Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: noovaa »

alken pisze: jak bida piszczy to vl zero, jakies 7zł za kg ;)
U mnie schodziła 2x szybciej ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

hehe a u mnie 2x wolniej bo marudziły. za to vitapol premium to schodził przy czwórce w tydzień. czyli wychodziło ponad 50zł za miesiąc, gdy przy dużych paczkach timy koszt żywienia miesiecznego to jakieś 20zł.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

alken, oczywiście - masz rację.
Jednak ja mam 2 szczury, a Wy mówicie tutaj o większych stadach :) Zdaję sobie sprawę, że karmy kupowane w dużych workach mają "śmieszną" cenę za kilogram, ale ja po prostu takich karm nie kupuję. Porównuję małe opakowania, tak właśnie do 1 kg i myślę, że wtedy można uznać Vitapol jednak za dość tani... :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

no tak, w takim wypadku tak. z resztą jakby brać pod uwagę karmy dostępne tylko w zoologach stacjonarnych to vitapol nie jest drogi - vl nature, granulat, beaphar,- wszystkie inne dobre są drogie. ale nawet jakbym miała 2 szczury to i tak wolałabym kupować 2,5kg timy czy uczty, raz że poza vitapolem wyżej wymienionych karm nie chcą jeść, dwa - lubię zrobić większe zakupy i miec spokoj na kilka miesięcy :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ambra
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 10:17 am

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: ambra »

moim zdaniem lepiej zapłacic trochę więcej pieniążków i kupic lepsza karmę np. beaphara albo vl i miec pewność, że podaje się sprawdzone jedzonko
center86
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 08, 2012 5:45 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: center86 »

Paul_Julian pisze:Ja już nic nie wiem... Poważnie .... Własnie otworzyłem paczkę Vitakraftu http://nokautimg2.pl/p-a0-78-a078cee9f2 ... zczura.jpg , a tam ... no nie zgadniecie. Molowe włókna. Identycznie jak w moich postach wyżej.

Czy to może być wina sklepu ? Kupiłem w Zoo Karina (tesco Gdynia), razem z tym nieszczesnym Vitapolem Premium ( oba za jednym razem, a paragon się zgubił :/). Kiedyś kupiłem tam kolbę vitakraftu z plesnią (ale kolby były bez folii, luzem w kartoniku).

Xtravital z tego sklepu jest dobry, kupiłem ostatnio.

Dobrze, że mam jeszce 2.5 kg VL z animalii, bo by był kłopot.
Witam
reprezentuje firmę Vitakraft, widzę ze pojawia się problem z molami, po 1 sklepom wymieniamy coś takiego bez mrugnięcia okiem, wiec nie powinno być z wymianą problemów jeśli macie z tym problem proszę o napisanie lub o kontakt do przedstawiciela danego rejonu na naszej stornie vitakraftpolska. pl są kontakty do poszczególnych PH powiedzcie im ze kupiliście w sklepie tym i tym i niecąca zrobić wymiany. Po drugie przy zakupie poproście czy możecie sprawdzić czy kolby lub pokarm są czyste, jeśli będą czyste to kupicie jeśli nie to podziękujecie, 90% sprzedawców wam pozwoli, gdyż często tak tłumaczymy im jak należny postępować gdy klient nie jest pewien.Najczęściej mole pojawiają się u nas w kolbach to fakt, nawet nie wiecie jak nas to boli ;), ale dlaczego? po1 nie ma foli która chroni te kolby przed warunkami atmosferycznymi, po 2 kolby nie są pryskane żadnymi ulepszaczami czy tez nie ma w nich dodawanego kleju aby warstwy tej kolby się trzymały w kupie. po3 u nas mole widać najszybciej gdyż nie posiadamy foli i te mole najszybciej tam się rozmnażają co za tym idzie najszybciej z kartonika wyłażą, to nie oznacza ze tam się rozmnożyły.......I na pewno nie jedna konkurencja powie ze to od Vitakraftu wyszły i wszędzie teraz są, ale Vitakraft wymienni swój produkt który jest z molami.........pozdrawiam Michal
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

To dlaczego kolba nie jest w folii, bo nie bardzo rozumiem uzasadnienie technologiczne? Pytam z ciekawości. Przecież spakowana w atmosferze np. azotu powinna być ok, i nic się z kolbą nie powinno stać(?) a mole wymiękają.
Ale prawda jest taka, że kolby Vitakraftu kupiłam 2-3 razy i nigdy mi się żadna niespodzianka nie trafiła ;) Co do karm - nie wiem.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
center86
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 08, 2012 5:45 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: center86 »

gosja1 pisze:To dlaczego kolba nie jest w folii, bo nie bardzo rozumiem uzasadnienie technologiczne? Pytam z ciekawości. Przecież spakowana w atmosferze np. azotu powinna być ok, i nic się z kolbą nie powinno stać(?) a mole wymiękają.
Ale prawda jest taka, że kolby Vitakraftu kupiłam 2-3 razy i nigdy mi się żadna niespodzianka nie trafiła ;) Co do karm - nie wiem.
bo niemcy mowi ze folia im nie jest potrzbena;) ,ale w koncu zmądrzeja i dadza folie, ale niedlugo bedzie niespodzianka zmieni sie opakowanie;p , http://www.vitakraft.de/produkte/nagerw ... 22152.html ;) , no wlasnie nie wystarcza Azot, opakowanie jest z tektury i warunki wpywaja na to w jakis sposob, na przyklad jak ktos tam mowil z Was ze kupil karme 5kg byla czysta a po 2 tyg mole zaczely wylatywac, wplynelo na to ze do opakowanie dostalo sie powietrze w pokoju bylo cieplo i to powoduje szybsze wyklucie sie moli, tak samo jak dostawa jest i produkt dluzej lezy:
Niemcy(Bremen)-Polska(piotkrów)-Sklepy-Wy to jest bardzo dlugo droga dlatego to sie zdarza i bedzie sie zdarzac, Pamietajcie macie prawo do wymiany nie wyrzucajcie tego sprawdzice w sklepie na miejscu lub przyniescie do sklepu popsuta karme i to niechodzi tylko o Vitakraft
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: katkanna »

Ja dzisiaj znalazłam larwy moli w Vitapolu, całe pudełko poszło do śmieci, nawet tego nie otwierałam :( Raz już dostałam mole do domu razem z bakaliami i do tej pory walczę z tym cholerstwem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze mówiąc, to dla mnie trochę dziwne, ze Niemcy nie chcą dawać folii o_o Ale więcej kolb Vitakraftu nie kupię.
Chyba, ze w tym nowym opakowaniu.
Od Vitapolu niestety nie dostałem odpowiedzi w sprawie moli ( bo kiedyś tez mi się trafiły). Ale jak zakupiłem w animalia.pl to bylo czyste. Być może to kwestia sklepu, bo w Zoo karinie już kilka razy trafiła mi sie felerna.
Katkanna, moze kup gdzie indziej ? albo na Zooplusie np. JR Farm, bo Vitapol ma dużo ziarna paszowego, a ono jest duzo mniej wartościowe od tego chlebowego. Vitapol Premium Line cenowo nie jest już tak tani, a zwykły Vitapol jest gorszy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Paul_Julian, na pewno to kwestia sklepu. Ja ostatnio miałam problem z produktem dla ludzi, ale okazało się, że to złe przechowywanie było powodem, a u producenta w tej partii produktów nie wystąpiły żadne zaniedbania...
Wystarczy, że olewają jakąkolwiek temperaturę, rzucają opakowaniami (co umożliwia np. podziurawienie... nawet powstanie jakiegoś mikrootworu) i już się powiększa prawdopodobieństwo, że coś będzie nie tak :/
Co do tego, że Vitakraft nie chce dawać folii, to też dla mnie jest dziwne..
Trochę nie bardzo widzę sens tych wyjaśnień, tym bardziej, że miałam na myśli azot w folii, a nie azot w tekturze, a widze, że to nie było oczywiste :P A skoro te kolby jadą z Niemiec, to chyba ktoś powinien puknąć się w głowę i pomysleć "no może się coś zdarzyć"... Nie wiem, nie zachęca to do kupowania, najwidoczniej nie jest poświęcany należyty czas na przygotowanie produktów O_o
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
anka10321
Posty: 93
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 6:54 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: anka10321 »

Ja nie polecam karmy rarytas. W osiedlowym sklepie sprzedawana na wagę nie wiem czy można ją dostać w innej formie. Kupiłam trochę na spróbowanie, szczury nie jadły dopóki mocno nie zgłodniały. Duża część karmy to pszenica i jakieś dziwne kolorowy elementy które nie smakowały szczurom, niektóre kąski zjadły ale takie bryłki kolorowe zostały rzucone w kat i osikane. Chyba jedyną zaletą jest niska cena. Nie znam dokładnego składu ale nie sięgnę już po tą karmę
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

anka10321, jeśli karma ma jakieś podejrzane kolorowe chrupki, to lepiej jej w ogóle nie kupować :) tak na wszelki wypadek..
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: katkanna »

Paul_Julian pisze:Katkanna, moze kup gdzie indziej ? albo na Zooplusie np. JR Farm, bo Vitapol ma dużo ziarna paszowego, a ono jest duzo mniej wartościowe od tego chlebowego. Vitapol Premium Line cenowo nie jest już tak tani, a zwykły Vitapol jest gorszy.
Z tym, że to nie wina sklepu - nie kupowałam na wagę, tylko pudełko, w którym była szczelna, zespawana foliowa torba. Larwy moli były zatem w karmie na etapie pakowania u producenta, bo przecież sklep sam nie pakuje i nie spawa foliowych toreb w pudełkach Vitapolu? Gdybym kupowała karmę na wagę z dużych worków, to wtedy jak najbardziej skierowałabym podejrzenia na sklep.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Malachit »

katkanna pisze: Z tym, że to nie wina sklepu - nie kupowałam na wagę, tylko pudełko, w którym była szczelna, zespawana foliowa torba. Larwy moli były zatem w karmie na etapie pakowania u producenta, bo przecież sklep sam nie pakuje i nie spawa foliowych toreb w pudełkach Vitapolu? Gdybym kupowała karmę na wagę z dużych worków, to wtedy jak najbardziej skierowałabym podejrzenia na sklep.
To niekoniecznie jest prawda - larwy moli (albo i dorosłe, ale chyba larwy) są w stanie przegryźć foliowe opakowania (niestety kilkukrotnie mogłam to sama zaobserwować)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”