[szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

[szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: kasia26 »

Mam od jakiegoś czasu takie piękne dziewcze. Mordka słodka jak marzenie. Przejęta z tablicy.pl.
Niestety mała była nie oswojona - pomyślałam że potraktuję to jako wyzwanie, oswoję ją a potem wydam, przy okazji zgarnę doświadczenie, ale nie udało się - bynajmniej nie do końca dlatego oddam TYLKO i wyłącznie osobie mającej doświadczenie z niemiziastymi indywidualistami.

Na początku zachowywała się jak totalnie dziki jaszczur, rzucała się z prędkością światła na widok ręki czy czegokolwiek co się do niej zbliżało. Dziś jest już o niebo lepiej.

Dziewczynka jest śliczna, taka nirvanka, potrzebuje tylko szczurzego towarzystwa, człowiek nie jest jej do niczego potrzebny. Nie lubi się miziać, przytulać, nie przychodzi na ręce, rzadko zdarza jej się wogóle dobrowolnie podejść, a jak już się zdarzy to zwykle ma w tym interes. Zdarza jej się dziabnąć i to dość mocno jeśli nie ma ochoty na dotykanie, a zwykle nie ma. Chyba jakoś szczególnie mocno nie lubi małych dzieci, na widok moich puszy się i trzęsie.

Może to nie jest to opis szczura idealnego, ale cóż, każdy ma swój charakterek, maleńka potrzebuje stadka przyjaciół i doświadczonej osoby, która ma miziaczków pod dostatkiem i przyjmie do siebie jeszcze to stworzonko.

Zaznaczam jeszcze raz że oddam tylko osobie która ma doświadczenie.


Obrazek
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: kasia26 »

Obrazek
Obrazek

Żal mi tego dziewczęcia, jest niemal identyczna z moją panną.
Może ktoś z Was może dać małej DT -> choć by żeby ją" zresocjalizować " na tyle by była szczurkiem pożądanym w adopcji..
No bo cóż zrobić z takim ślicznym nieszczęśliwcem... którego z racji na charakter pewnie nikt nie będzie chciał... >:( >:(

??
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: kasia26 »

Wybaczcie że post pod postem ale przy tak burzliwych komentarzach, nie da rady inaczej.

Odizolowałam dziewczynkę na 1,5 tygodnia do pomieszczenia w którym nie ma dzieci czyt. "hałasu" a jest cisza i spokój. Mało ruchu ludzi. Fakt faktem że to łazienka - niestety. Nie mylić z WC ;) ! nie było innej opcji.
Naturalnie zostawiałam zapalone światło w dzień - w mojej łazience nie ma okna, a chciałam w miarę możliwości zachować rytm dnia i nocy.

Zupełni inny szczur. Spokojna, opanowana, nie gryzie, choć nadal nie garnie się do człowieka ze zbyt wielkim zapałem, ale zdarzyło jej się wspiąć do mnie po nogawce. Sukces!
Mam teraz dylemat, zostawić ją tam, skoro jej lepiej? to łazienka... niezbyt godne miejsce dla zwierzaka. Jednak przecież nie wyrzucę tej słodkości.

Nie każdy szczur jest taki sam, ten jest inny. Nie wiem ale mam wrażenie że był u kogoś dziecięcą zabawką.

Z tego co udało mi się osiągnąć -> po za oswojeniem, to kuwetowanie -> dziewcze korzysta z nie za dużej kuwetki wysypanej żwirkiem drewnianym. Nie zdarzają jej się wpadki. To naprawde mądry szczur.

Pozatym maleńka ma depresje i poszła się topić
Obrazek

Hahah oczywiście żartuję, to wodno-lądowy zwierz, uwielbia nurkować za smakołykami, fantastyczny widok.

A jak chcesz ją przy tym dotknąć to zobaczysz jej tyle :

Obrazek
zdjęcie wyszło dziwnie niebieskawe.

a na końcu będzie grzała dupsko i suszyła czuprynę w bezpiecznym azylu.
Obrazek


No pomóżcie choć imię robocze wymyślić dla tej dziewczyny. Bo ja nie mam weny. I może jakieś rady, tyko nie odsyłajcie do oswajania :)

Pozdrawiam.
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: Eve »

Nie umiem Ci pomóc, niestety, nie mam aż takiego doświadczenia, chociaż bardzo bym chciała jakoś ... A Ona jest taka śliczna i lubi wodę - ja bym ją nazwała Kroplą , bo i kolor ma odpowiedni i ją lubi to może .. Może ta łazienka po trochu coś pomoże, pisz jak Wam idzie, będę tu zaglądać żeby chociaż jakieś dobre fluidy przesłać :) Bardzo mocna trzymam kciuki za resocjalizację.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
kasiatl
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 04, 2011 2:20 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: kasiatl »

zostaw ja!!! :)

jak ja oddasz oczywiscie nawet w dobre rece to bedzie dla niej kolejna zmiana i stres a tak juz powoli sie zadomawia u ciebie. a widze ze masz chec i cierpliwosc do niej :)

i jest naprawde sliczna.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: kasia26 »

Kropla - że ja na to nie wpadłam :) Postanowione :)

kasiatl, eve dziękuje za miłe słówko.
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: Kluska123 »

Nie jest potrzebne aż tak wielkie doświadczenie. Trzeba być cierpliwym i przede wszystkim się nie bać szczurka. Sama miałam i nadal mam do czynienia z trudnymi szczurami i powiem tylko tyle, że warto przygarnąć taką istotkę :) Jak się już w pełni oswoją to są największymi wiernymi miziakami pod słońcem!
Potrzeba czasu i spokoju, więc nie zrażajcie się tylko bierzcie panienkę!
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: marts »

Popieram wypowiedź Kluski. Też mam/miałam do czynienia z trudnymi szczurami. Trzeba przede wszystkim włożyć w to wiele serca, bo jak szczur widzi, że się poddajesz to wtedy jest jeszcze gorzej, bo myśli że może wiele. Musisz zdominować szczurka i pokazać mu że to nie on rządzi a Ty no i przede wszystkim pokazać mu miłość a na pewno wszystko będzie w jak najlepszym porządku.
Po prostu nie możesz się poddawać, taki proces jest długi i męczący ale efekty są fantastyczne, naprawdę ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: greenfreak »

To nie takie proste, bo wygląda na to, ze ma jakiś naprawdę poważny uraz związany z dziećmi. A kiedy siedzi w łazience, to zapewne jest tam bez innych szczurów, tak? Bo wywnioskowałam, że ogółem nie ma problemu z własnym gatunkiem. Tak naprawdę, jeśli człowiek nie potrzebuje miziaka - a wydaje mi się jasne, że niektóre szczury mogą nie chcieć mieć nic wspólnego z mizianiem, to droga dla niej nie jest taka daleka, skoro paniki wobec dorosłych ani wobec szczurów nie ma.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: marts »

No tak, mi nie chodzi o to, że po długotrwałym procesie oswajania będzie miziasta, chodzi mi o to żeby zaufała człowiekowi.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: greenfreak »

marts, ja rozumiem, odniosłam się przede wszystkim do wypowiedzi Kasitl, o zostawieniu małej w domu. Kasia26 (ile nam się tych Kaś robi w jednym poście ;) ) to widocznie bardzo dobra właścicielka, ale jeśli szczurzyna może na spokojnie być z innymi szczurami, to należałoby albo przenieść wszystkie razem do innego pomieszczenia, albo dalej szukać domu. I dla tych "mniej doświadczonych", jakby zajrzeli do wątku: po opisie szczurzyca nie wydaje się zbyt agresywna i powinno nie być trudno unikać dziabów ;)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: marts »

Jak ktoś naprawdę kocha te zwierzęta, to nawet taką małą i gryzącą złośnicę pokocha :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
kasia26
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 6:49 pm

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: kasia26 »

Pozostawienie na ds u mnie w domu to nie najlepszy pomysł, musiałabym dzieci odstrzelić, hm... >:D >:D >:D
Mam deficyt pomieszczeń, niestety nad czym i ja sama mocno ubolewam bo tylko 2 pokoje, przy 4-osobowej rodzinie, nie mam gdzie jej wstawić by miała spokój. Niestety...

Małą mam już jakieś 1,5 miesiąca, względnie dużo czasu mineło nim zdecydowałam się ją "wystawić" zrobiła gigantyczne postępy. Szkoda mi tak krótkie szczurze życie "umilać" pobytem w łazience. Choć nie powiem kusiło mnie swojego czasu by ją zatrzymać, jest niezwykle ciekawa w zachowaniu, ale to troche egoistyczne podejście. Z innymi szczurami nie ma problemu, towarzysza ma oczywiście. Nie miałabym sumienia jej samej zamknąć.

Chaotycznie jakoś odpowiadam :)
Mój bazarek na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6820856 -> dzieciowy;)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: greenfreak »

Jak inna szczura z nią tam siedzi, to samą łazienką się nie przejmuj, byleby tam za zimno nie było ;) Szczur nie myśli o tym w kategoriach "pokój lepszy od łazienki", wiadomo. Ja Ci niestety nie mogę pomóc, bo wygaszam powoli stado dziewczyn, a ona jest na to o wiele za młoda.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [szczecin] 4 miesięczna dziewczynka szuka DS

Post autor: Eve »

Wielka szkoda że nie lubi dzieci, ale rzeczywiście w takiej sytuacji lepiej Jej znaleźć nowy domek. Może faktycznie miała złe doświadczenia i teraz się boi. Moja Zima raz przestraszyła się dzwonka do drzwi i do samego końca to nie był Jej ulubiony dźwięk. Uciekała wtedy pod łóżko i miała takie "klapnięte" uszka.
Ale cieszę się że chociaż temat się ruszył i chyba mogę nazywać się ciocią, skoro imię się przyjęło :D

Pozdrowienia od moich diabłów i buziaki ode mnie :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”