Problemy z czosnkiem

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gingerka
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 3:24 pm
Lokalizacja: W-wa

Problemy z czosnkiem

Post autor: Gingerka »

Witam. Wczoraj puściłam swoje szczurzyce Zosie i Marysie po pokoju. Z Maryśką nie ma większych problemów ponieważ jest albionosem i jest niewidoma. Natomiast Zosia to diabeł wcielony. Ciągle walczy z Marychą wszystko pakuje do pyszczka z nią jest masakra. Więc poszłam na chwile do kuchni po jabłko. Zostawiłam szczury same. Zośka wlazła na łóżko skoczyła na krzesło wlazła na oparcie i weszła do szuflady na klawiaturę pod biurkiem. Tam leżał ząbek czosnku i kapsułka leku Ibum. Zosia zjadła cały czosnek, a Mani podała tą tabletkę i pobiegła pod łóżko. Jak wróciłam do pokoju zobaczyłam Zosie na szufladzie a czosnek był obrany, powąchałam jej pyszczek to śmierdziało czosnkiem zjadła go. Szukałam Marysi i znalazłam ją pod łóżkiem a obok niej leżała rozgryziona kapsułka z której wyciekał płyn. Marysia go lizała. Wzięłam ją na ręce i polizałam jej pyszczek by zobaczyć czy to jadła. I jej mordka była gorzka czyli to jadła. Ja wiem, wiem jestem głupią nieodpowiedzialną idiotką, ale takie komentarze będą zbędne. Zosia już nie jedno miała w buzi ale martwię się o Manie. Powiedzcie czy coś się jej może stać, ja jestem dobrej myśli ale moja siostra stawia na to najgorsze. Nie pójdę do weta bo jest daleko i bym musiała jechać autobusem a mam tylko 11 lat. Siostra pojechała do pracy i późno wróci. Rodzice nie chcą ze mną jechać bo to płatne. Jestem bezradna co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jak by to w czymś pomogło to Zosia ma 6 a Marysia 4 miesiące. Jeszcze nigdy nie były u weta bo pani w zoologicznym mówili że szczury są zdrowe i faktycznie tak jest tylko Marysia jest albionosem a każdy czerwonooki jest pół ślepy.
Ze mną kot

[*] Zosia, Marysia[/size]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: sylwiaj »

to stało sie wczoraj woec jesli do teraz nic sie nie dzieje to nie sadze zeby cos sie stalo. a nastepnym razem bardziej uwazaj
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Paul_Julian »

Na pewno czosnek jej nie zaszkodzi. Dawka p/bólowa to 1/10 tabletki, wiec pewnie też jej nic nie będzie.

Następnym razem, gdyby szczurki zjadly coś trującego czy niejadalnego (np. kosmetyk) , jak najszybciej podaj węgiel leczniczy. Moze byc nawet 1/4 tabletki, można rozcieńczyć z wodą. I najlepiej do weta , ale węgiel po to , zeby neutralizowac toksyny i zapobiec biegunce (biegunka to reakcja na zatrucie).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: sylwiaj »

Paul po przeliczeniu z farmaceutka doszłysmy do wniosku ze szczur spokojnie powinien dostac 1 tabletkę:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Paul_Julian »

Węgla mam nadzieję, a nie p/bólowego :D

Tak, może bezpiecznie zjeśc 1 tabl. węgla. Ja bym sie jednak wtedy obawiał zaparcia, a to tez niedobre ;) Na zwykłą biegunkę czy miękką kupę po gerberku wystarczy duzy okruch. Na zatrucie to pewnie 1/4 wystarczy, nie wiem jaka jest dokladnie dawka, bo slyszalem od dużego okrucha po całą tabletkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: sylwiaj »

pewnie ze wegla;D na biegunke 1 jest idealny:) na Muszce wyprubowane;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Hanka&Medyk »

Paul_Julian pisze:Na zatrucie to pewnie 1/4 wystarczy, nie wiem jaka jest dokladnie dawka, bo slyszalem od dużego okrucha po całą tabletkę.
Z moich doświadczeń wynika, że szczur sam sobie wyreguluje ilość, jaką potrzebuje :) Jedna z naszych ŚP pamięci babek dostała przy biegunce tabletkę w łapki i zjadła pół, a resztę zostawiła. Co instynkt, to instynkt :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: sylwiaj »

to prawda;D a njlepsze jest to ze niee trzeba kombinowac daje sie tabletke i szczur sam pobiera;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Gingerka
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 3:24 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Gingerka »

sylwiaj pisze:to prawda;D a njlepsze jest to ze niee trzeba kombinowac daje sie tabletke i szczur sam pobiera;)
no tak ale Zosia/Marysia są strasznie łakome zabiłyby sie dla jedzenia często o nie rywalizują i jak bym im dała ten węgiel to one by zjadły więcej niż muszą... :(
Ze mną kot

[*] Zosia, Marysia[/size]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: sylwiaj »

nie sadze:) pamietaj ze to nie jest nic smacznego;)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Gingerka
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 3:24 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Gingerka »

sylwiaj pisze:nie sadze:) pamietaj ze to nie jest nic smacznego;)
cóż... moim zdaniem jest bo ja sama bardzo lubie go jeść chociaż nie moge to szczur zje go tym bardziej.
Ze mną kot

[*] Zosia, Marysia[/size]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Paul_Julian »

No to dasz kazdemu po połówce. Często chory szczurek zachowuje się zupełnie inaczej niz zdrowy, więc moze rywalizacja nie była by im w glowie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gingerka
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 3:24 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Gingerka »

Paul_Julian pisze:No to dasz kazdemu po połówce. Często chory szczurek zachowuje się zupełnie inaczej niz zdrowy, więc moze rywalizacja nie była by im w glowie :)
no może, spróbuje. a Ty masz szczurki? :D
Ze mną kot

[*] Zosia, Marysia[/size]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Paul_Julian »

Teraz już za pózno na węgiel, poza tym po czosnku i tak małej dawce p/bólowego nic im nie powinno być. Gorzej jakby to był inny lek ( np. nasercowy, albo maść na reumatyzm, czy inne których nie wolno lizać).
CHyba, ze mają biegunkę, albo są osowiałe.

Oczywiscie, ze mam szczurki, chyba jak każdy tutaj :)

Możesz założyc swoim szczurkom temat tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=37 i opisywać ich przygody :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gingerka
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 3:24 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Problemy z czosnkiem

Post autor: Gingerka »

Oczywiscie, ze mam szczurki, chyba jak każdy tutaj :)
ile masz? ja tylko 2 bo mam problemy z mamą ;/
Ze mną kot

[*] Zosia, Marysia[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”