[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Fam »

nie wiem, moze zeczywiscie to z sympatji, bo lubi mnie lekko podgryzac za palce i bardzo lubi wchodzic pod ubranie i sie przytulac a wygryzac dziurki zaczeła kiedy zabronilam jej chowac sie w dekolcie bo kaleczyla mnie pazurkami, chyba poswiece jakis stary sweterek niech sie Karolcia cieszy
za tęczowym mostem: Karolcia
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

Conan Niszczyciel ;)

Post autor: Martina_88 »

czy szczurki zawsze atakują wszystko co spotkają na swojej drodze?? czy to mija z wiekiem?? bo moja Ash potrafi wyobgryzać wszystko, nie ważne czy to długopis, monitor nic nie może zachować sie w całości, gdyby moja mutti widziała te wszystkie dziury w mojej pościeli już dawno sapałabym pod mostem w kartonach. Ostatnoi ja głaskam, drapie za uchem, myslałam że śpi wtulona w moją bluze a ta kanalia mi dziure robi!! mam nadzieję że to jednak mija, bo za niedługo wszystko u mnie będzie jak ser szwajcarski (o rany nawet sie za ściane chwyta)

acha i ma syndrom świnki morskiej(wydaje dźwięki jak świnka) o co jej chodzi??
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Czarna20 »

co do dźwięków to jest na forum słowniczek szczurzego języka - tam znajdziesz :)

a co do gryzienia to z wiekiem u moich przechodzi, ale zależy co rozumiesz przez wiek - ja myślę tu tak o 1,5 do 2 lat :D bo moje ponad roczne szczurki jeszcze wgryzają się w co poniektóre rzeczy ale tylko w obrębie swojej klatki - na zewnątrz już nie gryzą...tak więć... JEST NADZIEJA :d
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

och!! to jednak musze sobie szykować kartony :wink:
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Fam »

szczurka trzeba oduczyc, moja zarla dziury w ubraniu, to ja pstrykalam lekko w dziub, a jak przez dluzszy czas nie pomagalo to do klatki i więzienie takie... no i nie oduczyla sie do konca... ale juz gryzie znacznie mniej i jeden psztykal starczy zeby przestala, pomecz sie to moze nauczysz, co do innych zeczy to musi przejsc samo, moze nie przejsc wogule :)
za tęczowym mostem: Karolcia
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

szczur niszczyciel

Post autor: falka »

gryzienie bluzeczki podczas głasków to objaw sympatii! ja ostanio wybaczyłam maleńką dziurkę :lol:
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

heh dziurke.... ale martwie sie też bo zauwazyłam że to co dorwie niekiedy to ona to je (tak to przynajmniej wygląda) i musze ją bardzo pilnować, bo raczej słuchawki, podstawki i inne rzeczy w niczym nie przypominające pozywienia nie są za zdrowe dla szczurków... nie chce mi tego później oddac, wtedy musze jej to zabrać siłą i kończy sie na tym że jest obrażona :?
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

szczur niszczyciel

Post autor: n-boh »

[quote="falka"]gryzienie bluzeczki podczas głasków to objaw sympatii! ja ostanio wybaczyłam maleńką dziurkę :lol:[/quote]
Moja ostatnio ześrutowała mi całą poszewkę od poduszki, przez dwa dni chodziłam zła, ale to przecież moja wina bo nie dopilnowałam jej:)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

szczur niszczyciel

Post autor: Ewqa »

Może to brak witamin?? Moje wsuwały ścianę aż im kupiłam kostkę wapienną.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

No właśnie wapno ma, cóż pozostaje mi chyba tylko cierpiliwoś i musze ją tego oduczyć :twisted: ja jej nawet na moment nie moge zostawić, bo jak już coś dopadnie to biedny żywot tego czegoś :wink:
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

szczur niszczyciel

Post autor: Ewqa »

Widać taka niszczycielka. Moje wszystko próbuja czy jest to jadalne, ale nie gryzą. Mają zawsze jakies patyki do gryzienia i sucha bułkę.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

no właśnie na poczatku też myslałam że ona bedzie tylko próbowac czy to w ogóle jest do zjedzenia ale gdzie tam i jedzie z koksem :wink: ale z niej to tez jest niezły fryzjer, bede miec przynajmniej pocieniowane włosy :wink: :D i poobgryzane uszy....
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Baron
Posty: 131
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:49 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Baron »

Szczurki gdy są młode mają dużo energi, i wykorzystują ją na gryzienie różnych rzeczy, więc próbuj ją oduczyć i czekaj, pewnie to minie
JEST PYSZNIE! KFC
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Martina_88 »

no fakt dużo dużo energii, zastanawiam sie skąd tyle jej bierze skoro w nocy słychać w całym domu że nie spi a w dzień też nie wygląda na szczególnie zmęczoną :wink: eh te kochane GRYZONIE... :twisted:
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Karcia
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 10, 2005 5:21 am

szczur niszczyciel

Post autor: Karcia »

niszczycielem to dopiero jest Wojciech (zdjecie w emblemacie) papieru sie oduczyl sam, ale nadszedl czas na KABLE!!! 2 pary sluchawek , glosniki (na szczescie stare bo brat by mnie zabil za pogryzienie 4.1), ładowarka naszczescie w odpowiedznim momecie zauwazylam zanim nie wgryzl sie w srodek (jeszcze dziala), ostatnio atakowal kabel od lampki.... spoko rozumim ze lubi ale am obawy zeby go puszczas... dostaje pstryki , pstrykam z palcow (ponoc szczury nie lubia tego dzwieku = kara dla nich), w klatce laduje i nic a co jest gorsze skoro podbil cala podloge to na gore mu sie chce isc... gdzie znajduje butelke przerobiana na swieczke (uwielbia wpierdzielac parafine) moje suszki osttanio zdazylam go zlapac zanim zlecial z pod sufitu a w druga reke miseczke zanim spadla na niego... to jest dopiero NISZCZYCIEL!!! JUZ NIE IWEM CO MAM Z NIM ROBIC!!! do klatki?? to mi serce sie kraja jak on prosi zeby wyjsc... zawsze klatke mial owarta ale jak sie nauczyl schodzic z biurka to tewraz cierpi w zamknieciu....

ma ktos jakis pomysl jeszcze nie jest taki stary na nauke ile ma ok 8,5 miecha.... :D
hm..................??!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”