Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Dobrze, spróbuję ;) Jednak nadal trochę się boję, że mógł mi uciec do kanalizacji :/
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Natury
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 24, 2010 7:23 am

Mój szczurek wszedł za szafę . -.-

Post autor: Natury »

Pomocy ! ;(
Muszę szybko wybawić stamtąd szczurka !
Co robić?
Kochane szczurki ! <3

Rasty i Biały. :)
Myszka - za T.M [*]

'' Opiekuj się dobrze , a szczurki się odwdzięczą.. ''
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój szczurek wszedł za szafę . -.-

Post autor: Flaumel »

Obrazek
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Kurczę, chyba jednak nic z tego. Początkowo myślałam, że szczurka weszła po rurze na strych i tam siedzi...teraz zobaczyłam że to jednak niemożliwe, bo musiałaby wejść na rurę, a ona uciekła pod nią. Natomiast pod rurą jest dziura, prowadząca do kanalizacji ;(( Czasami wydaje mi się że ją słyszę, ale boję się że tam utknęła i nie może wyjść :((
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

A moze wsuń w tę dziurę rękaw od starego swetra i przyczep, żeby sie nie zsunął ? Łatwiej jej będzie wgramolić sie na górę. Niestety, trzeba czuwać i uważać . Moze wyjsc dziś, jutro, niedługo przeciez zglodnieje. Jest tylko małym szczurkiem Na razie strach nie pozwala jej wyjść.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Mogę spróbować, ale nie jestem właśnie pewna gdzie ona pomaszerowała. Wydawało mi się, że słyszę ją na górze, potem że na dole... Mam tylko nadzieję że nie utknęła i wkrótce da jakiś znak życia ;(
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

Hm, własnie sobie pomyslałem, ze moze ten sweter to zły pomysl. Bo jak go pociacha, to zaraz sobie zrobi z niego gniazdko i nie wyjdzie. Moze jakas kratka ? kawałek sztywniejszej siatki drucianej? Na pewno gdzies sobie tam drepta i zwiedza. Jak moja Florka poszła na pokój , to pozwiedzała niemal cały i w koncu usneła za szafą . BYła na ucieczke ponad dobę , w końcu ja wywabiłem i wyciągnałem zza szafy.

Spróbuj w nocy ok. północy. wtedy powinna zacząć łazić . Szczurki mają rózny rytm dobowy , ale mają kilka drzemek w ciagu dnia i nocy. Mniej wiecej tak co 3-4 godziny się budzą i spią - w kazdym razie to zaobserwowałem u siebie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Zrobiłam zdjęcie tej dziury gdzie się wcisnęła
http://a.imageshack.us/img237/9358/img369.jpg
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

Fotka dziury nam niestety nic nie daje :( Chyba, ze ktos ma u sibei taką podobną dziurę ?
Kurcze , zeby bylo wiadomo, jak tam jest głeboko... chyba najlepiej by było tam dac jakąś drucianą siatkę , zeby wspieła się. Dzikie szczury sie tez łapie na zapach pieczonego mięska. I na wszelki wypadek-nie stukaj w rury, bo jak sie wystraszy to moze wcisnąć sie głębiej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: alken »

dziura jak dziura- gorzej ze nie wiadmo jak gleboka i dokad prowadzi. mam nadzieje ze nawet jesli gleboka to mala wyjdzie tak jak weszla. no coz, pozostalo jedzenie, klatka w okolicach dziury i cierpliwosc. i zamkniete drzwi od lazienki, bo jak padniesz i pojdziesz spac to moglaby wyjsc i zupelnie gdzie indziej sie zaszyc
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Niestety nie wiem jak głęboka jest dziura :/ Wiem tylko, że jeśli wspięła się pod górę, to powinna być na strychu, ale tam raczej jej nie ma. Jeśli poszła na dół - ta droga prowadzi zapewne do ścieków :( Mam nadzieję że jest po prostu wystraszona i dlatego nie wychodzi. Bo jeżeli się tam zaklinowała to niestety nie wyciągnę jej ;(
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

alken pisze:dziura jak dziura- gorzej ze nie wiadmo jak gleboka i dokad prowadzi.
Dlatego myslałem o czyms w rodzaju drabinki, ale z plastiku/metalu, zeby nie uwiła gniazdka. Bo moze tam spadła i nie moze wskoczyc na góre? Mozna by spróbować spuscic na nitce srubkę i słuchać, kiedy dotknie jakiegos dna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Chyba już zlokalizowałam szczurkę. Zdaje się, że jednak jest na strychu. Kiedy kładę tam jedzenie, to ona po jakimś czasie znika (mam nadzieję że to ona, a nie jakieś dzikie gryzonie). Jednak teraz bardzo ciężko ją złapać, na strych nie można wejść, bo podłoga jest za cienka - sufit mógłby runąć. I ogólnie ciężko się tam dostać. Próbowałam takiej pułapki na gryzonie, zrobioną własnoręcznie, ale nie mogłam jej prawidłowo zamontować i nie zadziałała. Tzn. Przynęta zniknęła, ale szczura nie ma. Wydaje mi się że najlepsze wyjście to żywołapka. Czy ktoś może się orientuje gdzie w Cornwalli można to dostać? Bo ja nie widziałam niestety :|
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Albo ew. jak zrobić to samemu :>
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

W Cornwalli nie wiem , ale tu jest strona w sieci jakaś http://www.trapman.co.uk/rat-trap-multi ... t-trap.htm i http://www.dartmoorpestcontrol.co.uk/ar ... ed_17.html
Na tej drugiej wydaje mi się , ze ludzie zajmują się usuwaniem szkodników, ale może podadzą Ci jakiś adres sklepu jak wytłumaczysz o co chodzi ? Żywołapki są też na allegro, tylko że to czas :/

I tu jescze jak zrobić http://www.ehow.com/how_4867010_make-hu ... -trap.html

To tak na szybko, lece do pracy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”