-8- Zasady umieszczania zdjęć, grafiki, podpisów na forum

Regulamin forum
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

-8- Zasady umieszczania zdjęć, grafiki, podpisów na forum

Post autor: Ania »

ZDJĘCIA

1. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za zdjęcia umieszczane na forum jak i zastrzega sobie prawo do ich usunięcia w przypadku złamania regulaminu, a szczególnie w przypadku złamania prawa.

2. Zakaz umieszczania fotek powszechnie uznanych za obrażliwe (pornografia itp) oraz innych rażących cudze uczucia (np. religijne) jak i wszelkich obrazów przemocy, dotyczy to również linków do stron o podobnej tematyce, fotek ukazujących brutalne traktowanie zwierząt zarówno przez ludzi jak i inne zwierzęta a w szczególności gryzoni zabijanych przez przedstawicieli innego gatunku.

3. Zdjęcia szczurów, akcesoriów dla gryzoni, fotografie innych zwierząt - mogą być umieszczane w rozdzielczości nie większej niż 300 na 400 pikseli z uwzględnieniem maksymalnej ich ilości równej trzem fotografiom w jednym poście.

4. Zdjęcia nie obejmujące tematyki zwierząt można umieszczać w rozdzielczości maksimum 300 na 400 pikseli w ilości równej jednej fotografii w poście.

5. Jeśli zajdzie konieczność umieszczenia większej ilości fotografii w poście - należy podawać wyłącznie linki.

Zasady opisane w punktach od 2 do 5 zostały ustalone w celu sprawniejszego działania forum i ułatwienia niektórym użytkownikom szybszego poruszania się po witrynie. W niektórych przypadkach ma to pomóc w unikaniu nieprzyjemnych sytuacji wrzucania na forum byle czego i gdzie tylko popadnie.

GRAFIKA W PODPISIE

1. Można umieścić sam tekst bez grafiki, jednak z kilkoma warunkami: Muszą być spacje, by tekst nie rozszerzał pierwotnej szerokości forum, tekst może zawierać 5 linijek standardowego tekstu lub 6 linijek pisane mniejszą czcionką.

2. W podpisie może znajdować się dosłownie jedna lub dwie grafiki nie przekraczające w sumie poniżej podanych wymiarów.

3. Grafika nie może przekraczać rozdzielczości 90 x 500 pikseli (wysokość x szerokość) + 2 linijki tekstu bądź 120 x 500 pikseli bez dodatkowego textu.

4. Grafika nie może być animowana (ruchoma, migająca) - wyjątek stanowi grafika promujaca akcje SPSu (wykonana przez przedstawiciela SPS).

5. W podpisie (tekst lub grafika) można reklamować swoje strony nie będące witrynami komercyjnymi (na których się zarabia) pod warunkiem umieszczenia na nich naszego banneru lub linku do naszej strony / forum. Ma to zostać umieszczone tak, by po otwarciu strony bezpośrednio z podpisu - był widoczny nasz banner (bądź link do strony szczury.org).
Główny banerek :
http://i66.tinypic.com/27yvgd0.jpg

Banerki można wybrać też z tych ( nie wszystkie działają):
http://szczury.org/viewtopic.php?f=33&t=36318

6. Zakaz umieszczania grafik ładowanych w innych serwisach, a szczególnie przekierowujących do strony, w której umieściliście grafikę (nie dotyczy SPS-u).

Zasady dotyczące sygnaturek zostały stworzone w celu uniknięcia podpisów długich na kilkaset pikseli, napaćkanych, często niedziałających i ZAWSZE zwalniających ładowanie postów, co dla użytkowników mających wolne łącze - jest często koszmarem. Chcemy także uniknąć niepotrzebnego przeładowania bazy forum. Grafiki nie spełniające wyżej wymienionych kryteriów będą kasowane bez ostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 10:33 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „REGULAMIN”