[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Libellee »

Dokładnie :) Olejna nie nadaje się na malowanie gryzoniowej klatki, szczurki mogą się jej zwyczajnie najeść obgryzając pręty, malowanie proszkowe jest o wiele trwalsze.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: KITEgirl »

a ja się zastanawiałam nad antykorozyjną. mocna to pewnie jest ale nie wiem jak ze szkodliwością
foreal
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 02, 2012 9:22 pm
Numer GG: 673708
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: foreal »

Wtrące się, jako, że allgro mnie nie pociąga, a wybór klatki to wazna rzecz i licze na was...co sądzicie o tej klatce :
http://allegro.pl/klatka-xxl-fretki-szy ... 15222.html
czy cena ok i wykonannie ? Nie dam rady szybko preczytać wszystkich postów, dlatego pyta Was drodzy, czy wymiary ok, czy pręty ok i tak dalej ?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Jeśli masz na tyle miejsca i samozaparcia żeby ją urządzić (lepiej zmierzyć dokładnie miejsce, w którym ma stać, bo jest naprawdę spora), to jest jak najbardziej ok, kilka osób ma takie klatki i nie narzeka ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Libellee »

Miałam taką samą klatkę. Znienawidziłam ją po roku. Na prętach robi się brzydki nalot, całość strasznie się chybocze i dzwoni. Kuweta jest z miękkiego plastiku, więc jak ktoś ma szczury gryzące wszystko co popadnie, to po jakimś czasie wszystkie rogi będzie miał obgryzione. Do tego jest większa niż się wydaje, sprzątanie jej to koszmar, chyba, że ktoś ma zamiar ją sprzątać nie rozkładając jej wcale, ale tego nie polecam, bo pręty po jakimś czasie zwyczajnie śmierdzą, gdy nie są regularnie szorowane i spłukiwane.

Plusem tej klatki jest niska cena (jak na takiego olbrzyma). Ale chyba warto dołożyć jeszcze trochę do mniejszej klatki, ale o wiele porządniejszej...

A jeśli to ma być koniecznie Pyko (bo tania) to lepiej taką, co się zmieści do wanny (wyższa niż szersza).
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: KITEgirl »

foreal pisze:Wtrące się, jako, że allgro mnie nie pociąga, a wybór klatki to wazna rzecz i licze na was...co sądzicie o tej klatce :
http://allegro.pl/klatka-xxl-fretki-szy ... 15222.html
czy cena ok i wykonannie ? Nie dam rady szybko preczytać wszystkich postów, dlatego pyta Was drodzy, czy wymiary ok, czy pręty ok i tak dalej ?
mam taką aktualnie. fakt, ciężka w sprzątaniu. już 3 pręty mi puściły na spawie. kuweta została przegryziona na wylot bez problemu. trudno zagospodarować taką przestrzeń. hamaki między ścianami to giganty muszą być! gdybym miała kasę, kupiłabym wolierę albo ogólnie coś mniejszego bo żwirek na taką kuwetę cienko sypany to 3kg lekką ręką..
jestem bardzo niezadowolona.
foreal
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 02, 2012 9:22 pm
Numer GG: 673708
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: foreal »

no dobra to szukamy czegos innego :) dla 4 szczurasow cos cenowo przystepnego ? :D pomysly ?
Bo mnie na razie te modele klatek niewiele mowia, niebawem mam urlop to nadrobie zaleglosci w czytaniu forum :)
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: figoifagot »

Zasadniczo to dużego wyboru w przystępnych cenach nie ma. Na ocynku zawsze będzie się robił nalot, niezależnie od tego jakiej firmy kupisz klatkę. Klatki z malowanymi prętami są już droższe, poza tym np. nasze szczury obgryzają tę farbę, więc jakby nie patrzeć malowane czy nie malowane i tak mają minusy. My przez ok. pół roku użytkowaliśmy klatkę z tej samej firmy, tylko tę ciut mniejszą czyli 80x50x80 i żadnych zastrzeżeń z wyjątkiem nalotu (którego i tak nie da się uniknąć) nie mieliśmy. Klatka była stabilna, kuwety nienaruszone w żadnym miejscu, problemów ze sprzątaniem nie było, bo drzwiczki w tych klatkach są naprawdę duże, a góra zdejmowana. Jeśli ograniczają Cię fundusze, to warto polować na allegro czy tablicy na jakąś używkę, nam np. udało się kupić 3-piętrowego Tommiego w bardzo dobrym stanie za 200 zł. Na forum jest też temat "Klatki wyszperane na allegro" i tam wrzucane są linki do różnych ofert klatek.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

A ja miałam tę klatkę 100x100 i byłam zadowolona ;) To najtańsza klatka o takich wymiarach i jak na swoją cenę jest świetna. Trochę się chwiała i dzwoniła, ale łączenia pomiędzy ściankami wystarczyło mocniej ścisnąć kombinerkami, żeby przestała. Ma duże drzwiczki, więc sprzątanie i wieszanie hamaków było ułatwione. Mniej więcej raz na miesiąc rozkładałam wszystkie ścianki i myłam każdą osobno w wannie. Z zagospodarowaniem też nie miałam problemu (http://imageshack.us/photo/my-images/827/img5469p.jpg/). Ale na 4 szczury bym takiej nie kupiła, ona jest raczej na 9 ;) http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html - lepsza będzie taka, nadaje się na 5 szczurów, łatwiej będzie Ci ją ulokować w pokoju i zagospodarować.

Sama przerzuciłam się teraz na klatki Ferplasta i Savica, bo to zupełnie inna jakość, ale też zupełnie inna cena ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Libelle, ale to nie jest klatka pyko. Zresztą - pyko to tylko sprzedawca, a klatki mogą być od inter-zoo albo z artmetu. I ja z kolei klatek inter-zoo nie polecę (to one głównie są nazywane klatkami pyko, bo pyko przede wszystkim tej firmy sprzedaje; a nie polecam tych mniejszych, takich jak np. ta http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 37056.html bo jak dla mnie one dopiero są z miękkiego drutu - sama takiej nie miałam, ale widziałam u znajomych i dla mnie masakra).

Co do osadu - na KAŻDYM ocynku zrobi się osad. Żeby nie było osadu, trzeba klatki malowanej, a malowane klatki są dobre tylko z drogich firm, jak np. ferplast, bo inaczej farba obłazi.
Ja mam mniejszą klatkę z artmetu, i nie mam do niej zastrzeżeń - kuweta w żadnym wypadku nie jest cienka (w dotychczasowych klatkach były gorsze).

Każda klatka ma minusy. Im większa, tym więcej sprzątania i to jest fakt - nawet super cudowna klatka jak jest duża to jest w niej dużo sprzątania ;)

Z klatek niedrogich ok jest taka: http://allegro.pl/klatka-fretki-szynszy ... 83648.html dla 4-5 szczurów (ja mam taką niższą).
A z innych np. ferplast furet plus, ale to już wyższa półka, chyba, że szuka się używanych ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Anata
Posty: 222
Rejestracja: śr maja 02, 2012 3:25 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Anata »

szczurki
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xiao-he »

Oooooooooo ta druga fajna :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Vivil
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 12, 2011 10:37 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Vivil »

Co do sprzątania i wielkości klatki to się nie do końca zgodzę. Miałam Remy, teraz mam XLkę i mimo, że jest 4 razy większa, to sprząta się ją szybko i wygodnie, dużo rzadziej (no chyba że porównamy 2 szczury w Remy i 10 w XLce, to wiadomo, że będą syfić 5 razy szybciej, ale ja tylu szczurów tam nie mam). Nie śmierdzi z niej tak szybko jak z mniejszej klatki, ale przede wszystkim nie ma tego całego syfu naokoło klatki na podłodze. Szczury są skupione bardziej "wewnątrz" klatki, więc i pręty są mniej obsikane, nie śmierdzą tak i nie trzeba całej klatki myć tak często jak mniejszej. Pomijając to, że w XLce bez rozkładania jej jestem w stanie dojść do każdego kąta i zetrzeć półki na przykład.
anusiak
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anusiak »

ObrazekObrazek
Viktorek ♥ Fabian
Vivil
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 12, 2011 10:37 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Vivil »

Ta pierwsza jest duża i raczej dla starszych szczurków będzie odpowiedniejsza, bo jest niska. Dla dwóch młodych lepsza będzie ta druga według mnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”