurydziane, a tym bardziej bułka czy jogurt z owocami.
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: baja0799 »

renata1009 pisze:Nie przesadzajcie z tą kukurydzą, nie jest gorsza niż płatki kukurydziane, a tym bardziej bułka czy jogurt z owocami.

Smeg napisała ,że nie powinno się jej podawać szczurką . No to ja już nie wiem ! Każdy ma inne zdanie .. Tyle,że ja na razie nie umiem go sobie wyrobić ..;/
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: renata1009 »

Baja0799 - czytaj składniki na opakowaniach produktów, które masz zamiar podać ogonom.
W ten sam sposób sama sobie wyrobisz opinie.
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: freesound »

Moje dostały raz i jedna chyba miała wzdęcia, ale nie wiem czy to od kukurydzy czy ogólnie od za dużej ilości sałaty. Jednak chyba więcej nie będe im dawać. Lepiej dać coś świeżego, niż takie zapuszkowane :)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: greenfreak »

freesound pisze:Moje dostały raz i jedna chyba miała wzdęcia, ale nie wiem czy to od kukurydzy czy ogólnie od za dużej ilości sałaty. Jednak chyba więcej nie będe im dawać. Lepiej dać coś świeżego, niż takie zapuszkowane :)
No właśnie. Wystarczy ugotować bez przypraw ;) Nie trzeba rezygnować z tej kukurydzy. A jaka to zabawa, oglądać wojny o zostanie władcą kolby :P
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: baja0799 »

Ooo ,moja Rastka kolby kukurydziane uwielbia ! Tego jej nie odmawiam ;p
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: renata1009 »

Ale teraz już ciężko kupić kolbę, niestety.
Z tego co czytam na puszkach, kukurydza zawiera tylko sól i to są małe ilości, nie ma tam żadnych innych przypraw. Ja dodatkowo przepłukuję wodą.
Ja podaję średnio raz w miesiącu jako dodatek do szczurzego obiadku.
Zauważcie, że taki sam skład ma tuńczyk w sosie własnym, a mimo tego wiele osób go podaje.
Również można go przepłukać.
Freesound, sałata jest bardzo niebezpieczna, strasznie pryskana, możliwe, że to po niej ogony miały wzdęcia.
Chyba, że sałata z ogródka - ale trzeba pamiętać, że strasznie chłonie wszystkie zanieczyszczenia powietrza.
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: freesound »

No wiem, ale teraz kurcze wszystko jest pryskane. Jeśli sam sobie nie wyhodujesz to tak na prawdę do końca nie wiesz co w tym jedzonku jest. A co do tuńczyka to nie wiedziałam, że można dać. Często jem i nigdy się z nimi nie podzieliłam. Z ryb to bardziej myślałam o takiej makrelce dla nich ;p
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: smeg »

Czytałam, że sałata bardziej niż inne warzywa chłonie trujące składniki z tego, czym jest pryskana. Poza tym nie ma prawie żadnych składników odżywczych, więc lepiej jej nie dawać, skoro może tylko zaszkodzić. Co do ryb - czasem daję szczurkom małe wędzone szprotki, zabijają się o nie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”