Nie jemy gdy upał.

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Resurrection
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 02, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: kraków

Nie jemy gdy upał.

Post autor: Resurrection »

otóż od paru dni jak pojawiaja sie te upały ok. 30 stopni zauwazylam ze moje szczurasy praktycznie nic nie chca jesc(jedza minimalnie bardzo) a co do picia to nie pija tez zbyt wiele jak na te upały. i troche mnie zaczyna to martwić..
moze to byc spowodowane gorącem? jak u czlowieka nawet?
i czy jako ze to sa małe i delikatne stworzonka moze to jakos im zaszkodzic?
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: Arau »

Moje myszory też mało co. Jedzenie mnie nie martwi, bo kto ma w taki upał apetyt, ale wody też mało piją; okazało się po obserwacji, że przez większość dnia, po prostu śpią. Mają dostęp do suchej karmy 24/7, woda w poidle zmieniana codziennie. Po prostu daje im "konkretne" jedzenie na noc, kiedy jest chłodniej, a one mają energię i się nudzą. Poza tym zauważyłam, że dużo mniej biegają, dlatego odpuszczamy sobie kaloryczne, wysokobiałkowe jedzonko, tylko warzywka, owoce, które mają jak najwięcej wody. Od środy mają być ochłodzenia, więc pewnie wszystko wróci do normy;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Resurrection
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 02, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: Resurrection »

Ok dziekuje czuje sie spokojna :)
Moje maluchy tez maja dostep do wszelkich suchycch karm warzyw i swiezego picia codziennie tyle ze sa strasznie rozbrykani jezeli jestem tylko w domu/pokoju wiec kondycje maja :>
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: Sky »

Zazwyczaj w upały wszystkie stworzenia są bardziej ospałe i leniwe - my też ;) To normalnie, że więcej śpią i mniej jedzą.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: akzi »

ja daje zawsze duzo owoców przeważnie z lodówki , gerberków z lodowki więc jedzą jak najęte
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: Venice »

Kiedy jest upał, to nic się nie chce. Nie ukrywajmy, że kiedy jest upał, nawet nasze "ulubione" rarytasy tak nie smakują... I nie chce się pić ani jeść. Po prostu kiery jest upał jesteśmy "leniwi". ::)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: Bratka.a10 »

Moje również nie jedzą aż tak dużo w dzień kiedy jest upał.. W nocy jest lepiej, piją i jedzą (jakby nadrabiają zaległości z dnia).. ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Nie jemy gdy upał.

Post autor: iwciunia11 »

A moja szczurka jest aktywna w upal, je normalnie - codziennie staram sie dawac jej gerbera z lodowki, zjadaja tego bardzo duzo z wielkim apetytem. Tyle, ze wiecej szczurasy spia i nie szaleja tak mocno na wybiegu ;/
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”