Pandziulowe stadko ;3

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: anka28 »

w sierpniu przyjechała do mnie panna z Nakła z vyvy gryzonie więc i z daleka się da ;)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

Dziękuję za radę tak też zrobię :)

Przeglądając futerko stwierdzam że nie ma na końcówkach nic , piękną sierść ma :) i na skórze też nic nie zauważyłam , może drapie się z powodu złego karmienia ??? facet pisał że karmił je mokrą karmą dla psów.

Oczywiście szukam i szukać będę towarzyszki.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: anka28 »

tu są wolne jeszcze dwie czarne panienki http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=37273&start=30
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

wiem , pisałam już do właścicielki , odpowiedziałam na pytania i za 2-3 dni mam otrzymać info na temat tego czy będzie możliwość transportu
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: anka28 »

z tego co się orientuje jeden szczur ma jechać do białego stamtąd właśnie nie wiem czy to pewne to może by taki zbiorczy też się udał bo dwie babki cyz jedna to juz nie ma różnicy
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

nie wiem to już zależy od właściciela :) ja mam poczekać 2-3 dni na informacje
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

Kolejny dzień oswajania. Mała siedzi już od około godziny na rozłożonym łóżku , wpierw położyłam jej bluzkę aby miała gdzie się schować a zarazem czuła mój zapach. Stopniowo ją wybawic próbowałam z upatrzonej kryjówki w końcu gdy mi się udało zabrałam szmatkę , na początku klucha była niespokojna uciekała każdy gwałtowny ruch czy słowo wzbudzało w niej straszny niepokój. Postanowiłam zastosować metodę płynnej nagrody. Okazała się bardzo skuteczna.
Mała co prawda z dystansem podchodziła do łyżeczki , osuwając się od ręki która ją głaskała. Teraz już po kilku próbach podchodzi liże serek a ja spokojnie mogę ją objąć dłonią ( co prawda ma jeszcze chwile napadu ucieczki ) Latała po łóżku zdesperowana przez dobre 40min , gdy zobaczyła że nie może uciec i że się zmęczyła położyła się za moimi plecami skuliła i śpi czuwając.
Mam nadzieję , że kolejne dni pokażą poprawę w jej bojaźliwości ::)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: alinak »

Zamiast serka sprobuj moze z jakims gerberkiem bedzie zdrowszy na pewno a i rownie dobry moze byc :) jest mnostwo do wyboru jakis na pewno przypadnie do gustu Twojej slicznotce
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

Właśnie nasypałam małej karmy do miseczki to jak zobaczyła zaczęła jeść jakbym miała jej zaraz to zabrać ;O Tak samo kupiłam taką sklejkę ( nie kolba a w formie hamburgera ) to jak dorwała się to jakby ktoś zaraz miał to zabrać...
Kupiłam gerbera bananowo-winogronowo-porzeczkowego niedługo zobaczę jak na niego zareaguje ;) Ale trochę martwi mnie to , że pogryza rękę , nie wiem czy to jest związane z zapachami na ręce czy z jakimś próbowaniem nie wiem... nie chcę żeby zaczęła gryźć
sisi
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 8:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: sisi »

może po prostu w taki sposób się drapie. Skoro rana się goi to pewnie swędzi.

A co do oswajania to musisz dać jej czas. Nie była trzymana w rajskich warunkach, do tego w malej klatce z dużą ilością szczurków, ale myślę, że jeśli będziesz cierpliwa i nie będziesz próbowała nic na siłę to Ci się uda. Staraj się poświęcać jej dużo czasu, daj siebie obwąchiwać i z czasem nabierze do Ciebie zaufania :)

Ja z całego serca życzę Ci aby Ci się udało :).
SisiObrazek Luna[*]Obrazek Trix, LiziObrazek
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: Jay-Jay »

Jaki śliczny gekon i powodzenia dla małej
Obrazek
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

Dobra wiadomość : Nadia będzie miała niebawem nową towarzyszkę - Neskę ^^ Czekamy niecierpliwie.

Nie dziękuję aby nie zapeszać , mała jest tak urokliwa że chyba zawieszę w jej klatce czerwoną wstążkę hehe a propos klatki to pochwalę się , niebawem przyjdzie do nas nowy domek dla maluchów który z pewnością pomieści partnerki , a w przyszłości kto wie ... Może i trio , może kwartet :D:D :D Oto mój łup :

Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: alinak »

Swietna klatka :D taka ladna :) i jak tam dziewczyny? Poznaly sie juz zakolegowaly ? :D
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: handzia600 »

klatka dopiero jutro dojdzie ( niestety bez zawartości ) ale bez obaw - zamówiłam już meble od figo.
Z resztą będę myśleć nad wyposażeniem do czasu aż przyjedzie Neska , a nastąpi to w następnym tygodniu ;)
Spora ta klatka nie wiem gdzie ją wstawić ;D
Ma wysokość 1m22cm ::)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Uratowana Nadia :)

Post autor: alinak »

Gigant :D ale to grozi powaznym GMR nie wiem czy wiesz ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”