Cena wymazu.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mefiek
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 17, 2012 11:46 pm
Numer GG: 13815156
Lokalizacja: Lubuskie -> Skwierzyna

Cena wymazu.

Post autor: mefiek »

Witam.
Ostatnio byłem u weterynarza z kichającą szczurzycą, i zapytałem o cenę wymazu. Pani weterynarz odpowiedziała mi, że koszty wyniosą około 400zł. Muszę przyznać, że bardzo się zdziwiłem, czy wszędzie koszty tego zabiegu wyglądają podobnie? Jutro jadę tam z ropniem/guzem, z ktorym zapewne będzie trzeba coś robić, i boję się, że ta akurat klinika ma jakieś "złodziejskie" ceny, a to jedyna w mojej okolicy, w ktorej w miarę znają się na szczurach ???
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Cena wymazu.

Post autor: ol. »

koszt wymazu zazwyczaj mieści się w granicach 50 zł - w ludzkim laboratorium, jedyne co musi zrobić wet to pobrać próbkę i wypisać skierowanie...

jeśli w Twojej lecznicy znają się tylko "w miarę" to przy takich cenach, wybrałabym się nawet trochę dalej do sprawdzonego weta, gdzie będziesz miał pewność, że szczurem zajmą się odpowiednio i pewnie i tak zapłacisz mniej ;)

PS. chyba że zaszło jakieś nieporozumienie - dopytaj dlaczego liczą sobie aż tyle; wiem że są gabinety, które praktykują wysyłanie próbek do laboratorium zwierzęcego w Niemczech i wtedy koszt rzeczywiście rośnie, ale chyba nawet nie aż tak :-\ (w zeszłym roku za histopatologię w Laboklinie usłyszałam 200 zł)
mefiek
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 17, 2012 11:46 pm
Numer GG: 13815156
Lokalizacja: Lubuskie -> Skwierzyna

Re: Cena wymazu.

Post autor: mefiek »

Ta lecznica z tego co wiem posiada własne laboratorium. Pani mówiła, że szczura wprowadza się w narkozę, po czym pobiera wymaz z tchawicy, i dlatego tak drogo ???
Co do kliniki to jeżeli już spotykam się na jakiś forach o gryzoniach z opiniami, to są dobre, jednak jest ich ledwie kilka, a najbliższe lepsze lecznice, to już Poznań i Szczecin, czyli kwestia ponad 100km - niestety, w tym momencie na takie koszty mnie nie stać :/ Ja byłem tam raz z kichającym szczurem, i wszystko było ok, jednak dzisiaj właśnie jadę rozpoznać guza/ropnia, i mam nadzieję, że cena będzie "w normie" ::)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Cena wymazu.

Post autor: noovaa »

Zawsze można spróbować zrobić wymaz gdziekolwiek a wyniki podesłać nawet do Warszawy mailowo z prośbą o konsultację.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Cena wymazu.

Post autor: ol. »

narkoza na pewno podwyższa cenę wymazu, ale nie do takiej kwoty ::)
(za operację na narkozie wziewnej płaci się do 250 i to w tych najdroższych klinikach)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”