[Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
agatahilt
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 11, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: agatahilt »

Osiem maluszków ze sklepu zoologicznego, których mamę "niechcący" sprzedano, szuka mamusi do opieki. Maluchy mają około 4/5 dni.
Dr Piasecki prawdopodobnie ma szczurkę karmiącą, ale to dopiero jutro rano się okaże. Nie wiadomo jak długo maluszki są bez mamy.
Próbuję je karmić mieszanką mleka i żółtka ze strzykawki przez wenflon i nawet jedzą troszkę.
Proszę pomóżcie!!!!!!!
Ze mną: Et, Leja;
Za TM: Fikuś, Czubek, Szpigi, Szwarc, Noi, Nino, Rorschach, Scarlett, Aurora, Bianka, Day, Szara, Doris, Elle Diablo, Charlie, Lui, La Luna, Diunka;
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: pyfyryfy »

Akurat dziś musiałam wrócić do domu! Wprawdzie szczurki karmiącej nie mam, ale chociaż trochę odciążyłabym Cię z karmieniem. Trzymam kciuki za maluchy i za Ciebie.
Można wiedzieć w którym zoologu?
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Biała »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem DLA MALUSZKÓW jest ich eutanazja.
Maluchy są głodne, niedożywione i to im nie zapewnia dobrego startu w dorosłość.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Ogoniasta »

Biedne maleństwa.....moim zdaniem powinnaś poważnie rozważyć eutanazję...prawie niemożliwe jest odkarmienie tak młodych osesków :( to tylko cierpienie dla nich....

Na tą chwilę, pamiętaj o masowaniu brzuszków...i mleko, najlepiej to z obniżoną zawartością laktozy... :(
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
agatahilt
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 11, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: agatahilt »

Jutro będziemy myśleć co z nimi dalej. Na razie są dość ruchliwe i piją łapczywie, a dr Piasecki na razie nie ocenił ich stanu zdrowia źle. Czekam, karmię, masuję brzuszki i liczę na pomoc.
Ze mną: Et, Leja;
Za TM: Fikuś, Czubek, Szpigi, Szwarc, Noi, Nino, Rorschach, Scarlett, Aurora, Bianka, Day, Szara, Doris, Elle Diablo, Charlie, Lui, La Luna, Diunka;
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Biała »

agatahilt pisze:JNa razie są dość ruchliwe i piją łapczywie, liczę na pomoc.
One są po prostu głodne, dlatego są ruchliwe, jakby było im dobrze i brzuszki byłyby pełne to by spokojnie spały.
Awatar użytkownika
agatahilt
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 11, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: agatahilt »

Biała - maluszki są ruchliwe podczas karmienia, odpychają łapkami, etc. Po karmieniu zasypiają. Matkę sprzedali prawdopodobnie dzisiaj rano, z tego co podejrzewała sprzedawczyni i tak właśnie wyglądają, więc jest duża szansa dla nich, gdyby ktoś się odnalazł do jutra.
Ze mną: Et, Leja;
Za TM: Fikuś, Czubek, Szpigi, Szwarc, Noi, Nino, Rorschach, Scarlett, Aurora, Bianka, Day, Szara, Doris, Elle Diablo, Charlie, Lui, La Luna, Diunka;
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Afera »

Co za idioci pracują w tym zoologu, że tak postąpili?! BRAK MI SŁÓW!! RĘCE I CYCKI OPADAJĄ!! Mam coraz większy wstręt do ludzi... wybaczcie, ale musiałam napisać posta...
9 duszyczek za TM [*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Nietoperrr... »

W głowie się nie mieści,jak można matkę karmiącą SPRZEDAĆ???
Maluchy jak nie dostaną zastępczej matki,o ile ta ich nie odrzuci,nie mają szans na dobry,zdrowy start i też bym pomyślała o eutanazji...
I na prawdę ręce opadają.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
agatahilt
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 11, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: agatahilt »

Nietoperrr... pisze:W głowie się nie mieści,jak można matkę karmiącą SPRZEDAĆ???
Maluchy jak nie dostaną zastępczej matki,o ile ta ich nie odrzuci,nie mają szans na dobry,zdrowy start i też bym pomyślała o eutanazji...
I na prawdę ręce opadają.
Myślę, myślę... :(
Moja Luna ma jeszcze jakąś resztkę pokarmu, ale nie chce się opiekować małymi na razie. Dała dwóm trochę possać i poszła sobie w drugi kąt.
Ze mną: Et, Leja;
Za TM: Fikuś, Czubek, Szpigi, Szwarc, Noi, Nino, Rorschach, Scarlett, Aurora, Bianka, Day, Szara, Doris, Elle Diablo, Charlie, Lui, La Luna, Diunka;
Awatar użytkownika
agatahilt
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 11, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: agatahilt »

Maluszki znajdują się już u dr Piaseckiego, u nowej mamy, która akurat dzisiaj urodziła. Dzielnie przetrwały noc na mleku niemowlęcym z jajkiem, ciepło grzejąc się na termoforku. Nawet kupki były ładne po masowaniu. :) Proszę o zamknięcie tematu.
Ze mną: Et, Leja;
Za TM: Fikuś, Czubek, Szpigi, Szwarc, Noi, Nino, Rorschach, Scarlett, Aurora, Bianka, Day, Szara, Doris, Elle Diablo, Charlie, Lui, La Luna, Diunka;
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Nietoperrr... »

Cudownie!!! :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: majulina »

JUPIII !!! Jak widać, nie tylko amerykańskie filmy mają dobre zakończenia:)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Ogoniasta »

agatahilt pisze:Maluszki znajdują się już u dr Piaseckiego
A zabierzesz je po odchowaniu i znajdziesz domy????
Bo w innym wypadku, to raczej kiepskie będą miały życie w uczelnianym labie...naukowe obiekty....
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [Wrocław] PILNIE potrzebuję matki karmiącej!

Post autor: Rajuna »

Dobrze, że znalazła się mamka, bo odchowanie malucha jest ciężkie i wyczerpujące psychicznie. Wiem coś o tym, miałam szczurkę interwencyjną, która urodziła u mnie w domu jednego maluszka i nie miała pokarmu. Pełnotłuste mleko w proszku i żółtko dawały radę, potem było mleko dla kociąt i tym drugim będzie trzeba maluchy dokarmiać, żeby mamki za bardzo nie wyssały. Powodzenia dla klusek :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”