ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Nakasha »

(ba! nawet do gimnazjum!)
A jak ja nigdy nie byłam w gimnazjum, bo jestem za stara i uczyłam się w czasach przed reformą?... To gdzie mam wrócić?... :(
:P

Przepraszam - nie mogłam się powstrzymać. :P

Co do genetyki. Niestety obawiam się, że nie masz racji. Wiele cech wyglądu szczurów jest warunkowanych genami recesywnymi. Geny recesywne nie ograniczają się do rodziców, dziadków i pradziadków. Potrafią nieść się przez 5, 6, 7 czy nawet 8 pokoleń. Jeśli nie znasz dokładnych danych na temat wielu pokoleń przodków rodziców miotu, możesz nie przewidzieć, jakie maluchy się urodzą. Ponadto przy pierwszym krzyżowaniu i małej ilości młodych, mogą wśród maluchów nie ujawnić się wszystkie recesywne geny. Przykład: masz 5% szans, że w miocie pojawią się ogonki american blue. Urodziło się 12 młodych. Połowa jest american blue. Drugi miot tej samej pary: american blue nie ma. Wynika to stąd, że każdy malec ma 5% szans na to, aby być american blue. Zatem równie dobrze połowa miotu może taka być, jak i żaden może taki nie być. Statystycznie można sobie wyliczyć, jak to "powinno być", niemniej natura wiele razy pokazała, gdzie możemy sobie wsadzić takowe wyliczenia. O0

Ocenianie ojca na podstawie wyglądu maluchów może być więc bardzo zwodnicze.

Sytuacja przy genach dominujących jest nieco prostsza, choć również trzeba wiedzieć, jakie geny dominujące mogą się ujawnić fenotypowo na jednym szczurze. :)



Koniec offtopu: mam nadzieję, że naprawdę wykastrujesz wszystkie swoje samce. Dla ich dobra i dobra Twoich samiczek, które nie mogą rodzić zbyt wiele razy (obojętnie z jakiego powodu), za wcześnie ani za późno, bo jest to realnym zagrożeniem ich życia.

I życzę maluszkom znalezienie dobrych, odpowiedzialnych domków.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lustrzasia
Posty: 85
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 10:00 am

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Lustrzasia »

temat juz dawno zakonczony jesli o offtop chodzi :) a co do genetyki- nie potrzeba mi było tego tłumaczyc, wiem wszystko co napisalas- tylko ze wiekszosc szczurkow ma bardzo widoczne konkretne cechy i teoretycznie mozna domniemywac ktory moze byc ojcem.
Nad genetyką siedziałam bardzo długo( siedze w rasowych psach po uszy i troche wiem nt. tych zasad wiec prosze mi nie probowac nic tlumaczyc ::) )
Pozdrawiam i mam nadzieję ,że temat ten juz jest calkowicie zakonczony
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Pigi2012 »

Nie wiem gdzie napisać ale są szczuraski w Wawie do oddania, jak nie znajdą domów to trafią do zoologika skąd wzięta była ich matka. Wiem że ten wątek jest Heruby( sorry:)) ale nie wiem gdzie mam to ogłoszenie umieścić a teraz dużo osób przegląda ten post. Co robimy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Lustrzasia
Posty: 85
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 10:00 am

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Lustrzasia »

Pigi, to nienajlepsze miejsce na pisanie takich rzeczy, wystarczy dodac temat w dziale "oddam/sprzedam" a nie tutaj.
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Pigi2012 »

Oki już to robię:)
Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Nietoperrr... »

Offtop...
Lustrzasia,jesteś strasznie drażniącą osobą w tym temacie i nic do niego właściwie nie wnosisz,oprócz chaosu i szczekania.Jeżeli Nakasha próbuje Ci coś wytłumaczyć w sprawie genetyki,to wiedz,że w tej kwestii jest osobą o wiele mądrzejszą osobą od Ciebie,więc może na chwilę skul uszy i posłuchaj.Nie chodzi o to,że jest starsza i mądrzejsza,tylko o to,że jest jedną z niewielu osób na forum posiadającą potężną wiedzę - akurat w kwestii genetyki między innymi.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Cheruby »

Po raz ostatni proszę o zaprzestanie zaśmiecania mojego wątku ADOPCYJNEGO. Jeśli macie taką potrzebę rozmówcie się na PW . Ja rozumiem Wasze frustracje ale chyba już wystarczy. Wątek ADOPCYJNY to wątek ADOPCYJNY, a nie forum dyskusyjne na wszelakie tematy świata, czy wyraziłam się wystarczająco klarownie czy mam powtórzyć kolejny raz aż wszyscy zrozumieją?

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Vivil
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 12, 2011 10:37 am

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Vivil »

http://imageshack.us/photo/my-images/59 ... 42603.jpg/ Nie chciałabym brać do adopcji szczurka, który od najwcześniejszych dni wychowywał się w dymie z papierosów... To nie jest zdrowe... ::)
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: handzia600 »

Vivil - to czy właścicielka pali czy nie chyba nie ma najmniejszego znaczenia... A przynajmniej tak mi się wydaje. Ty też jesteś na pewno truta dymem papierosowym nawet nieświadomie przez osoby w Twoim otoczeniu. Tak samo jest z dziećmi których rodzice palą... Są biernymi palaczami chcąc czy nie chcąc nikotyna przenosi się nawet na ciuchach , więc czy to jest powód aby tego dziecka nie chcieć? Owszem jest to niezdrowe ale niezależne od nas.
Awatar użytkownika
Lustrzasia
Posty: 85
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 10:00 am

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: Lustrzasia »

ja np. w ogóle nie palę i u mnie w pokoju też nikt nie pali.
A kluchy są niesamowite :) małe adhd ganiają po całej klatce a wysokości im niestraszne :) są małymi głodomorkami :) i piją już z poidełka :) myślę ,że te większe kluchy (czyli np. kawowy samczyk, czarna samiczka standard i kilka tych większych kluch) moze byc spokojnie do odbioru w ten weekend juz :) no i uwaga bo maluchy spokojnie przechodzą przez 1,4 cm pręty, nawet wyjątkowo sztywne.Co prawda nie bardzo chcą bo przeciez starsze szczury i zabawki w klatce są takie super :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i mój faworyt:
Obrazek
no cudowne są <3
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: handzia600 »

no faktycznie są mega urocze , a Twoja to już kompletnie <3 a to spryciarze przez 1,4 przechodzą... Jejciu trzeba jak najszybciej rosnąć bo mi przejdą przez klatke jak woda ;O
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: wiewi »

o mamo mamo mamo! Zakochałam się w ostatnim zdjęciu!! Moje cudowności! Ja już chcęęęę!!! Gdzie ten transport? :(
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: handzia600 »

wiewi patrzyłaś na gumtree i innych takich podobnych portalach? Popatrz tez na jakiejś stronie lokalnej Warszawy lub Trójmiasta , ja np. widziałam gdzieś ogłoszenia takie z Wawy przez Olsztyn do Trójmiasta ...
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: spinka2430 »

napisałam na PW proszę zerknąć :) a maluchy przecudowne :) moje kluchy jak były małe też uciekały z klatki hehhehe
Obrazek
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ODDAM KLUSKI!!! Warszawa ;)

Post autor: wiewi »

szukam szukam na gumtree też i ogłoszenie też zamieściłam.
Coś tam może będzie pod koniec października ale nic pewnego. Ale nie poddaję się i szukam dalej.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”