Horda pajęczycy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

Resztki wrogiej materii niech z Dundera uchodzą precz, a polik ładnie się goi ! Siarczysty buziak dla chłopaka :-*

(słówko o wypisie - nigdy jeszcze w żadnej lecznicy takiego referatu na oczy nie widziałam :o szacunek, naprawdę !)
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

ol. pisze:Resztki wrogiej materii niech z Dundera uchodzą precz, a polik ładnie się goi ! Siarczysty buziak dla chłopaka :-*

(słówko o wypisie - nigdy jeszcze w żadnej lecznicy takiego referatu na oczy nie widziałam :o szacunek, naprawdę !)
Wroga materia na razie odpuściła, oby to oznaczało jej ostateczne pokonanie! Dziś byliśmy na kontroli i usunięciu sączka. W ranie brak ropy, także Dunder wrócił do stada. Jak go Parszywek z Piorunem wyściskali, wyiskali, jakby miesiącami go z nimi nie było, a to tylko dwa dni.

Niestety te dwa dni Dunder zniósł ciężko, odmawiał przyjmowania antybiotyku, wściekał się na nas, fochał i dziaby rozdawał. ::(
Mam nadzieje, że będzie mu lepiej od dziś.

A co do wpisu, zawsze taki dostajemy. Uwielbiam za to Oaze i Dr Lewandowską, wiem co i jak wszystko, dokładnie jest to poopisywane, mam pewność, co do stanu szczura.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Dunder ma się w porządku - rana ładnie się zagoiła, brak ropy.
Niestety w głównym stadzie gorzej - Avalon coraz głośniej grucha, Szary ma spuchnięta tylną łapkę i w ogóle na niej nie staje, tylko pełza. Resztę dopada starość albo lenistwo, bo tylko zmieniają hamaki i nic więcej.
Martwię się o Szarego, nie mam pojęcia co mogło mu się stać, nie ma żadnej rany. A ostatnio meblowałam klatkę z myślą o starości, więc wszędzie mają schodki, hamaki są porozstawiane tak, by w razie upadku nie była to zbytnia wysokość.

Za godzinę idę do weterynarza. Trzymajcie kciuki ::(
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Horda pajęczycy

Post autor: noovaa »

Yuki kiedyś złamała stopę, bo wpadła jej do dziury w koszyku, w ktorej stopa nawet nie powinna się zmieścić. Jeden z tymczasów złamał łapkę jak zawisł na niej na prętach. Wypadki zdarzają się nawet w najbardziej przemyślanych klatkach :/.

Zdrówka.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Avalon i Szary mają płuca pełne nowotworów

Nie mam siły więcej pisać
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Horda pajęczycy

Post autor: noovaa »

o kurcze :(

Nie ciekawie :/ ..
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

och...

:(
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: xiao-he »

Biedaki... :'(
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Ech, wiedziałam, że szczury nie są zdrowe, jednak szykowałam się na wieść 'zapalenie oskrzeli' jako najgorszą, jaką mogę usłyszeć. Niestety.
Avalon dostaje steryd i hepatil, i próbujemy mu przedłużyć życie jak najdłużej, uniknąć duszności.
Szary dostaje antybiotyk w związku z łapką (nie jest złamana, prawdopodobnie to jakieś zapalenie, zakażenie, które osiadło na nodze, opuchlina zeszła już w czwartek po pierwszej dawce antybiotyku i posmarowaniu łapki fastum) i czekamy aż się w pełni zagoi, by zacząć mu też podawać steryd.

Wiedziałam, że taki czas nadejdzie, niemniej miałam nadzieje, że uda nam się wywalczyć więcej czasu ::(
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: klimejszyn »

eh, trzymaj się Pajączku, będzie dobrze. moja Rubi mniej więcej pół roku temu miała postawioną diagnozę - nowotwór w płucach i na/przy sercu, też dostaje sterydy, już raczej dożywotnio i biega jakby nic jej nie było :)

niech leki pomagają :-*
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Horda pajęczycy

Post autor: IHime »

Pajączku, straszne wieści! Trzymaj się, a przede wszystkim, niech się chłopaki trzymają, jedzą grzecznie leki i jak najdłużej cieszą cię swoim towarzystwem. :-*
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

3.06 odszedł Avalon
11.06 odszedł Eshin
15.06 odszedł Szary.

Wszystkie zostały uśpione z powodu duszności. Miałam nadzieję, że zostaną z nami przynajmniej kilka tygodni, od poznania diagnozy, niestety nie dały rady. Serce mi się krajało patrząc, że słabną, jak boczki im chodzą, kiedy oddychają. W końcu kładły się i leżały walcząc o oddech. Pierwszy był Avalon. Nie wiedziałam, czy to już, czy jeszcze nie, ale patrząc jak pełza, zdecydowaliśmy się skrócić jego cierpienie. Później, kiedy tak samo zaczął zachowywać się Eshin i Szary wiedziałam, jak reagować.
Wczoraj biegłam do weterynarza z Szarym, bo on wyjątkowo źle to zniósł, sytuacja pogorszyła się z minuty na minutę, nagle po prostu opadł z sił.

Mam nadzieję, że teraz są szczęśliwe.

W ciągu 1,5 miesiąca pożegnaliśmy 4 szczury. Jestem załamana.
Skyre został sam, i biorąc pod uwagę, że boczki tez chodzą, prawdopodobnie ma to samo co bracia ::(
Piorun uszkodził sobie rogówkę tydzień temu, ale po tygodniu na kroplach, już mu jest lepiej. Dziś idziemy na kontrole.

Ech ::(
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

bardzo mi przykro, Pająku :(
wiadomo jednak co ich zabrało ? agutki byli braćmi, ale Avalon przecież nie ... bakteria ?

ciepłe myśli ślę Skyre, biedak został bez stadka i sam w chorobie :(
przytul chłopaczka, niech będzie silny z Wami
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Horda pajęczycy

Post autor: noovaa »

Aż nie wiem co powiedzieć :/

Przykro mi strasznie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: xiao-he »

Trzymaj się pajączku, nie wiem co powiedzieć :'(
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”