Co zrobić żeby szczurek nie bał się być podnoszony?

Dla początkujących (testowanie wysyłania postów, wklejania zdjęć i wszystko inne).

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
PrawieRuda
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 30, 2012 1:14 pm
Numer GG: 410619
Lokalizacja: Lublin

Co zrobić żeby szczurek nie bał się być podnoszony?

Post autor: PrawieRuda »

Mam szczurka od tygodnia, (ma ok. 2-3 miesięcy) wydaje się bić dość oswojony (*w sumie, nie wiem czy mogę już tak powiedzieć) delikatnie skubie moje palce ząbkami czy po prostu myje sie ma mnie, np na barkach. Jest strasznie nerwowy, gdy siedzę przy nim cicho, wystraszy się gdy po chwili się poruszę (nie zawsze, nie wiem od czego to zależy) Szczurek zlizuje z moich rąk przysmaki. Gdy jest na szafce, wysoko, schodzi po moich rękach na podłogę. Bardzo nie lubi być podnoszony, boi się być w rączkach , czasem nawet piszczy gdy chce go podnieść. Pytanie moje brzmi, w jaki sposób bezstresowo mam go przyzwyczajać do podnoszenia??
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Co zrobić żeby szczurek nie bał się być podnoszony?

Post autor: BlackRat »

Temat chyba trochę nie w tym dziale, co powinien.
Poczytaj tematy o oswajaniu, a na pewno znajdziesz tam potrzebne informacje :]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Co zrobić żeby szczurek nie bał się być podnoszony?

Post autor: Venice »

Wiem. Ale zauważ, że masz go od tygodnia, a on sam ma 2-3 miesiące. Przez tydzień nie idzie oswoić ogonka. To wymaga czasami tygodni, a nawet miesięcy. Dlatego zawsze wolę brać nieco podrośnięte 6-7 miesięczne ogonki, które są w pewnym stopniu oswojone. Poszukaj na forum starszych tematów.
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Co zrobić żeby szczurek nie bał się być podnoszony?

Post autor: BlackRat »

Venice pisze:Wiem. Ale zauważ, że masz go od tygodnia, a on sam ma 2-3 miesiące. Przez tydzień nie idzie oswoić ogonka. To wymaga czasami tygodni, a nawet miesięcy. Dlatego zawsze wolę brać nieco podrośnięte 6-7 miesięczne ogonki, które są w pewnym stopniu oswojone. Poszukaj na forum starszych tematów.
A ja się z tym nie zgodzę ;p Ja właśnie zawsze staram się brać jak najmłodsze, bo najłatwiej je oswoić - zazwyczaj kilka dni i już jest pieszczoch, ze starszymi już trudniej idzie i trochę więcej czasu trzeba poświęcić.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „TESTY”