[Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: smeg »

Szczurek trafił do mnie z ogłoszenia na trojmiasto.pl, został znaleziony przed domem we Wrzeszczu, prawdopodobnie ktoś go wyrzucił. Jest młodziutkim samczykiem (na oko ma ok. 6 tygodni), standardowousznym, całym czarnym, z cienką białą kreseczką na brzuchu Jest naprawdę uroczy i spokojniutki, pewnie po oswojeniu się z nową sytuacją trochę się ożywi ;)

Wczoraj wyglądał na przeziębionego, nie wiadomo jak długo był na dworze. Dziś wydaje mi się, że to coś więcej niż przeziębienie, bo jest osowiały, ma ciągle przymrużone oczka i ciągle śpi. Nie słychać, żeby jakoś mocno chrumczał, czasem pokichuje dość "mokro", mam nadzieję, że to nie zapalenie płuc... Mam wrażenie, że przez noc mu się pogorszyło, wczoraj jeszcze miał oczka otwarte, spróbuję go bardziej dogrzewać i bez antybiotyku na pewno się nie obejdzie. Dzisiaj pojadę z nim do weta, będzie do oddania po ewentualnym wyleczeniu.

Chętnych do adopcji będę prosiła o odpowiedzi na kilka podstawowych pytań dotyczących oferowanych warunków. Wymagana pełnoletność lub zgoda rodziców, podpisanie umowy adopcyjnej, w przypadku osób nowych na forum - rozmowa na żywo (ze mną lub poproszoną przeze mnie osobę w miejscu zamieszkania adoptującego), pokazanie klatki i posiadanych szczurków ;)

Proszę o kontakt przez Prywatną Wiadomość na forum.

Zdjęcia z ogłoszenia, tuż po znalezieniu szczurka (od razu zobaczyłam, że nie jest zdrowy):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj już u mnie:
Obrazek Obrazek
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: ol. »

a juz się bałam, że to zniknięcie ogłoszenia źle wróży...

wspaniale że Czarnulek trafł pod Twoją opiekę :)
trzymam kciuki za szybkie wyleczenie i kochający domek !
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: smeg »

Byłam właśnie w AlterVecie, z maluszkiem rzeczywiście nieciekawie. Co prawda w płucach nic nie było słychać, było trochę szmerów w oskrzelach. Maluch jest odwodniony i nie ma zbytnio apetytu. Ale największa masakra - w oczkach pod powiekami zalęgły mu się larwy much! :shock: Wetka wygrzebywała mu dosłownie robaki spod powiek, chyba ze 4 z jednego oka i 1 z drugiego. Nic dziwnego, że mrużył oczka i miał je jakby opuchnięte. Biedaczek, nieźle się nacierpiał przy tym wyciąganiu, udziabał panią wet do krwi. Nic więcej nie widziałyśmy, mam nadzieję, że wszystkie wylazły i nic się więcej nie wykluje... :|
Poza tym maluch dostał antybiotyk (Betamox) i witaminy w zastrzyku, chyba połączone z czymś nawadniającym. Oczka zakrapiam mu solą fizjologiczną, ale wszelkie zabiegi przy nim nie są łatwe, bo nieźle się zraził do dotyku i teraz próbuje dziabać. Potrzeba dużo kciuków za poprawę, mam nadzieję, że zacznie jeść i pić porządnie :kciuki: Na razie nawet Sinlac szału nie robi.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: majulina »

trzymam kciuki!!!


To, co opisalas to jakas masakra!!! larwy musze? czegos takiego jeszcze nie widzialam.....
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: unipaks »

Biedactwo, to okropne co go spotkało :(
Mam nadzieję, że leki zaczną działać, szczurasek dojdzie do siebie i całkowicie wyzdrowieje; kciukam z całych sił!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: noovaa »

smeg, próbuj z różnym jedzeniem. Sinlac może nie robić szału, kiedy szczurek nie chce jeść nic, po za tym co jadł do tej pory. Mój Ninja długo bał się próbować nowych rzeczy .. podawanie mu leków w jedzeniu było niezłym wyzwaniem o.O.

Trzymam mocno kciuki za chłopca.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: Eve »

Piękny taki a tyle musi na początku drogi wycierpieć. Znów bezmyślność ludzi zmusza do refleksji nad naszym gatunkiem. Bardzo mocne kciuki i pozytywne myśli ślemy.
Dobrze że jest już w dobrych rękach, dostał nową szansę.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: saszenka »

Eve pisze:Dobrze że jest już w dobrych rękach, dostał nową szansę.
Ja bym powiedziała, że to człowiek dostał szansę, by naprawić to, co inny człowiek zniszczył (chciał zniszczyć).
To cudownie, że szczurcio trafił w dobre ręce i mam nadzieję, że to koniec przykrości, jakie spadły na tego malca. Teraz będzie już tylko dobrze! Trzymam kciuki i ślę buziaka w nos :-*
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: ol. »

noova ma rację, tzn. na pewno brak apetytu jest związany z obecnym stanem, ale może i nieufność do nieznanego ma w tym swój udział (pomijając że zdarzają się szczury, którye kaszek nawet czubkiem zęba nie tkną), próbujcie z różnymi rzeczami, może nawet bliskimi temu co mógł podskubywać na wolności, ugotowany ziemiaczek, warzywa zakropione oliwą, ugotowane albo chociaż namoczone ziarno...
mam nadzieję, że każdy dzień będzie malutkim kroczkiem ku lepszemu, trzymaj się Czarnuszku !
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: smeg »

Jedno oczko dziś już wygląda dobrze, ale drugie, to w którym było więcej larw, trzyma cały czas zamknięte. Otworzyłam mu je trochę na siłę i wyglądało mi na mętne :( Mam nadzieję, że nie będzie trzeba go usuwać.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: noovaa »

Ostatecznie lepiej bez oczka niż z gnijącym okiem :/ ... Cholera wie co te larwy tam narobiły. Szkoda tylko, bo każdy zabieg będzie wielką przeszkodą w oswajaniu :( .

A jak dziś z apetytem ? Lepiej coś ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: smeg »

W nocy zniknęło trochę Sinlacu z miseczki, ale smakołyków podtykanych pod nos nie chce przy mnie jeść. Spróbuję mu jeszcze coś przyszykować w ciągu dnia, może się skusi. Biedaczek, nic dziwnego, że mi nie ufa po takich traumatycznych przeżyciach :(
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: noovaa »

Wiesz, jeden z moich tymczasów z zoologa, zdrowy całkiem, miał tylko świerzb, był tak zestresowany nową sytuacją że 4 dni nie zmienił miejsca w klatce. Leżał wciśnięty w kąt i nie jadł w dzień w ogóle, może troszkę w nocy.

Nie ma co się mu dziwić że przy Tobie jeść nie chce. Ale jak zobaczy że czuje się lepiej, że ma ciepło, cicho i jest względnie bezpiecznie, to na 100% się przełamie :). Żeby tylko wyzdrowiał.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: BlackRat »

Jej, takie śliczności a tyle musi wycierpieć :( Biedne oczka :( Oczywiście trzymamy wszelkie kciuki :)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Maleńki uroczy samczyk wyrzucony na ulicę!

Post autor: Magamaga »

Biedula.
Mam nadzieję, że wyrządzone zło wraca - i kiedyś powróci do jego dawnego "właściciela".
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”