Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Szczur nie chce jeść karmy

Post autor: klimejszyn »

ale w czym problem, żeby rano, przed wyjściem, dać jej chociażby tę odżywkę, łyżkę gerberka ? i wieczorem ponownie ? jeśli nie może jeść karmy, to powinnaś jej ułatwiać jedzenie. rano wyciągasz z klatki, dokarmiasz, po czym wrzucasz ją z powrotem do klatki. nikt nie każe Ci trzymac jej osobno. po prostu bierz ją co jakiś czas na kolana i dokarmiaj.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Szczur nie chce jeść karmy

Post autor: gruszka1990 »

Czym to ja jej nie karmiłam, gerberki, kaszki, nutridrinki - nie jest mi to obce. Myślałam nad tym, żeby wrzucić kawałki suchej karmy do wody lub wody z sokiem, może wtedy by to zjadła, jeśli byłoby to trochę bardziej hmm zachęcające? 8)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Szczur nie chce jeść karmy

Post autor: klimejszyn »

myślę, że jeśli to karma, to lepiej rozmoczyć samą wodą a potem mieszać np z gerberkiem.
ale ta odżywka to dobra sprawa. śmierdzi ziołami okropnie, ale wzbudza apetyt, moja wetka bardzo to zachwala. jak szczurka jeszcze po operacji kilka godzin była w lecznicy to ją tym dokarmiały, następnego dnia też, no i ja w domu jej podawałam. strzykawką, bo strzykawką, ale ważne, że jadła.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Szczur nie chce jeść karmy

Post autor: gruszka1990 »

OK zanotuje sobie nazwę, i spróbuję to zdobyć u weta. Przy tym szczurze rozwinę swoje umiejętności kulinarne, jak zacznę robić papki z rozmiękczonej karmy z dodatkiem smakowitego gerberka.. Mmm ::) W każdym razie dziękuje za wszystkie rady, moje paskudy są wybredne i widocznie taki ich charakter :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
brbll
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 09, 2012 4:58 pm
Lokalizacja: Poznań / Toruń

Smutny szczur, czy karma zła?

Post autor: brbll »

Neuron jest u mnie czwarty dzień i zupełnie nie tknął karmy. Kuszę go marchewką, jabłkiem, jogurcikiem naturalnym, kurczakiem - trochę skubnie, po paru godzinach znów skubnie trochę. Suchej karmy jednak nie tknie - a karma nie jest najlepsza (Vitapol). Dostałam ze szczurkiem. Nasypałam mu w oczekiwaniu na lepszą (będzie w poniedziałek).

Neuron do środy będzie sam. Kolega pojawi się w przyszłym tygodniu. I tu pojawia się moje pytanie -> mój szczurek jest smutny i dlatego nie je, czy po prostu karma jest śmieciowa i jak najwięcej karmić go zamiennikami do poniedziałku?
[*] Akson, Prion

Zapraszam osoby wojujące w kuchni z uśmiechem na ustach, zobaczcie jak barbarrka gotuje :).
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smutny szczur, czy karma zła?

Post autor: thevill »

Jestem dosyć świerzym hodowcą szczurka, ale moja sytuacja podobna. Także razem ze szczurkiem dostałem karmę firmy "Vitapol" której prawie że nie tykał i nie wychodził z kryjówki. Po zmianie na karme "versele laga" zaczął ją normalnie jeść
(nie tylko ziarna). Też jak narazie jeszcze jest sam ale na smutnego nie wygląda. Biega po klatce, wspina się, chętnie wychodzi na ręke, lata po łoku, wspina sie na ramię, do kaptura itp.

Więc co do karmy to pewnie i jemu nie smakuje a czy jest smutny to niech lepiej się wypowiedzą "szczurowi wyjadacze" :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smutny szczur, czy karma zła?

Post autor: Paul_Julian »

Vitapol nie jest najlepsza karmą . Chyba, ze to Vitapol Premium line, który jest niezłą karmą , ale nadal daleko jej do bycia najlepszą. Ale można Premium Line łączyć z jakąś markową.

Bez obaw - szczurki nie są głupie i jak zgłodnieją to zjedzą.

brbll, najlepiej jakbys jutro poszła do weterynarza z Neuronem, żeby go zbadał , czy przypadkiem nie jest chory - bo taka możliwośc też może być (oby nie).
Pamiętaj, zeby białko ( ser, mięsko, jogurt, twarożek), nie dostawał częściej niż raz w tygodniu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
brbll
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 09, 2012 4:58 pm
Lokalizacja: Poznań / Toruń

Re: Smutny szczur, czy karma zła?

Post autor: brbll »

Dziękuję za odpowiedź :) Jutro dostanę od koleżanki trochę Timy Rattimy i zobaczę jak zareaguje jeszcze na lepsze jedzonko :)
[*] Akson, Prion

Zapraszam osoby wojujące w kuchni z uśmiechem na ustach, zobaczcie jak barbarrka gotuje :).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Smutny szczur, czy karma zła?

Post autor: Paul_Julian »

Wiekszosc szczurów przepada za Timą. Jesli by sie nie poprawiło, to leć do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
brbll
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 09, 2012 4:58 pm
Lokalizacja: Poznań / Toruń

Re: Smutny szczur, czy karma zła?

Post autor: brbll »

Szczuras rzucił się na karmę jak głupi, potem biegał przez pół dnia po pokoju, a jak się zmęczył to zasnął mi w rękawie :) więc chyba wszystko ok :) dziś już je spokojnie, ani się nie rzuca, ani nie wybrzydza :) I duuużo biega :) Dziękuję za pomoc :)
[*] Akson, Prion

Zapraszam osoby wojujące w kuchni z uśmiechem na ustach, zobaczcie jak barbarrka gotuje :).
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Mało Jedzące Szczury

Post autor: Szurek15 »

Siemka!Moje szczurwogóle nie chca jesc suchej karmy troche powywalaja poskubią i już.Daje Im praktycznie co tydz 1 jajko kolbę a w ciagu dnia rzuce im banana(lubią go z hoghurtem naturalnym) pomidorka i ogórka.Dam im te rzeczy to w 5 min nie ma.Ale jak widze to praktycznie karma sucha zostaje prawie nie naruszona próbowałem rożne karmy żadna im nie przypadła do gustu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mało Jedzące Szczury

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj ten dział http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=34608 Kup którąś z tych karm i daj w miseczce. To młodziaki, więc spokojnie 2 łyzki stołowe na ogona. Starszym wystarczy 1 łyzka. Nie dosypuj, aż nie zjedzą tamtego. Wiadomo, że wolą smaczniejsze rzeczy (dzieci też wolą smaczniejsze).
1 jajko na tydzien to za duzo. fakt, że powinny dostawać dawkę białka 1x na tydzień max, ale nie musi to być jajko, może być mięsko, twarożek, jogurt. Całe jajo wystarczy dla 4-5 szczurów :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Mało Jedzące Szczury

Post autor: Szurek15 »

One maja juz gdzies z 8 miechow wiec to juz są stare smierdziuchy a zawsze dostają cała miske karmy która mało jedzą.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mało Jedzące Szczury

Post autor: Paul_Julian »

To im zostaw i nie napełniaj suchym. Szczur sie nie zagłodzi jak ma jedzonko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Irja
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 30, 2008 1:18 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Mało Jedzące Szczury

Post autor: Irja »

Widocznie taki typ ;) Może spróbuj z karmą w postaci granulatu? Jedna moja panienka też była strasznym niejadkiem i jeszcze wybierała sobie kąski, ale trafiłam na granulat, który wcinała chętnie. Zawsze to większa pewność, że zjadają wszystko czego im potrzeba ::)
Warto też je ważyć kontrolnie co jakiś czas, mogą jeść niewiele, byle wagi nie traciły.
"Trzeba mieć odwagę, aby zmienić to, co można zmienić, zyskać pogodę ducha, by zaakceptować to, czego zmienić nie można oraz posiąść mądrość, aby odróżnić jedno od drugiego" [św. Franciszek]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”