Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Teraz zachowuje się spokojnie ;) Nie będę się zamartwiać. Ciepło w pokoju, szczury mają się dobrze, są kochane. Robin czasem podgryza moje palce, ale zaciskam w pięść, bo zauważyłam że uwielbia moje mięciutkie opuszki palców i wolę nie narażać :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: krwiopij »

Co tam u kolorowej gromadki? Zdrowe i zadowolone z życia? :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Wesoło, fajnie, są zdrowe. Mimo Robin jeszcze trochę skubie moje palce niestety, czasem przypadkiem do krwi ale nie bolało. Ostre ząbska ma :P Czasem pogryza dlatego że głaszczę moje panny, ale jak go głaszczę to wystawia łepek prosto do moich palców żeby dziabnąc (tak przewiduję :>)
Zawsze razem spędza czas z dziewczynkami, Mamusia go lubi chyba o tym wspomniałam?
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
paula1996
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 22, 2011 5:11 pm

Re: Moje zwierzątka

Post autor: paula1996 »

mini pisze:Do tego szynszyle są zdecydowanie bardziej niezależne od szczurów i nie są tak zainteresowane człowiekiem. Nawet nie jestem pewna czy da się je oswoić na tyle aby dawały się głaskać bez przeszkód. (czyli łapania, przekupstwa smakołykiem itp)
Więc jeśli chcesz mieć zwierzęta, które są bardziej kontaktowe to szczurki ;)

Da się oswoić moja koleżanka ma szynszylę i jak tylko włożysz rękę do klatki podnosi ucho żeby ją ta drapać
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Zauważyłam u dziewczynek ranki na karku :/ Nie wiem czy to Robin je pokąsał czy dziewczynki między sobą. Córcia ma czerwoną "kropeczkę" obok uszów na głowie a Mamusia ma 2 kropeczki na karku i na głowie. Nie udało mi się dokładniej im się przyglądać bo nie mogłam utrzymać w bezruchu szczurzyce bo jestem chora...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Jednak moje szczurzyce sa chore, zauważyłam mokre noski, wokol oczow porifyrina(?) Inaczej rzecz ujmujac taka wilgotna otoczka wokol oczu... do weterynarza sie wybiore niedługo
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Teraz sprawdziłam oczy u panienek i nic nie było, pewnie się umyły
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Wybiegi były radosne choć za późno wzięłam aparat. Zrobione telefonem.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: krwiopij »

I co tam u dziewczyn? Już lepiej się czują? Porfiryna wokół noska i oczek to jeszcze nic strasznego - może być zwykłym stresem spowodowana. Zwróć uwagę, czy normalnie zachowują się i oddychają bez wysiłku. Ranki mogą być spowodowane jakąś bijatyką, ale mogą też być przypadkowe (np. zadrapnąć się mogły o jakiś element wyposażenia klatki), mogły byś spowodowane nazbyt gorliwym iskaniem albo drapaniem. Przy okazji postaraj się wszystkie gryzonie obejrzeć, może coś się wyjaśni. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Czują się świetnie, dostały za mało witamin i nadrobiłam zaległości :D Od wczoraj mam nowe łóżko i muszę popilnować...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Od kiedy mam Robina, częściej muszę dawać karmy.. :D Robin to okropny żarłok :D
Dziewczyny jak zobaczyły że Robin wchłania jedzenie, migiem pobiegały po jedzenie i schowały w hamaku na zapas :P
Wybiegi są radosne, Robin wchodzi na kolankach, czasem zasypia na kanapie, leniuszek straszny. Ranka już się zagoiła i pokryła sierścią i Robin zaczął normalnie chodzić :) Już nie gryzie mocno :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: madziastan »

Mam duży problem :( Mój chłopak zaczął źle widzieć, przeszedł badania krwi, moczu itp. okazało się że ma naprawdę toksoplazmozę... Zastanawiam się czy zaszczepić moje maleństwa, czy oddać z powrotem... Tak mnie smuci na tę myśl... ale jeśli szczepienie będzie b. drogie to jednak musiałabym oddać Robina Krwiopijki i 2 panny Sysy...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: klauduska »

tak myślałam, że szczury NIE mogą się zarazić, ale na wszelki wypadek zapytałam o to na drugim forum.
i miałam rację.
nezu pisze:Nie mogą, bo zarażają się dokładnie tą samą postacią toxo co ludzie. Są żywicielami pośrednimi, tymi właściwymi, a ludzie są nimi przypadkowo.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: krwiopij »

Kurczę, nie rozumiem. W czym tu szkodzą szczury? :> Toksoplazmozą możemy się zarazić jedząc niemyte warzywa albo nie myjąc rąk po dotykaniu surowego mięsa skażonego oocystami, ewentualnie (ale to się rzadko zdarza) od kota czy innego kotowatego, który ma w sobie pasożyta. Szczur, jak człowiek, może zarazić się w ten sam sposób, ale sam nigdy nie będzie źródłem zarażenia - bo w nim Toxoplasma się nie rozmnaża. Myślę więc, że Wasze szczury są bezpieczne dla Was i Wy dla nich. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zwierzątka

Post autor: klauduska »

dopiszmy jeszcze tylko, że od kota, ale NIE bezpośrednio, czyli np wcierając sobie w ranę zakażoną krew albo liżąc ręce po podniesieniu nimi jego kupy. zarażenie od kota jest o WIELE mniejsze niż od jedzenia np surowego mięsa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”