[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Właśnie to jest wersja na 3 szczury, zaś większa ta którą ja mam jest na 5 ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Rzeczywiście, coś mi się pomieszało ;) W każdym razie taka klatka bardziej "w poziomie" jest polecana dla leniwych samców, a wysoka - dla młodych, skocznych samiczek ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

smeg pisze:Rzeczywiście, coś mi się pomieszało ;) W każdym razie taka klatka bardziej "w poziomie" jest polecana dla leniwych samców, a wysoka - dla młodych, skocznych samiczek ;)
A mnie się wydaje, że klatka w poziomie jest uniwersalna. :) Dobra zarówno dla samców jak i dla samiczek, dla młodych i dla starszych.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klauduska »

KOCHAM toddy rolla !!
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

No właśnie Klauduśka - pochwal się nowym sprzętem. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: pariscope »

Miron - smeg dobrze radzi. Ta przez nią proponowana jest najlepsza. Docenisz duże drzwiczki. Na forum znajdziecie dużo pomysłów na urządzenie klatki (i wcale to nie muszą być specjalnie szyte hamaki, czy norki)
Warto też dokupić kuwetę narożnikową, lub prostokątną kocią kuwetę i tylko tam sypać ściółkę. Szczurki szybko załapią, że tam robi się kupki.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Nikt nie twierdzi, że ta klatka nie jest dobra ;) Po prostu są dwie wersje tej i jedna jest na 5 ciurów druga na 3. Tylko ona nie ma znowu aż takich dużych tych drzwiczek. Moje dorodne samcole jednak mają problem, kiedy ich próbuję wyjąć to zawsze i tak zahaczą się... Przez to mam otwieraną całą górę i jest to najlepsze rozwiązanie dla tej klatki :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Ninjin
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 17, 2012 2:57 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ninjin »

Witam serdecznie wszystkich na forum :). Zamierzam w najbliższym czasie sprowadzić pod swój dach dwa szczurki i zastanawiam się nad wyborem klatki. Początkowo wybrałam te cztery:
http://allegro.pl/klatka-dla-gryzoni-ch ... 67850.html
http://allegro.pl/super-klatka-dla-chom ... 15386.html
http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-gi ... 38853.html
http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-gr ... 95667.html.
Jednak przypadkiem trafiłam na to forum, poczytałam trochę i teraz się zastanawiam, czy aby na pewno byłyby odpowiednie? Dodam, że mam raczej nieduży pokój i najlepiej, żeby klatka nie miała więcej niż 60-65cm długości i ok. 70cm wysokości. Czy któraś w wymienionych wyżej się nada? A jeśli nie bardzo, czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi coś innego? Mam do wydania max. 150zł. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :).
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: tuśka »

1. pierwsza jest chomicza i bardzo malutka . jak dla mnie za mała na dwa szczuraski
2. taka w miarę , w ostateczności ale przy długich wybiegach i oczywiście te wyposażenie do wywałki
3. stanowczo za mała
4. także stanowczo za mała
minimum to 60x40x70 i to przy częstych i długich wybiegach
najlepsze są klatki tzw szynszylówki.
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 85789.html ta ma wymiary 64x40x70 i spełnia minimum dla dwóch szczurasów. myślę że i tobie będzie pasowała wymiarowo. do tego ma normalne półeczki bo w tamtych klatkach niestety trzeba piętra zabezpieczać dodatkowo lub wymieniać bo nie za bardzo wytrzymują ciężar szczurasków ponieważ są robione z myślą o chomikach a nie o szczurach.
to jest moje zdanie ale niech sie wypowie tez ktoś bardziej obeznany
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Flaumel »

Hej, ostatnie 2 - niestety są za małe : żaden wymiar nie może być mniejszy niż 40 cm
Pierwsze dwie - byłyby okej, gdyby nie to, że tracą objętość ze względu na daszki itp. + mają zabawki, które dla szczurków szybko będą za małe, więc do wywalenia! :)


Taka na pewno będzie okej! http://www.klatki.org/klatka-70x40x80-510113 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Klatka, którą poleciła tuśka jest dobra ;) Są co prawda większe w tej cenie, np. taka: http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-20 ... owych.html, ale pokoju sobie magicznie nie powiększysz ;) Szczury nie mogą mieć pięterek z metalowych prętów, bo ranią ich łapki. Drewniane pięterka też są średnim rozwiązaniem, bo chłoną mocz i szybko zaczynają śmierdzieć, ale można je np. zaimpregnować nietoksycznym lakierem albo wyrzucić i wstawić plastikowe koszyczki albo półki wycięte z pleksi. Klatki dla szczurów najlepiej kupować bez wyposażenia i robić je samodzielnie ;) Te wszystkie domki, tunele i kołowrotki i tak się nie nadają dla szczurów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Ninjin
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 17, 2012 2:57 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ninjin »

Dziękuję Wam ogromnie :). Chyba wybiorę tę proponowaną przez tuśkę, wymiary będą akurat, bo ta o wysokości 80cm chyba będzie za duża. Jestem w trakcie przeprowadzki, dlatego skoczę jeszcze do nowego mieszkania, wymierzę wszytko dokładnie i zobaczymy. Co do tych wszystkich dodatków to macie rację, szkoda kupować, skoro i tak by poszły do wyrzucenia. A do drewnianych półeczek bez problemu skonstruuję jakiś zamiennik, po urządzaniu mieszkania mam mnóstwo różnych odpadków więc będą w sam raz ;).
Awatar użytkownika
Dogha
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:46 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Dogha »

Z tym, że wymiary tej co podała tuśka to 70cm długość, 40cm głębokość i 64cm wysokość. A nie długość i wysokość odwrotnie. Dalej jest to klatka na 3 szczury (wg. kalkulatora), ale może robi to różnicę w postawieniu jej gdzieś.
Polarowe szczurze mebelki KLIK!
Awatar użytkownika
Dogha
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:46 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Dogha »

A wymiary podstaw klatki nr. 1 i 2 to 49x33, chyba jednak nie są odpowiednie ?
Wymiary podstawy:

długość 49 cm

szerokość 33 cm
3 i 4 jeszcze w kalkulatorze wychodzą na 2 szczury ale moim zdaniem za małe.
Polarowe szczurze mebelki KLIK!
Ninjin
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 17, 2012 2:57 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ninjin »

Ojej, nie zwróciłam na to uwagi :-\. No zobaczymy, jutro zmierzę wszystko dokładnie, może jednak się uda wcisnąć to 70cm. Wysokość to właściwie nie jest taka ważna, bo nad klatką i tak nic nie będzie. Dzięki za zwrócenie uwagi, bo jeszcze bym nie zauważyła i potem by było :/. Tak czy inaczej jestem jeszcze w trakcie poszukiwań czegoś trochę mniejszego na długość. Z tych podanych przeze mnie wcześniej chyba i tak już żadnej nie kupię, ale nie zwróciłam wcześniej uwagi na to, o ile mniejsza jest podstawa od wymiarów całości :o.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”