Reakcja

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Maniek353
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 22, 2012 9:15 am

Reakcja

Post autor: Maniek353 »

Co muszę robić żeby mój szczur reagował na swoje imię?
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja

Post autor: mikanek »

skojarzyć mu imię z czymś pozytywnym- najprościej wołasz i nagradzasz dropsem.... z własnego doświadczenia najłatwiej nauczyć reagowania na cmokanie. Wtedy jak cmokasz to przychodzi całe stado :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Reakcja

Post autor: noovaa »

mikanek pisze:skojarzyć mu imię z czymś pozytywnym- najprościej wołasz i nagradzasz dropsem.... z własnego doświadczenia najłatwiej nauczyć reagowania na cmokanie. Wtedy jak cmokasz to przychodzi całe stado :D
Na dłuższą metę zamieniłabym dropsa na np. kawałeczek papryki ;). Dropsy mają dużo cukru i w ogóle słabo zdrowe są w nadmiarze, a przy "szkoleniu" może tego trochę pójść.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja

Post autor: mikanek »

użyłam słowa "drops" w przenośni, sama ich nie używam ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Reakcja

Post autor: akzi »

ja mam taki sposób, za kazdym razem gdy dotykam biore na rece daje cos dobrego i mówię imię, dotykam i mówie imię trzeba to robic często jak najczęściej, cmokasz mówisz imię dajesz buziaki mówisz imię, cały czas w kółko na okrogło ::)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Reakcja

Post autor: Venice »

Ja swoje Ogoniaste bardzo szybko nauczyłam reagowania na ich imiona. Po prostu wołałam oddzielając na sylaby i cmokając. A kiedy przyszły, dostawały kawałek chrupka kukurydzianego lub jabuszka. To wyglądało tak:

"Tooo-siaaa! (cmok,cmok,cmok)" A kiedy przybiegała buziak w buziol i przysmak do pysia. :P
Ponoć lepiej jest nadawać imiona dwusylabowe. Szczury szybciej się przyzwyczajają i lepiej wpada w ucho. ;]
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Reakcja

Post autor: Kameliowa »

George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”