Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Boże co ja bym zrobiła bez tego forum? Kiedyś czytałam wlaśnie o długim wybudzaniu się, gdyby w ogólne nie reagował pojechałaby do weta, ale jest ok. Najchętniej nie patrzyłabym na niego jak chodzi, męczy sie i probuje wyjść, ale muszę go pilnować nteraz non stop. W nocy postaram się spac wtedy kiedy on, a jutro mój tato będzie go pilnował gdy ja będę załatwiać swoje sprawy. Jajko już wcina ale nadal nie chodzi normalnie tylko tak się podczołguje. Oby tylko nie zaczął szaleć w tej klatce, bo chyba zwariuje...Mam jakąs cicha nadzieję że oswoi sie trochę z nią i jutro juz nie bedzie probowal z niej wyjsc tylko bedzie w niej siedzial spokojnie, ze to taki szok...
P.s. klatka z kratkami dla kastrata powinna mieć jaka wysokość maksymalnie żeby się nie wspinał?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Malachit »

Hm jak dla mnie chorobówka powinna mieć tak z 40cm nie więcej, wiadomo, że szczur w niej wiecznie nie będzie mieszkał a na 40cm akurat można powiesić jakiś hamak, a wspinać się czy spadać nie ma skąd.
Nie martw się tak bardzo, on teraz jest w takim stanie pijano-naćpanym, więc nie do końca wie o co chodzi i dlatego tak pełza bez celu, ale teraz przynajmniej jest do ogarnięcia, gorzej jak się wybudzi i nie dajcie Bogowie zacznie interesować szwami :P może zerknij na gumtree czy ktoś nie ma jakiejś mysiej klatki do oddania w twojej okolicy? (a w ogóle jaka jest da duna? Ja bym go w niej zostawiła, na razie mu to aż takiej różnicy nie robi, a jak się w pełni obudzi to ona i tak będzie pachnęła nim, więc nie powinna mu tak przeszkadzać, a za to bezpieczna)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

o matko moja duna ma jakieś 15 cm wysokości, szeroka na 42 i głeboka na około 27 cm. za mała?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Malachit »

Kobieto spokojnie :P na razie jest idealna bo nic sobie nie zrobi, ale pewnie dlatego jej nie lubi, że mu w niej trochę ciasno (jeśli chodzi o wysokość). Poczekaj do jutra, jak się rozbudzi całkiem to spróbuj znów z tym transporterem, zobacz jak reaguje, "trzeźwy" się raczej nie zaklinuje w nim
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Malachit, ja byłam spokojna, do momentu aż go nie zobaczyłam w tych drzwiczkach. przecież gdybym poszła wziąć prysznic czy gdzies wyszla na dluzej to by sie ta udusił...Może już się nie zaklinuje, ale ja na pewno samego go w tym nie zostawie, bo po prostu nie wyszłabym spokojnie z pokoju...wsadziłam mu swoja koszulke do spania żeby czuł znajomy zapach. co chwile musze zmieniac papierowe ręczniki bo albo sika, albo wyleje wodę, albo z tej rany idzie taka wilgoć. To normalne? Mogę dac na dno chorobówki jakiś hamak z polaru czy raczej wskazane tylko papierowe reczniki?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: klimejszyn »

na dno chorobówki idealnie nadają się podkłady higieniczne, dostępne w aptece w różnych rozmiarach.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

czyli ręczniki papierowe nie są odpowiednie?
Wyścieliłam nimi grubo, a w kącie ułożyłam na płasko koszulkę. chyba mu się spodobała bo lezy na niej (zna zapach no i to bawelna więc miękkie) położyłam chorobówkę na kanapie i patrząc w tv widzę od razu co sie u niego dzieje. pokrywe chorobówki przykryłam mega książkami, żeby nie wpadł na pomysł jak mu wróca siły otworzyć jej. Do szwów sie nie dobierał jeszcze, ale w końcu minęło dopiero 12 godzin, w tym jakieś 5 od kiedy jest przytomny. Nie wiem co jest przyczyną tego że tak boi sie takich mniejszych klatek,pewnie tak jak mówi Malachit niski sufit i to że mieszkał w wcześniej we trójkę w 5 "ogonowej" klatce
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: BlackRat »

Ręczniki szybko nasiąkają i trzeba wymienić, ja używam podkładów higienicznych - to taka duża podpaska ;) płyn wsiąka i zostaje wewnątrz.
Obrazek
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Arau »

BlackRat, a drogie to, to? Da się używać do codziennej klatki? U mnie szmatki czy ręczniki na dno się nie nadają, śmierdzą koszmarnie (wcześniej używałam, ale chyba przez ich dojrzewanie więcej sikają i bardziej intensywnie), używam ręczników, ale je rozkopują, a na gołej podłodze jest jeszcze gorzej...

Zdrowia dla pingwinków, szwów nie ruszać, nie szaleć, dochodzić do siebie :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

No własnie nasiąkaja strasznie, dlatego musze je zmieniać bardzo często :/ Szukania klatki nieudane, więc pozostało mi jednak ostakowac drzwiczki. Kupiłam siatkę, ale wpadlam w domu z tatą na pomysł żeby zrobić to po prostu drutem. Wyniki jego pracy postaram się pokazać jutro :) jak na razie - odpukać, Szereg śpi i nie dobiera się do szwów, więc może skoczę szybko do tej apteki po te podkłady, bo faktycznie podnoszenie go co godzinę w celu wymiany tych ręczników nie bardzo służy jego zdrówku. Ręczniki ciągle są wilgotne, a przy ranie raczej to nie wskazane, więc to coś dla mnie!
Arau, na pewno się nadaje :) ja przetestuję i powiem jak wrażenia.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

hmm tak teraz patrzę.. czy na tym się czasem nie przewija dzieci/ podkłada im pod prześcieradło?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: BlackRat »

Tak, na tym się dzieciarnię przewija, albo staruszkom pod tyłki kładzie ;)
Arau, no dosyć drogie, raczej do codziennego użytku w klatce się nie nadaje - od 5 zł w górę, zależy od wielkości podkładu, bo różne są. A w opakowaniu sztuk jest tylko 5 :/ więc na chorobę ok, ale na co dzień raczej nie, no chyba że ktoś bogacz ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

ahahahaha, pytam co to, z czym to sie je, jakie to duże itd, na co Pani w aptece mówi że pod pupę na łóżko (konsternacja, klietnci patrzą na mnie podejrzliwie) od razu prostuje że to dla chorego zwierzaka do klatki (ekspedientka patrzy na mnie wzrokiem - "taaa jasne") Drogie fatycznie - 9,50zł za 5 sztuk w rozmiarze 90x60 cm:)
Pomknęłam ekspresem do domu, bo Szereg został sam (śpi na szczęście jak dziecko) i niose "to" tak żeby zasłonić etykietę, w końcu bez tego sąsiedzi patrzą na mnie jakbym się moczyła w nocy - co 3 dni wieszam wyprane prześcieradła po pingwinach O_o, ale gdyby mnie zobaczyli z tymi podkładami, sprawa byłaby przecież oczywista :D haha
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: BlackRat »

Buahahahaha ;D ;D ;D ;D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: czekoladkaa »

hehe :D
dalej trzymam kciuki za pingwina i życzymy mu zdrowia :-* długiego życia bez jajeeeeeeeeek ;D
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”