Weterynarz od szczurków w Płocku?

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Weterynarz od szczurków w Płocku?

Post autor: rattulia »

Jest jakiś dobry weterynarz w Płocku? Czy taki płocki weterynarz W OGÓLE zajmuje się szczurkami? ???
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Weterynarz od szczurków w Płocku?

Post autor: smeg »

rattulia pisze:Jest jakiś dobry weterynarz w Płocku? Czy taki płocki weterynarz W OGÓLE zajmuje się szczurkami? ???
Ostatnio dziewczyna z Płocka, która zgłaszała chęć adopcji mojej szczurki napisała mi:
"W Płocku - dr Kaniewska i Kaniewski (Primavet) i dr Ziółkowski (Chiron). Pan Ziółkowski i pani Kaniewska mają pewną wiedzę na temat gryzoni, dr Kaniewski jest rewelacyjnym chirurgiem, któremu z pełnym zaufaniem oddaję moje zwierzaki na operacje, również takie jak kastracja. W poważnych przypadkach (np. wylew, guz przysadki) jeździmy do weterynarza do Warszawy - dr Kacprzak (Madicavet) bądź dr Godlewska (Ogonek)."
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Weterynarz od szczurków w Płocku?

Post autor: rattulia »

O super! Do Chirona zamierzałam się już wybierać (w razie jakby co, bo mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby ;) )

Ooo to nareszcie ktoś zaszczurzony z Płocka :D
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Weterynarz od szczurków w Płocku?

Post autor: klauduska »

w sprawie wetów w Płocku napisz do Mao z drugiego forum, ona jest stamtąd.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Weterynarz od szczurków w Płocku?

Post autor: smeg »

Cytat który zamieściłam powyżej, to właśnie słowa Mao ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Mao
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 2:29 pm
Lokalizacja: Płock/Poznań

Re: Weterynarz od szczurków w Płocku?

Post autor: Mao »

Pozwolę sobie odrobinkę rozwinąć i zweryfikować cytowany wyżej mój post.

Należy zaznaczyć, że w Płocku niestety specjalistów na miarę warszawskiego Ogonka czy doktor Rzepki nie ma, przynajmniej ja nie znam. Wszelkie "drobiazgi" - przeziębienia, zapalenia dróg oddechowych i tego typu problemy wyleczy się w Płocku bez problemu. Problemem jest już zrobienie jakichkolwiek badań (EKG, RTG, USG), bo nie ma sprzętu, o wziewce niestety można zapomnieć w przypadku szczurów, zaś z problemami neurologicznymi trzeba od razu zasuwać do Warszawy. Za to jest laboratorium, gdzie za ok. 30 zł można zrobić badania histopatologiczne (na ul. Pięknej 6).

Primavet
http://primavet.pl
024 263-44-74
al. Jana Pawła II 86 - widać z ulicy ;)
Nie mam do nich zastrzeżeń. Doktor Joanna Kaniewska ma moje stado pod opieką od +/- 2008 roku i nie pamiętam, by kiedyś cokolwiek było nie tak, jak powinno. Jeśli zaś czegoś nie była pewna, zalecała skonsultowanie się z Ogonkiem. Sama też stara się zdobywać wiedzę m.in. o szczurach, co jest moim zdaniem bardzo dużym plusem. Jej diagnozy i przyjęte sposoby leczenia jak do tej pory się sprawdzają. Co więcej można powiedzieć o pani doktor? Nie spieszy się, sporo tłumaczy, dokładnie bada zwierzaki. Kiedy Ligia miała problemy ze skórą, pobrała próbkę i obejrzała ją pod mikroskopem (niby taka norma, a jednak nie wszędzie można się z nią spotkać). Poza tym jest bardzo sympatyczna i widać, że lubi zwierzęta, nie traktuje ich w żaden sposób przedmiotowo i jest zainteresowana ich losem.
Doktor Mariusz Kaniewski zwykle szczurami się nie zajmuje tak jak pani doktor, ale moim zdaniem zasługuje na uznanie ze względu na to, że jest świetnym chirurgiem, który rozumie, jak delikatnym zwierzakiem jest szczur. Operowałam u niego z powodzeniem 4 szczury, w sumie 5 operacji: 3x wycięcie guza (w tym u samicy mającej 2 lata i 8 mies.) i 2x kastracja samiczek, 4- i 8 miesięcznej. Kiedy jedna ze szczurzyc po drugiej operacji guza nagle zasnęła w domu (choć w lecznicy już była w miarę trzeźwa), cały czas mogłam liczyć na kontakt i ewentualną pomoc w razie potrzeby ze strony doktora, bez problemu można było złapać z nim kontakt telefoniczny i widać było, że przejmuje się losem małej. Kastracje - majstersztyk, żadnych powikłań, obie samiczki żyją i mają się dobrze.
Dodam też, że w razie potrzeby dr Kaniewski może przeprowadzić też sekcję szczura.

Minus Primavetu? Bywa drogi. Za kastrację samiczki płacę 220 zł - obiło mi się o oczy gdzieś na forach, że takie ceny są w Warszawie. Cena wizyty z ogonami to 20 zł + leki. No i jak ktoś sobie życzy dla szczura kołnierz po operacji, to musi zrobić go sam i poprosić o założenie.

Chiron
Co do Chirona mam obecnie mocno mieszane uczucia. Z jednej strony jest to jedyna znana mi lecznica (prócz Primavetu), gdzie mogę pójść ze szczurem, z drugiej jednak ostatnie moje obserwacje działają zdecydowanie na ich niekorzyść.
Jedynym weterynarzem, do którego można iść z ogonem, jest doktor Michał Ziółkowski - jako jedyny leczy szczury. Jakiś czas temu stwierdziłam, że doktor jednak lekko się "popsuł", bo coraz częściej zaczęłam odnosić wrażenie, że wizyta wygląda tak: zerknąć, co się dzieje - postawić diagnozę, nie rozwodząc się nad nią za bardzo - wypisać leki - "następny, proszę". Nie jest otwarty na propozycje czy np. doświadczenia innych szczurarzy, w tym forumowiczów, które - jakby nie patrzeć - bywają naprawdę pomocne. Niedawno dowiedziałam się, że jak mój chłopak zabrał dziewczyny do weterynarza po wystawie łódzkiej (brały udział), to doktor w chamski sposób skwitował osoby informujące nas o epidemii pasteurelli czy cokolwiek to było; ja zaś odniosłam wrażenie, że ma mnie za nawiedzoną histeryczkę, co to nic wie i panikuje. Co z tego, że szczury, które były okazem zdrowia, dawały objawy takie same jak inne zarażone na wystawie...
Swego czasu na problemy z sierścią dał nam Pularyl, o którym dopiero później dowiedziałam się, że może szkodzić szczurom.
Byłabym niesprawiedliwa, gdybym powiedziała, że jakoś skrzywdził moje szczury, leczenie skutek przynosiło zawsze i było też tanie. Z tym, że mimo wszystko radziłabym naprawdę uważać; ostatnio wyszła bardzo niefajna sprawa, akurat z moim psem, która ogólnie zawaliła w moich oczach lecznicę i pogrzebała również pana doktora, więc ja mam zamiar jej unikać. Olał wiele rzeczy u mojej suki, które wyszły dopiero na badaniach w innej lecznicy; m.in. coraz dłuższe ciąże urojone w wieku 13 lat, problemy z układem pokarmowym i mocno wrośniętym guzem - skoro olał u psa, to ja niestety nie mogę mieć pewności, czy nie zbagatelizuje poważnego problemu też u szczurów...
Co do reszty weterynarzy w Chironie - gdy pytałam swego czasu o kastrację (dr Ziółkowskiego akurat nie było), to dowiedziałam się od jednego z weterynarzy, że szczur nie różni się tak mocno od kota, bym ja nie mógł go zoperować.
Ze mną:
Kama, Malina oraz SunRat's: Perperuna, Lela, Madara, Nel i Oleńka.
Nade mną:
Hinata, Hexe i Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei of AR, Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka vel. Kjówka, Ligia Kallina, Uwertura Kalinka of AR, Elena i Eta Carinae EM
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”