[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

KITEgirl pisze: klimejszyn a powiedz mi na ile wam mniej-więcej starcza taki worek 14kg? stado masz liczbowo zbliżone do mojego. bo my jesteśmy na tescowym. przy ilości która idzie na dół w pyko musimy ostrożnie robić takie zakupy. ale jeżeli Tigerino jest tak chłonny to chyba kupię 2 worki :D
ciężko mi powiedzieć, bo w kuwetkach ciągle mam pierwszą 'porcję' :P czyli 9 dni i dalej nie śmierdzi, przy przesiewaniu.
trochę tego żwirku jest, no ale, jak pisałam, ciężko mi powiedzieć na ile nam starczy :) no i ja wysypuję nim 4 narożne kuwetki.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: KITEgirl »

mam teraz taki żwirek, że nie chce przelatywać przez łopatkę więc taki drobny byłby jak znalazł! nie chce mi się ręcznie wyjmować kup ::) chyba zamówię Tigerino jak zaczną mi się zapasy kończyć.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

no ten jest idealny do przesiewania, przeleci przez małe dziurki :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: mikanek »

Od jakiegoś czasu jestem zmuszona stosować prócz żwirku w kuwecie, również trociny na całym spodzie klatki... Wrażenia- chipsi malutkie i pylące; jaśkowe wiórki- super w dotyku, nie pylą, duże miękkie kawałki tylko strasznie intensywnie pachną :/
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

mikanek, może spróbuj trocin domus ? nie pylą, miękkie, spore kawałki i nie pachną jakoś specjalnie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: mikanek »

pokaż linka ;)
póki co te jaśkowe robią dobre wrażenie, potrzymam trochę otwarte to stracą na zapachu
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Advancerain
Posty: 50
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 2:26 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie Świebodzice, niedaleko Wrocławia

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Advancerain »

Nie wiem za bardzo w jakim wątku to napisać, ale - używał ktoś z was pet's dream? Ponoć jest dość polecanymżwirkiem, ale czytałam że jest ze sosny i świerku, to nie zaszkodzi szczurkom?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

Advancerain pisze:Nie wiem za bardzo w jakim wątku to napisać, ale - używał ktoś z was pet's dream? Ponoć jest dość polecanym żwirkiem, ale czytałam że jest ze sosny i świerku, to nie zaszkodzi szczurkom?
A to nie jest tak, że o szkodliwość drzew iglastych jako surowca chodzi przy trocinach? :)
Żwirek jest bardziej przetworzony...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Entreen »

Ja dostałam paczkę, ale nie przepadam za brykietem, bo mi okropnie śmierdzi, nawet nie podlany :) ale kumpela używa i sobie chwali - kruszy się osikany, a nieprzetworzony jest większy niż szczurze bobki. Ona przesypuje przez łopatkę do kociej kuwety i dzięki temu jest "wielorazowy" - odsiewa tylko brudy.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Noelle
Posty: 129
Rejestracja: pn paź 15, 2012 10:09 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Noelle »

Kolekcjonuje już powoli wszystko do klatki, klatke dzis zamowilam, szyje im hamaczki :D zamowilam miseczki, poidełko i teraz nadszedł czas na ściółkę...co polecacie? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38161
Ze mną --> Phoebe
za TM :( : Chelsea [*] Dafne [*][/b][/color]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

Ja zaczynałam od granulatu kukurydzianego, i nie pamiętam, co mi w nim przeszkadzało. A używam Cats Best Eco+ albo bez plusa. Tylko to wszystko to drogie opcje, więc (raczej) do kuwety narożnej. Sporadycznie używam Benka bentonitowego lub innych bentonitowych.
Każdy chyba znajduje jakiś kompromis... Nie bez znaczenia jest wielkość klatki, ilość szczurów, przyzwyczajenia sprzątaniowe, akceptacja współlokatorów(...)
Nie lubiłam trocin Chipsi. Jeden szczurek też nie lubił i wykopywał. Nie mogę znieść zapachu leżącego kilka dni bentonitu, w którym są bobki. Nawet jak je wybieram codziennie(!), to mi już przeszkadza. A większość ludzi wokół mnie NIC wtedy nie czuje :P
Najlepiej byłoby, gdybyś po prostu poczytała forum pod kątem polecanych żwirków (czy innych ściółek) i wybrała coś, co najbardziej akceptujesz cenowo, wagowo, i wtedy jakoś będziesz się potrafiła do tego odnieść :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Noelle
Posty: 129
Rejestracja: pn paź 15, 2012 10:09 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Noelle »

Dzięki za tak obszerną odpowiedź :) odwiedziłam po pracy zoologiczny i kupiłam Pinio 5 l :) w przyszym tyg jade po Ogonki ! ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38161
Ze mną --> Phoebe
za TM :( : Chelsea [*] Dafne [*][/b][/color]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

klimejszyn pisze:
KITEgirl pisze: klimejszyn a powiedz mi na ile wam mniej-więcej starcza taki worek 14kg? stado masz liczbowo zbliżone do mojego. bo my jesteśmy na tescowym. przy ilości która idzie na dół w pyko musimy ostrożnie robić takie zakupy. ale jeżeli Tigerino jest tak chłonny to chyba kupię 2 worki :D
ciężko mi powiedzieć, bo w kuwetkach ciągle mam pierwszą 'porcję' :P czyli 9 dni i dalej nie śmierdzi, przy przesiewaniu.
trochę tego żwirku jest, no ale, jak pisałam, ciężko mi powiedzieć na ile nam starczy :) no i ja wysypuję nim 4 narożne kuwetki.
No i jak się sprawuje ten żwirek ? Bo niedługo muszę kupić znowu jakąś ściółkę i nie wiem, czy zdecydować się właśnie na ten ?
I czytałam gdzieś, że od bentonitu szczurki się brudzą. A jak jest z tym ?
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

ja mam pierwsze opakowanie tigerino od lipca... i jeszcze jest naprawdę sporo :)
bardzo wydajny jest, przy codziennym przesiewaniu wystarcza na długo.
jestem baaardzo zadowolona i każdemu szczerze polecam .
co do brudzenia - nie tyle szczur się brudzi, co ogon :P ale to musi mieć zasikaną kuwetę i w niej siedzieć, inaczej nic się nie brudzi :)
a jak miałam hilton bentonit to owszem, on był tak beznadziejny, że mimo przesiewania to i szczury chodziły brudne i półki były zapaskudzone..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”