Black'owe dzieciaczki...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: saszenka »

Fatalnie... ale skoro robią taki lek i lekarze go zapisują, to chyba musi być sposób na podawanie go, tak na chłopski rozum ??? A lekarz nie podsunął jakiegoś pomysłu? Powinien mieć doświadczenie w tej sprawie ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

Wiesz, to nie lek, tylko suplement, na dodatek dla psów ;) Więc w taką wielka paszczękę to łatwo wcisnąć :P W moja maciupką mordeczkę już gorzej... Mam nadzieję, że jednak uda mi się coś wymyślić. A co do weta to on "przepisał" tylko podawanie karmy (jeśli znajdę dla gryzoni, a nie znalazłam) lub suplement z tauryną, to wszystko :/
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: Bratka.a10 »

Hmm.. Kiepsko, kiepsko.. A próbowałaś dać na jej jakiś ulubiony owocek lub warzywko tego leku? Jeśli dasz tego leku na jej ulubiony owocek/warzywko to może w końcu zje ::) Kurczę, trudna sprawa z tym lekiem ;/

Pozostaje mi trzymać kciuki! :D
Obrazek
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: saszenka »

To może zmień suplement, w sensie rodzaj... hmm znalazłam takie cuś ??? http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... aga/171913
i inne dla fretek - też mają taurynę
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: malina89_dg »

Ehh ciężka sprawa :( wiem jak trudno podać lek, bo cały miesiąc mojemu Dexterkowi musiałam dawać strzykawką :( to wykańcza jeszcze bardziej i stresuje :( może rzeczywiście trzeba poszukać tego składnika w czymś innym, jak mówi saszenka, tylko szczurki są tak wybredne że też nie ma pewności że to zje, ale może warto spróbować.
A może ugotuj jakąś zupkę, gerberka itp i podawaj z tym suplementem jak jest głodna bardzo, może wtedy ruszy.
Może coś wykombinujemy :-*
Ucałuj w pysia szczurcie :-*
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: Arau »

Z tą solą to może być pomysł, to nie jest tak, że absolutnie nie wolno, każdy potrzebuje soli, a jeśli zneutralizuje smak...
Kane jest w stadzie czy ją oddzieliłaś? Samą na pewno łatwiej wziąć na głód, ćwierć kapsułki do michy rano, drugie pół na noc... Inaczej stadko wszamie... Do poidła? W końcu pragnienie dopadnie... Oj już nie wiem, to takie drastyczne metody... Chyba wolałabym strzykawkę, większy stres, ale przez krótki czas i pewność, że lek (suplement) przyjmie.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

No ja też tak myślę, że z tą solą to nie jest najgorszy pomysł. Np te bloczki dostępne w zoologicznych, posypać odrobinę i dać polizać ciurkowi. Do poidła to kiepsko chyba, bo musiałaby całe poidełko naraz wysiorbać, a tą dawkę połowy kapsułki musi dziennie przyjąć. No i rzeczywiście ta strzykawka.... Po jakimś czasie Kane'usia przywyknie do gorzkiego smaku.
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
szalooonaxD
Posty: 136
Rejestracja: czw maja 03, 2012 10:24 pm
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: szalooonaxD »

I jak tam udało się dać Kane'usi lekarstwo czy nadal klapa? Dzisiaj podejdę do swoich weterynarzy (młode małżeństwo), którzy zadziwiają mnie swoją kreatywnością i pomysłowością w rozwiązywaniu problemów :P Może coś wymyślą :D A na razie mizianko i czochranko dla twoich dzieciaczków :D
Obrazek
Freddie Bandyta

"Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam."
"Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte."
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: akzi »

kurde cała łycha tego dziadostwa :o to serio tez by mi się nie chciało tego jeść, ciężko czasem podac krople czegoś a co dopiero całą łychę.
no ale Black , gorzki smak niweluje właśnie słony , może szczypta soli wystarczy ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: BlackRat »

Kurczę no niby racja, ale ja muszę brać pod uwagę, że to ma być co dzień do końca życia - to już nie tak mało soli (sama soli nie jem, jedynie tyle co w sosie sojowym, a mam wciskać to świństwo i truć zwierzaki?). Saszenka, skarbie, dzięki wielkie za link - obgadam to z Ajlii, może coś wie o tej karmie (ja to jednak nie umiem szukać niczego w necie...). Ten suplemencik, który mamy ma wiele dobrych rzeczy w składzie i Ajlii sama go stosuje u swoich zwierzaków (z tym momencie jeśli dobrze pamiętam, to chyba ma pieska z serduchem chorym), dlatego właśnie na niego się zdecydowałam. Jeszcze popróbuję, zobaczymy. Dziś paluchem wcisnęłam w pysia z syropem porzeczkowym, ale rozrobiłam tylko ćwierć kapsułki na łyżeczkę syropu, a i tak było czuć (próbowałam) - no wyjątkowo wstrętny ten smak :/ W życiu nie miałam takich problemów z podanie leku dzieciakowi :( Muszę jeszcze zadzwonić do dr. Kuszaja, może będzie miał jakiś pomysł.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: Bratka.a10 »

Ehh do końca życia.. To naprawdę męczące. :-[
Szukaj czegoś, szukaj! Na pewno coś wykombinujesz ;)
Trzymam kciuki!
Obrazek
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: nancy1989 »

rzeczywiście jak lek ma być podawany na stałe najlepiej nie zabijać smaku tylko znaleźć go w innej formie, która albo sama w sobie nie będzie zła,albo prościej będzie ją przemycić. W wolnej chwili też się porozglądam.
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
venom7
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 18, 2012 2:33 pm
Numer GG: 7581422
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: venom7 »

Najlepsza metoda to poszukać próbek promo i próbować osobiście:-) U wetki która się zajmowała moimi można było dostać próbki promocyjne(czy jakoś tak). Próbowałem każdej przy niej, co skwitowane zostało śmiechem, ale znalazłem kilka fajnych dodatków:P
Jestem sam...Za TM: Charon(16.01.2012)... Niunio(03.07.2012)
Nie ma wstydu gdy przyjaciel odchodzi...Za to jest ból...
Zabij boga dla życia ogonków!
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: saszenka »

Mam nadzieję, że fretkowe jedzenie nie jest jakoś szkodliwe czy niewskazane dla szczurków, nie znam się. Ale większość fretkowych ma taurynę (są też psie i kocie, ale przeważnie z wit C i dużą ilością tłuszczu), więc poszukaj po innych wariantach, może będzie jakiś sympatyczniejszy skład :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Black'owe dzieciaczki...

Post autor: akzi »

myślę że można fretkowe ale znowu pewnie nie zadużo.
dużo smakołyków szczurzych jest połączonych tez z fretkowymi smakołykami.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”