dziki czy nie?? co robić i jak

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Mishkazogonkami »

mam szczurki ok6 miesięcy. i mam problem z wychowaniem i oswojeniem ich. są strasznie strachliwe że jak cokolwiek mi np upadnie to one na hamaku skaczą ze strachu... w nocy strasznie hałasują gryzą klatkę skaczą wieszają się a jak wstanę aby je uciszyć troszkę to gryzą i próbują uciec z klatki po dzisiejszej nocy aż się je boję... chciałam wziąć kiarę na ręce jak zawsze a ona PISZCZAŁA i się wyrywała co najmniej jakbym ją dosłownie dusiła... a druga Aldona tylko patrzyła jak uciec z klatki a jak już wyszła to nie mogłam jej złapać bo uciekała przede mną. próbowałam je w dzień troszkę męczyć aby nie spały ale nie pomaga i tak w nocy hałasują a mieszkam w bloku i echo leci na całe osiedle i do tego jeszcze rodzina mi gada że moje szczury są głośno i wszystkich budzą... hym nie wiem jak mam z nimi postępować. już tyle czasu im poświęcam że no... a też jak je biorę na szyję to nie wygodnie z dwoma chodzić a nie wiem czy można tak brać jednego... albo jednego wychować pierw, na jednym się mocno skupić a potem na drugim. nie chcę faworyzować bo dwie kocham mocno i też nie chce je stracić, bo mama mi gada czarną wersję ich żywota... hym
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: akzi »

nie denewuj się wszytsko jest pod kontrolą :) i jeszcze wszytko da rade zrobić.
czy dajesz niunią smakołyki z ręki ?
ręka dla szczurka to zagrożenie - nie wiem czy ty bys chciała jak by co chwilę cos przeogromnego łapało cie i na siłe głaskało :)
pewnie jak bys nie wiedziała co to tez bys wrzeszczała i się wyrywała :)
proponuje na początek smakołyki - Gerberki w słoiczkach dla dzieci, moje szamią mi z palca aż uszy im sie trzęsą. przez to traktują ta reke juz jak cos co daje smakolyki.

Pamiętaj nic na siłę, szczurka nie wyciągaj na siłe z klatki , przekonaj go żeby sam wyszedł.
Spróbuj wsadzić je sobie pod bluze , tam jest ciepło i przyjemnie niech kojarzą ciebie z ciepełkiem i bezpieczeństwem.

powolutku każdą do siebie przekonuj, sa młode więc one chcą biegać harcować i się bawić a nie tam przytulać :) , więc w tym ich biegu pozaczepiaj je niech się bawią z Twoją ręką.

wołaj je cmokając i wypowiadając ich imię dawaj smakołyka jak wejdą ci na kolana :) - moje jedzą dropsy waniliowe a ostatnio płatki kukurydziane szamią :) poświęcaj im tyle samo czasu jednej i drugiej, ja tez mam młode szczurki 3,5 miesiąca mają i jak jedną całuje i czochram to druga odrazu leci bo tez chce :) takie sobie wychowałam kluski :P

dasz rade wiecej czułości cierpliwości a wszytsko się uda :) !

powodzenia !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Mishkazogonkami »

daje im z ręki ale np marchewkę jajko słonecznik a takie ciapki do lizania do miseczki. teraz akurat aldone mam na szyi i cały czas chce schodzić bo wie że jak zejdzie w dół to w końcu będzie podłoga i ucieknie a kiara śpi w hamaku
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: akzi »

to daj im coś czego nie zabiorą odrazu i nie uciekną tylko cos co beda musiały zlizac i np złapać twojego palca w twoja rekę.

moje maluchy tez na ramieniu nie spędzają dłuzej niż minuta :)
tez chcą latac i biegać.
jezeli ona chce zejsc to jej pozwól nie ma nic gorszego niż cos na siłę.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Kameliowa »

Przede wszystkim, jeśli tak hałasują w nocy, być może świadczy to zwyczajnie o tym, że mają za małą klatkę. Jak maja mało miejsca i chcą wyjść to czasami szczury gryzą pręty jak głupie.

Żeby przestały się Ciebie bać musza się przyzwyczaić do twojego zapachu, dlatego powinnas dać im do klatkie przepocona (najlepiej taka śmierdzącą już 8) ) swoją starą koszulkę ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Mishkazogonkami »

klatkę to nie sądzę że mają za małą bo 60 na 35 i40 wysoka i mają porobione różne drabinki i tunel z butelki i jedna półeczkę taką na jedzenie aby jedzenie nie było w trotach. i co jakiś czas im zmieniam. jak aldona zejdzie to ucieknie za szafke i nie wyjdzie już tak było. chyba ze bym miała ją trzymać tam aż zgłodnieje i sama wyjdzie. ale czy by przez to nie zdziczała??
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: akzi »

szczury to nocne zwierzaki, jeżeli nie mają doś ruchu w dzień hałasują w nocy.
moze spróbuj je puszczać po łóźku żeby nie mogły zejść ?
po co odrazu po podłodze ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Mishkazogonkami »

na komodzie je puszczam to robią sie w kłębek i z otwartymi oczami śpią... może by coś z klocków ułożyć typu schody tunel hym...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Kameliowa »

Klatka jest zdecydowanie za mała. Wymiary dla dwóch szczurów to jest 70x60x40.
Jak łapiesz na siłe szczura po wypuszczenigu, gonisz go itp to się boi. musisz działać ostrożnie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: akzi »

na komodzie ? to mało miejsca jak na wybieg a nie możesz nałóżko je puscić ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Mishkazogonkami »

aha więc zakupie większą klatkę ale z czasem wezmę to pod uwagę. jak je daje na łóżko to one od razu skaczą na półkę z tv i do kwiatka sie pchają i kopią tunel w doniczce tak już mi zdechły 2 kwiatki... ale ok tak zrobię kwiatek pójdzie do innego pokoju:) dziękuję i będę bardzo ostrożna aby je nie straszyć nieumyślnie oczywiście. boje sie że zdziczeją i uciekną i nigdy nie będę mogła je złapać... hym
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: akzi »

tutaj masz watek całkiem ciekawa klatka nie drogo :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=34760

a tutaj masz mały temacik o dzikusach
http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: Mishkazogonkami »

hymm no to teraz ten problem zamienił sie jak wyciągnąć szczury?? jedna jest za szafą i tylko słyszę jak gryzie drewno, a drugi w wersalce tam gdzie sprężyny?? mam nadzieję że moja mam sienie skroi... eh
Awatar użytkownika
alextm
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 7:16 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: alextm »

Spróbuj dać im jakiś smakołyk, najlepiej coś co ładnie i mocno pachnie, żeby je wywabić :- )
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziki czy nie?? co robić i jak

Post autor: akzi »

oj dziwne jest to twoje podejscie,
nie mozesz je puscic na łóżko poodsuwac wszytsko tak zeby nie mogły nigdzie zwiac i poprostu niech biegaja po łóżku ?
faktycznie zrobia ci sie dzikie i bedziesz miała z nimi wielki problem.

skoro puszczasz je na komodzie a one zaraz sa za szafa i w łóżku to zrób coś żeby nie uciekały zabezpiecz wszytko
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”