Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: Eve »

Niebieściaczku no .. żadnych katarków ani innych brzydkich oznak .. a sio sio !
Łapki zaciśnięte ! Zdrówka, zdróweczka !
A Białesek .. Kto się czubi ten się lubi Uni !
Buziaki dla cudownych panien :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: zocha »

Trzymam kciuki aby to jednak tylko taki chwilowy kryzys był i nic poważnego z tego nie było!

Buziaki dla dziewczyn :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: Zuzolka »

Haha, niezła Shenzi :D Najlepsze jest to drugie zaciśnięcie ząbkami.
Eh.. znam, to uczucie kiedy niby wszystko jest ok, ale czuje się, że jednak nie. Niebieściaku nie rób zmartwień, tylko bądź w zdrowiu jak do teraz. Mam nadzieję, że to nic poważnego i porfirynka minie a kichanko ustanie :)
Trzymam kciuki, trzymajcie się dziewczyny :-*
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
souris
Posty: 134
Rejestracja: czw lis 10, 2011 8:44 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: souris »

Śliczne masz te Ogonki, zdrówka życzymy :*
Tout comrendre c`est tout pardonner.
Obrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: ol. »

ejże Martini, nie straszymy niczym taką piękną porą - jedynie może bazyliowe listki bezlitosnym ich pochłonięciem ;)
trzymaj się zdrowo Niebieściaku !

Shenzi :D
ale tak poza skancerowanym palcem trzeba przyznać, że to bardzo budującym jest fakt, że szczurek porzuca M-A-K-A-R-O-N :o na rzecz zielonego listka :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: alken »

no tak, dziwne to. Tosia na przykład na widok zieleniny czuje jedynie nieodpartą potrzebę umycia się :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: valhalla »

ol. pisze: ale tak poza skancerowanym palcem trzeba przyznać, że to bardzo budującym jest fakt, że szczurek porzuca M-A-K-A-R-O-N :o na rzecz zielonego listka :)
Hm, z bazylią to chyba zrozumiałe, jej zapach jest bardzo silny i niejednego szczura już z daleka przyciąga ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: Blanny »

Ojoj, kciukamy! Martini, no co Ty, na długi weekend się rozkładać? ;) Daj jej może vibovit? U nas na małe kichanko zawsze pomaga. ;) I trzymam takiego delikwenta w górnej części klatki, np. na hamaczkach, żeby po kuwecie nie chodził i mu cieplutko w łapki było. :)

Widzę, że Shenzi to jak mój Dante. ::) Najpierw łapie zębami, a potem dopiero myśli co to. ::) Ja robię tak, jak chcę mu coś dać w klatce, to kucam, zaczynam coś mówić i całą dłoń wyciągam, płaskim w jego stronę, żeby wnętrze dłoni miał, bo nie ma go jak dziabnąć. On obwącha "aha, to nie jedzenie" i dopiero wtedy mu daję smakołyk. :D Bo inaczej też od razu robi dziab w palca, niemożliwiec kochany. ::)

Życzę obu paniom dużo zdrówka i całuję w nochalki. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: unipaks »

Starałam się, żeby mała mniej rządziła na podłodze i w kartonach na niej czy na tacce pod meblami, a więcej za poduchami na wersalce i w swojej pufie, ale cóż - to wolne szczury i czasem się uprą gdzie indziej... ::) :P

Kciuki i betaglukan chyba pomogły, niebieściaczek przestał kichać i odważyliśmy się wyjechać na dwa dni weekendu. :) Panny zostały z rodziną i grzecznie zjadały wszystkie witaminowe specyfiki, dopieszczane też były chyba nawet więcej niż zazwyczaj a to ciężko... :D

Niechcący Shenzi zaliczyła rano połowę dawki Karsivanu zamiast niebieściaka :P
Kuleczka z ziemniaka z lekiem w środku miała trafić do pysia Martini, która wystawiała mordkę przez okienko domku. Wyglądało, że jest w nim sama, albo że Shenzi zalega w dystansie głębi, więc podsunęłam pod niebieskie pysio łyżeczkę i nagle ni stąd, ni zowąd przez szparę okna przepchnęła się do niej mordka Shenzi i w mgnieniu oka kuleczka znikła w żarłocznej gębusi Białego-Puszku-Do Pudru... ::)

Fotki śpioszków:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dziś obie baby są jakieś takie senne, Martini bardziej - ale staram się nie panikować i kładę to na karb upału. :)
Sprawdziłam , że apetyt niezmieniony, ping-pong też ją na chwilę uruchomił, w przedpokoju posprzeczała się ze mną o zasadność wymiany szmatek oraz o sensowność zabezpieczenie kartonika od od strony drzwi wejściowych ciepłym polarem. :D
Wzięłabym obie gdzieś na łąkę, ale boję się dla niebieściaczka niepotrzebnego stresu ::) ; może po południu nacieszą się słonkiem na parapecie
Dziewczyny pozdrawiają! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: valhalla »

Och, Shenzi - Ty żarłoczna mordko :-*

Cieszę się, że Niebieściak ma się lepiej :) Sennością się nie przejmuj, wiem, że przy starszych szczurach to niepokoi, ale w te upały i młodziaki są senne :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: unipaks »

Jakiś czas musiałam teraz poświęcić niebieściakowi, który dopraszał się pieszczotek, a następnie znów rekonesansu po mieszkaniu; powędrowała Martini do kuchni i przymilała się o coś dobrego, więc zaliczyła swoją porcję B1, Betaglukanu oraz Bioaronu C O0
Za nią przytruchtała Shenzi i też zaliczyła wspomaganie witaminkami, później troszkę denerwowała niebieściaka, pakując mu się na siłę do kartonika w przedpokoju, gdzie lubi czasem przebywać w swoim własnym towarzystwie. ::)
Znowuż w sukurs przyszła bazylia :D
A potem było wygładzanie skóry na rękach Białym Puszkiem :) ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: zocha »

http://s599.photobucket.com/albums/tt78 ... G_6855.jpg jaki słodki śpioch
http://s599.photobucket.com/albums/tt78 ... G_6857.jpg :-*

Cieszę się, że dziewczyny mają się lepiej, wycałuj ode mnie :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: Agatow »

Oj tak jak u Was to chyba każdy szczur chiałby miec.. opieka 24 godziny na dobę jak w hotelu. A do tego jak wyjeżdżacie to bonusowa opieka i rozpieszczanie. Ale z drugiej strony obie dziewczynki są takie cudowne, że wcale się nie dziwię. Ciekawe czy Shenzi była zaskoczona smakiem lekartswa :-\ Uwielbiam obserwowac szczury jak śpią, są zupełnie wyluzowane i szczęśliwie machają wąsikami... myślicie, że mają sny? Pewnie o smakołykach ;) Śliczne zdjęcia obu dziewczynek, stęskniłam się za nimi :-*
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: emi2410 »

W końcu przeczytałam cały Wasz wątek! :)
Martini i Shenzi są prześliczne, przesyłam mizianko i całuski dla puchatych kuleczek. :-*
Jeśli się nie mylę, to Niebieściaczek dziś znów świętuje? ;) Piękny wiek! Życzę mnóstwo zdrówka. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Drugie urodziny Shenzi

Post autor: unipaks »

Aż mi się wyrwało szczere: - O Matko Boska! :o ;D
Jestem pełna podziwu :D

Tak jak już wspomniała Emi:

Martini kończy 2 lata i 10 miesięcy :)

Niechby jeszcze trochę, bo pogoda ducha i energia jej nie opuszczają. :) Wczoraj co prawda miała dzień troszkę gorszej kondycji i prawie cały przespała
(z przerwami na papu :D ) - może z powodu upału, bo powędrowała do kartonika w chłodniejszym przedpokoju i schroniła się w nim aż do wieczora.
Cieszy każdy dzień z nią spędzony i staramy się wzajemnie ofiarować sobie jak najwięcej czasu. Jest rozkoszna - babunia, a wciąż jak słodki rozbrajający dzieciaczek :)


Próbowałam dzisiaj porobić fotki jej oraz białasce, ale obie się stresowały, dałam więc szybko za wygraną. Kiedy zmywałam porfirynkę, która się momentalnie pojawiła, niebieściak z lekkim niezadowoleniem kąsał wilgotny gazik nękający śmieszne, śliczne szczurze chrapki :D
Teraz - zwinięty w rozkoszną kuleczkę niczym jakieś kociątko - drzemie w swoim kartoniku, odwrócony do mnie i reszty świata pleckami.
Chyba ma focha :P ::)


Jak wczoraj dostały do wylizania resztkę jogurtu z wieczka (bo większość zlizała wcześniej niedobra pańcia :D ), to obie musiały naturalnie powkładać łebki do wnętrza i ubabrać się od środka w słodkiej mazi. Łakomczuszki wolały oczywiście maź mieć w brzuszkach, więc poczęły się nawzajem ofiarnie wylizywać z owych jak najbardziej pożądanych nieczystości. Wyglądało to zabawnie, kiedy Martini starała się uporządkować białego irokeza, a niecierpliwa Shenzi sięgała do jogurtu na niebieściakowym uchu, kładąc łapki na jej łebku i kategorycznym ruchem przyciskając Martinkę do podłogi. ;D
Jak to w życiu, karta była pełna i zanim wyczyściłam ją cokolwiek, już było po wszystkim. :P
Martini wprawdzie znów się pobudziła, ale poszła się umyć własnoręcznie, zdecydowanie rezygnując z usłużnie oferowanej pomocy białej koleżanki... :D


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek proszę zwrócić uwagę na mocny uchwyt pazurków Shenzi na wieczku ;D



Nareszcie inni mogą mieć szansę :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to foteczki z dzisiaj: z orzeszkiem, z ping - pongiem (nawet w pozycji wygodnej ), z listkiem bazylii, z kawałkiem dropsa z okazji tych 2 latek i 10 ciu miesięcy :)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek mina prawie "migrenowa" :D ;)

spożywamy dropsika Obrazek

Obrazek - No czego znowu? Skaranie boskie z tym aparatem..! :P
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”