Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zyberka »

jakiś czas temu przestałam robić wlasną mieszankę więc mogę się czymś w tym topic'u teraz podzielić :P
mieszam VL z tropifitem dla szczurów i z Tropifitu znika wszystko, :o a z VL zostają niektóre, pojedyncze chrupki (które i tak sie nie marnują, bo myszy nimi nie gardzą :P ). Z tym, że cenowo dobijało to mój portfel, w sklepach płaciłam ok 23zł za 1,25kg...
Niedlugo będziemy próbować VL classic zero. Z tym, że karmę będę musiała ocenić raczej ja bo moje szczury i tak przeważnie zjadają wszystko co leży w misce, byle by zapchać brzuchol , walory smakowe są u nich na drugim miejscu :P
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nietoperrr... »

A my ostatnio testujemy Labofeed B...Bo jak się ma dużo futra to się celuje tak,aby ogonki były zadowolone,syte i zdrowe,a portfel nie w strzępach... ;) I na razie jest git ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Agusta »

O szooook! Odwiedziłam dokładnie wszystkie zoologi w moim mieście i ...

Roi się w nich wręcz od VitaPolu!!! :o

Wszystko Vitapol, karma Vitapol, kolby Vitapol...

Nawet nie maja drewnianej ściółki...

Dobrze że jest internet 8)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Karmy POLECANE

Post autor: tuśka »

Agusta bo na tych karmach zoologi najbardziej zarabiają. większość właścicieli zwierzaków nie patrzy na jakość a na cenę niestety i tu taki vitapol wygrywa np z versele lagą czy beapharem :-\

dużo osób miało problem z JR Farmem, tzn. czytałam że odchody śmierdzą po nim straszliwie ::) mimo tego spróbowałam dla swoich go kupić. potwory jedzą ją już ponad miesiąc ale jakoś nie zauważyłam żadnych przykrych zapachów ;) więc albo ja mam jakieś dziwne szczury albo sama już nie wiem :D
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szeliza »

Agustaa gdzie szukałaś ? w Ostródzie czy w Olsztynie ?
bo w Ostródzie można zamówić Vl, moja koleżanka zamawiała , znośna też jest karma Tropifit rat sprzedają ją w Bricomarche :)
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Agusta »

Szeliza pisze:Agusta a gdzie szukałaś ? w Ostródzie czy w Olsztynie ?
bo w Ostródzie można zamówić Vl, moja koleżanka zamawiała , znośna też jest karma Tropifit rat sprzedają ją w Bricomarche :)
Byłam w Ostródzie na Listopada, na Grunwaldzkiej, Piastowskiej i koło podstawówki jedynki. Mi kobieta na Grunwaldzkiej mówiła że może mi zamawiać ale chyba wygodniej będzie mi zamawiać przez internetowe sklepy :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dusiaczek »

tuśka pisze:
dużo osób miało problem z JR Farmem, tzn. czytałam że odchody śmierdzą po nim straszliwie ::) mimo tego spróbowałam dla swoich go kupić. potwory jedzą ją już ponad miesiąc ale jakoś nie zauważyłam żadnych przykrych zapachów ;) więc albo ja mam jakieś dziwne szczury albo sama już nie wiem :D
początki były straszne, ale juz jest jakoś trzeci tydzień i nie czuć już tak. Albo się przyzwyczaiłam xD
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: JolkaB »

Ja tu nowa...
Jak zobaczyłam w zoologu całe zastępy Vitapolu na półkach to zwątpiłam. Potem zobaczyłam coś na wagę z mnóstwem kolorowych chrupek to mi się odechciało.... ja chciałam ziarno... no to w desperacji kupiłam 1kg karmy dla ptaków
Obrazek

skład: słonecznik, pszenica, sorgo, dari,groch prasowany, groch paszowy, kukurydza i proso...

Ten groch mnie tam trochę martwi, ale jak się przyglądam tej mieszance to go tam nie widzę... głównie widać słonecznik pszenicę i kukurydzę...
Jak myślicie, może to być podawane jako po prostu ziarno?
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Na pewno musisz to czymś uzupełnić, bo szczury są wszystkożerne i samo ziarno nie wystarczy. Groch w małych ilościach występuje też w szczurzej karmie, więc ja bym się nim nie przejmowała. Potrzebne są też warzywa, owoce, trochę białka. Możesz dokupić parę rzeczy i wymieszać z tym ziarnem - http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... 85#p659788 poczytaj ten temat ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: JolkaB »

a to wiem, narazie pod ręką mam jabłko, banan, orzechy laskowe i włoskie, marchewka i seler platki zbożowe, różne rodzaje kasz, siemie lniane, makaron surowy...
kupilam tez wczoraj paczkę siana.. i zrobiło ono furorę! ale nie w sensie żywieniowym a raczej jako kryjówka i lokum, jest go na tyle duzo, że szczurka praktycznie nie widać :) choć widze że też czasem podgryza ;D
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

JolkaB możesz do takiej mieszanki wrzucić parę psich chrupek (jako "białkowe", ale nie za dużo, bo to jednak duża zawartość białka). Dobre psie karmy łatwiej (niż szczurkowe) spotkać nawet w podłych zoologach :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: JolkaB »

No ja moich psów byle czym nie karmię, zawsze mamy karmę z wyższej pólki... nie uznajemy Padigriee czy innych Chappi. Kot je Royal'a. Psy Joserę, teraz Boscha, wcześiej włoską karmę Forza10. Dziś zabieram sie za suszenie pomidora i drugiego banana.
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Karolina21
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 22, 2012 6:05 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Karolina21 »

Versele Laga RAT NATURE super karma :) cena zależy gdzie nieraz można na Allegro tanio trafić tylko czemu nie w Krakowie :P Moje panienki Lili, Giny, Hermiona wcinaja jak oszalałe, a potem zaskoczenie nowe Panienki wyjadaja niektóre elementy a resztę hmm mają w małych kosmatych tyłeczkach :P:) czyżbym znów musiała szukać karmy idealnej :P?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Moje szczury czasem wybrzydzają na niektóre składniki karmy i wtedy po prostu nie dosypuję nowej porcji do miski - nie mają wyjścia, muszą zjeść. Ale przy Rat Nature, mimo że to bardzo dobrej jakości karma, zostawiły połowę chrupek i nie tknęły ich nawet, wolały cały dzień siedzieć głodne :P Zlitowałam się i zmieniłam karmę :D Zresztą przy 11 szczurach i Rat Nature chyba bym zbankrutowała ;) Teraz jedzą Versele Laga Zero Classic, wcześniej była Tima Rattima, ale trochę na niej utyły. VL Zero ma dużo mniej tłuszczu, więc mam nadzieję, że będą trzymać linię ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Karolina21
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 22, 2012 6:05 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Karolina21 »

no u Mnie 8 Kobiet w domu :) dwie starsze bardzo się cieszą z VL RN a , dzieciaki z wczorajszej adopcji żyly na Tukanie i gotowanym jedzonku :) musze przyznac ze ludzie od których je wzięlam Są Super, i ładnei je zaokrąglili :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”