Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Ojoj, nie było mnie chwilkę a tu takie smutne wieści :( Trzymajcie się cieplutko, przesyłamy z chłopakami buziaki...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Afera »

Bardzo mi przykro... :(
9 duszyczek za TM [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Kilka skromnych zdjęć... niedużo, bo nie mam głowy do robienia im fotek... Trzpiotu niestety się nie załapał bo akurat coś tam konsumował w ukryciu ;)

Ryjek:
Obrazek

Szkodnik:
Obrazek

Mlekołak:
Obrazek

Człap i jego toaleta na siedząco:
Obrazek

Mysz-Czmysz podczas ulubionego zajęcia:
Obrazek


Człapek ma niestety kilka strupków na skórze ;/ Oglądałam mu tam i robali żadnych nie widać. Chyba, że świerzb, ale uszka ma czyściutkie. On nie obgryza nigdy pazurków i szybko rosną mu do takiego momentu, że łatwo o zadrapanie, chociaż obcinamy. Będę mu to obserwować, bo nie podoba mi się... w grę wchodzi jeszcze przebiałczenie, ale nigdy nie wiem, ile to białka potrzeba, żeby to spowodować, więc nie wiem, czy brać w ogóle pod uwagę czy nie.

Raczej nie od bójek, bo bójki są rzadkie. Człap rządzi bezkonfliktowo. Fajny z niego szczur, chyba Frodo nie mógł lepiej wybrać następcy. Czmycha i Trzpiota nigdy nie interesowała władza, a Mlekołak to typowy obserwator - on może przepychanki o władzę oglądać, ale sam nigdy nie weźmie udziału. Pokojowy szczur.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Śliczne chłopaki:) A strupki może faktycznie od pazurków, albo go dorwał jakiś mało delikatny iskacz? Alukard też ma czasem strupki po higienie Bubusia ;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: StasiMalgosia »

Bardzo współczuje z powodu Froda (*)

Jaki Mlekołak jest duzy, ładnie wyrósł bo Malaga to taki szczur kieszonkowy.
Co do strupków to jakiś czas temu mieliśmy podobny problem. Robali nie było widać a strupki były, najpierw u Bamy, potem u reszty. Po invermectine przeszło wiec pewnie były to jakies złośliwe roztocza ;)
Obrazek
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Arau, może i iskacz, ale iskaczem w stadzie jest Mlekołak i on akurat jest bardzo delikatny... a Człapu ma taką ładną skórę poza tymi strupkami, nawet łupieżu nie ma.

StasiMalgosia, Mlekołak przede wszystkim jest długi :) Taka łasica z niego, a pyszczek nadal taki młodzieńczy i delikatny ma. Samiczki chyba zwykle są mniejsze, więc Malaga może być kieszonkowa ;)

Za podpowiedź z roztoczami dziękuję, pewnie dam w takim razie im wszystkim ivermektynę, profilaktycznie nie zaszkodzi, a ewentualne pasożyty sobie pójdą.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: czekoladkaa »

przykro z powodu Froda [*]
Człap i jego toaleta.. :P
wymiziać proszę całe stadko bez żadnego najmniejszego wyjątku ;D :-*
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Malachit »

valhalla, u mnie Kropka też miała swojego czasu strupki nie wiadomo kompletnie od czego, dopiero ivermektyna pomogła (to było gdzieś w marcu) a ostatnio zauważyłam, że znów jej wyszły - i nie ma tego reszta stada. Więc pomysł z podaniem ivermektyny jest dobry ;)
A w ogóle co tam u panów haszczaków?

Ehh jak przeczytałam o Frodzie to tak smutno się zrobiło...
Wyszukiwarka nie gryzie
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Człap miał pazury okropne - wczoraj obcięliśmy. 1,5 tygodnia od ostatniego obcinania! Takimi szpilami mógł się nieźle zadrapać. Jeśli teraz strupki nie przejdą, to podam ivermektynę.

A panowie haszczakowie mają się świetnie :) Nie mogę wyjść z podziwu, jaka zmiana w nich zaszła. Byli prawdziwym wrzodem na tyłku odkąd się pojawili :P Okropnie smrodzili i te charaktery... nerwowe to było, płochliwe, Ryju gryzł i obaj nie mogli się dogadać ani ze sobą, ani z drugim stadem. Teraz smród zniknął, Ryjek jest miziakiem (dość umiarkowanym, ale ogólnie miziakiem), nerwowe są może trochę bardziej niż reszta, ale w porównaniu z początkami to oazy spokoju :) Dogadują się ze sobą cudownie - prawdziwi bracia, tulenie i iskanie jest na porządku dziennym. Co do reszty stada, to ogólnie jest dobrze, od dłuższego czasu mają wspólne wybiegi i nie dzieje się na nich nic strasznego. Mieliśmy ich łączyć na dobre z dużym stadem, teraz jednak chcę dać wszystkim trochę czasu, by się ogarnęli z hierarchią po śmierci Froda. Wprawdzie Człapek przejął władzę dość płynnie i bez walk o to, ale ostrożność nie zaszkodzi. Ryjek i Szkodnik pewnie w końcu zgodzą się dołączyć. Jajek nie chcę im ucinać, choć wiele razy o tym myślałam - ale po postępach, jakie zrobili w ciągu pół roku, odkąd z nami są, zdecydowanie nie chcę tego robić. To fajne szczury, swoje w życiu przeszły i niech mają spokój teraz :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Tak się wyleguje nowa władza :P

Obrazek Obrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Wikunia »

No, no, no ^^ Widzę ze wszystko ma pod kontrolą że tak spokojnie sobie wyleguje się ;)
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

Nnnono, widzę, po królewsku :D Dostojnie i z pewnym przepychem... ;)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Entreen pisze:Nnnono, widzę, po królewsku :D Dostojnie i z pewnym przepychem... ;)
Ten hamak daje mu +10 do lansu :P Nietoperrr miała już dość, podobno trudno się szyje z satyny, a te duże hamaki doszywała na zamówienie do kompleciku, który kupiłam wcześniej. Ale za to teraz efekt jest piękny i nawet szczury jeszcze tych hamaków nie zjadły :P
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Obrazek Obrazek Obrazek

Miłość braterska kwitnie :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Na widok tych zdjęć wyrwało mi się rozczulone "Oooooch...", trochę dziwnie na mnie klientka popatrzyła :P Jakie puszki do pudru urocze :) Negatywy moich Diabląt ^^
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”