[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nika1111
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 24, 2012 11:12 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: nika1111 »

Ja mam dziewczyny znaczy na razie mam jedną ale będzie druga zeby nie było im smutno. O ogonku nie pomyślałam:( Na razie przeplotę tekturką i zobaczę czy bedą zainteresowane taką zabawką, jeśli tak to zacznę zbierać na ten zabudowany bo szkoda wydawać tyle kasy jeśli by nie było z tego pożytku.
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Martasz »

czesc,
szukam nowej, większej klatki i teraz prośba do was, czy pomożecie wybrać najkorzystniejszą ofertę??? :) Czego szukamy? klatka nie może być szersza niż 80cm (ponieważ nam się nie zmieści w pokoju) :) na okolo 4 szczurki bo chcemy się doszczurzyć (może więcej) wysokość bez ograniczeń :) cena: nie więcej niż 140zł wiadomo im mniej tym lepiej. zapodaję link:
http://allegro.pl/listing/user.php/run? ... C%C2%A0%3E
znalazłam sprzedawcę, który ma dość duży wybór i w miarę korzystne ceny, ale oczywiście chętnie obejrze inne oferty. wpisałam kryteria cenowe by pokazały się tylko najistotniejsze produkty a nie te chomiczówki :) klatki różnią się nie tylko wielkością ale też wyposażeniem, półkami itp.. o własnie, jakie jest wasze zdanie na temat kraty nad kuwetą? warto dopłacić do klatki w związku z taką kratką? liczymy na waszą pomoc, pozdrawiamy! :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Wg mnie kratka nad kuwetą jest dobra tylko wtedy, jeśli ma się szczury przegryzające kuwetę, a poza tym to ani wygodna, dodatkowa rzecz do mycia i w ogóle :P
I tak na szybko linki do dużych klatek (nowych, bo możesz też się porozglądać za używaną)
http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 79159.html (fajna, bo wysoka, a napisałaś, że w górę bez ograniczeń)
I taka http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-19 ... owych.html (tylko na tą ktoś na forum pisał, że trzeba z tydzień poczekać bo nie mają ich na magazynie, dlatego też nie ma ich na allegro)
Z dużych i nowych w takiej cenie to tyle na szybko znalazłam, przy tak dużej klatce warto patrzeć na to, żeby była składana i jak duże ma drzwiczki (w tej drugiej na pewno przez drzwiczki wchodzi zmiotka i szufelka :P)
Wyszukiwarka nie gryzie
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Martasz »

Ooooo dzięki.. konkretne propozycje :) a jeśli chodzi o krate nad kuweta, to chciałabym spróbować, bo moje dziołchy przed każdym siurnięciem odgarniają żwirek i leją na samą kuwete, żwirek tego nie wchłania i w efekcie śmierdzi a do tego od niedawna nie kumam dlaczego wnosza żwirek na hamaki... ???
już jesteśmy blisko decyzji ;p :)
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Toha »

Witam,
jestem nowa na forum, o szczurach trochę wiem, a trochę doczytałam u Was :)
W każdym razie przygotowuje się do przyjęcia pod swój dach nowych lokatorów i proszę o pomoc w wyborze klatki!
Jeszcze wczoraj myślałam, że decyzja podjęta, ale dziś przeczytałam na forum, że drewniane półki to nie jest dobry pomysł, więc zaczęłam szukać od nowa... Jakoś mi się wydaje, że szczurom nie za miło się chodzi po prętach, dlatego się uparłam, żeby znaleźć właśnie półki.
I znalazłam taką klatkę:

http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-gi ... 89736.html

Co prawda ma w nazwie chomika, ale przeliczyłam na kalkulatorze i dla dwóch szczurów jest ok. No i nie ma tunelów, które mogłyby być za małe. Kołowrotki oczywiście bym wyjęła, domek pewnie też za mały.
Ale czy poza tym jest ok?
nika1111
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 24, 2012 11:12 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: nika1111 »

Moim zdaniem za niska dla mnie min to 70 cm wys. Ja mam teraz troche mniejszą ale wyższą i sadzę że jest bardzo mała dla 1 szczurka. Mam jeszcze dużą ale nie rozpakowana bo sie przeprowadzam. Lepiej dopłacić i kupić dużą. Przy mojej były deski ale je przeobie na domek bo sa duże a pięterka zrobię z koszyczków
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Dla 2 drobnych samiczek może byłaby ok, ale ogólnie poleca się klatki o wymiarach min 70x40x60 cm, zwłaszcza dla samców. Drewniane półki są złe, bo śmierdzą, ale to nie znaczy, że nie można kupić klatki z takimi w zestawie :D Prawie wszyscy te półki wywalają, ewentualnie lakierują, oklejają. Półki można zrobić samemu np. z plastikowych koszyczków z supermarketu. Klatki ze zdrowegozwierzaka są świetne przy tej cenie, więc moim zdaniem nie warto z nich rezygnować tylko ze względu na drewniane półki ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: BlackRat »

Według mnie klatka zbyt mała. Klatka dla szczurków musi mieć co najmniej 40cm w najkrótszym boku.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Agusta »

Moim zdaniem też jest zbyt mała... Dla chomika jest wypas ale dla dwóch szczurów to mała, ją bym tam dwóch nie włożyła :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Martasz »

a ja sądzę, ze la dwóch panienek mogła by być. ale nie w tym rzecz, w podobnej cenie znajdziesz większe klatki i nie trzymaj się kurczowo tych półeczek, bo one wcale nie są najważniejsze, można dodać koszyczki, mnóstwo hamaczków, tuneli... ja nie mam ani jednej pułeczki, i koszyków też wcale, tylko hamaki i ine materiałowe rzeczy bo koszyki były notorycznie obsikiwane
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Agusta pisze:Moim zdaniem też jest zbyt mała... Dla chomika jest wypas ale dla dwóch szczurów to mała, ją bym tam dwóch nie włożyła :)
Klatka dla chomika też powinna mieć min. 60x40 cm w podstawie, ale zaleca się 100 cm. To tak offtopowo, bo utarło się, że wszystkie mikroskopijne klateczki są tu nazywane chomiczówkami ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Toha »

Dzięki za duży odzew :)
Przekonaliście mnie, chyba zdecyduję się na taką:
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 89661.html
Teraz ok ;)?

Martasz - z tymi półkami chodziło mi o to, że nie chciałam kupować klatki z piętrami z drutów.
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Wikunia »

Ta jest ok, ja mam o trochę mniejszą i na dwa szczury jest idealna :D
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: majulina »

Dobry wybór- malowane pręty są łatwiejsze w utrzymaniu niż ocynk, a półki drewniane i tak bedzie trzeba po jakims czasie zamienic na platikowe, bo szczuraki zasikają :)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Nie kupuj tej klatki - te małe drzwiczki to masakra przy tej wysokości. Miałam ją kiedyś, ledwo rękę da się włożyć, grzeczne szczurki wyjdą, ale zapierającego się łapkami już z niej nie wyjmiesz. Wieszanie hamaków i wyposażenia to udręka, trzeba się nieźle nagimnastykować. Ja bym wzięła tę: http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-19 ... owych.html ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”