[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Mam nadzieję, że masz dużo większą niż ta ::)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Magdonald »

Hej,
planuję właśnie kupić/przygarnąć dwa szczurki. Zanim to jednak zrobię chciałam się trochę o nich dowiedzieć, żeby było im ze mną jak najlepiej : ) Jestem na etapie poszukiwania klatki, zastanawiam się nad tą: http://allegro.pl/klatka-xxl-fretki-szy ... 70822.html
Czy ktoś już ją miał? Jest wystarczająco stabilna?

Czytałam jednak tu na forum, że ocynk nie jest najlepszy, ale ktoś też pisał, że można przed użyciem klatkę podrzucić do lakierni na malowanie (proszkowe?). Interesuje mnie, czy farby jakich tam używają nie będą szkodliwe dla szczurków oraz, jeśli ktoś już tak robił, to ile takie malowanie może kosztować? (na stronie żadnej z lakierni nie mogę znaleźć cennika)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Na dwa szczurki nie musi być taka ogromna, ta jest dobra na ok. 9 szczurów ;) Miałam ją kiedyś, byłam zadowolona (zwłaszcza z dużych drzwiczek), w tym temacie przewinęło się już pewnie kilka jej recenzji - poszukaj. Standardowo jest trochę "chybotliwa", ale można dogiąć zaczepy tu i ówdzie i robi się całkiem stabilna.

Ocynk nie jest taki zły, po prostu ocynkowana klatka szybko przestaje wyglądać jak nowa, ale nadal długo jest zdatna do użytku. Nigdy nie malowałam proszkowo, ale czytałam, że są to kwoty rzędu 50 zł (za malowanie roweru), więc średnio się opłaca. Z tego co wiem, stosowane farby są bezpieczne dla szczurów, ale pewnie warto dopytać o to w konkretnym zakładzie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xiao-he »

Makdonald, ta klatka to setka, ona jest na 9 szczurów a nie na 2 ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Magdonald »

Może źle się wyraziłam, miałam na myśli "na razie dwa" ; > W przyszłości może więcej ; ) Chodziło mi właśnie bardziej o materiał, czy ten ocynkowany jest aż taki zły? Ewentualnie ta mniejsza - ile szczurów "pomieści"? ; )

http://allegro.pl/klatka-xl-fretki-szyn ... 47871.html
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Magdonald pisze:Może źle się wyraziłam, miałam na myśli "na razie dwa" ; > W przyszłości może więcej ; ) Chodziło mi właśnie bardziej o materiał, czy ten ocynkowany jest aż taki zły? Ewentualnie ta mniejsza - ile szczurów "pomieści"? ; )

http://allegro.pl/klatka-xl-fretki-szyn ... 47871.html
Ok. 7, przy bogatym wyposażeniu więcej. Jedyna wada ocynku to taka, że szybko robi się brzydki. Sama musisz zdecydować, czy Ci to odpowiada ;) Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz rozejrzeć się za klatkami z "wyższej półki", np. Ferplast Furet Plus.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
szczurek58
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 23, 2012 9:46 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: szczurek58 »

Hejka!
Kiedyś miałam szczurka, no, ale jak każdy wie przyszedł na niego czas :( Planuję zakup nowego( dokładnie samiczki dumbo rex) Lecz chcę się tym drugim szczurkiem lepiej zajmować. A pytanie mam takie: Jaka będzie najlepsza klatka dla takiej szczurzej przyjaciółki ;) Na pewno 2 piętra i parter, ale jakiej wielkości i gdzie postawić jedzenie itp
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

szczurek58 pisze:Hejka!
Kiedyś miałam szczurka, no, ale jak każdy wie przyszedł na niego czas :( Planuję zakup nowego( dokładnie samiczki dumbo rex) Lecz chcę się tym drugim szczurkiem lepiej zajmować. A pytanie mam takie: Jaka będzie najlepsza klatka dla takiej szczurzej przyjaciółki ;) Na pewno 2 piętra i parter, ale jakiej wielkości i gdzie postawić jedzenie itp
Po pierwsze szczury muszą być minimum 2 tej samej płci, jeden będzie bardzo samotny. Klatka min. 70x40x60 cm na 2 szczury. Wszystkie informacje znajdziesz na forum w odpowiednich tematach, poszukaj.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
szczurek58
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 23, 2012 9:46 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: szczurek58 »

smeg pisze:
szczurek58 pisze:Hejka!
Kiedyś miałam szczurka, no, ale jak każdy wie przyszedł na niego czas :( Planuję zakup nowego( dokładnie samiczki dumbo rex) Lecz chcę się tym drugim szczurkiem lepiej zajmować. A pytanie mam takie: Jaka będzie najlepsza klatka dla takiej szczurzej przyjaciółki ;) Na pewno 2 piętra i parter, ale jakiej wielkości i gdzie postawić jedzenie itp
Po pierwsze szczury muszą być minimum 2 tej samej płci, jeden będzie bardzo samotny. Klatka min. 70x40x60 cm na 2 szczury. Wszystkie informacje znajdziesz na forum w odpowiednich tematach, poszukaj.
Ok dzięki za pomoc ale mama nie pozwala mieć dwóch. Jeden maksimum i tak musiałam przekonywać rodziców chyba z tydzień więc niestety będzie jeden szczurek, ale i tak dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: wiewi »

ale one nie mogą żyć samotne. będzie nieszczęśliwy. Poczytaj forum, jest na ten temat sporo napisane. Jest też dział "uszczurawianie" tam znajdziesz materiały które mogą Ci pomóc przekonać rodziców. A tydzień namawiania to nie tak długo ;)
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
szczurek58
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 23, 2012 9:46 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: szczurek58 »

wiewi pisze:ale one nie mogą żyć samotne. będzie nieszczęśliwy. Poczytaj forum, jest na ten temat sporo napisane. Jest też dział "uszczurawianie" tam znajdziesz materiały które mogą Ci pomóc przekonać rodziców. A tydzień namawiania to nie tak długo ;)
Przykro mi. Bardzo bym chciała, ale mamy już kota i mama chce tylko jedno zwierzę uwierzcie jeszcze zacznie się kłótnia a ja nie chcę kolejnych godzin rozmyślania jak tu by ją przeprosić. Będę spędzała z nim po prostu dużo czasu a na razie powiedzcie mi gdzie umieścić takie rzeczy jak np. jedzenie czyli na którym piętrze poidełko i pożywienie.
Ps.: bardzo proszę o nie pisanie dalej takich rzeczy jak musisz mieć dwa bo po prostu nie znacie moich rodziców więc bardzo proszę o doradzanie mi o klatkę a nie o przekonywanie mnie na dwa szczury
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: wiewi »

to nie bierz żadnego bo go unieszczęśliwisz.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

szczurek58 czy to takie trudne do zrozumienia, że jeden szczur = nieszczęśliwy szczur? Po co mieć tą małą istotkę zamkniętą w klatce, skoro i tak będzie smutna i samotna? To jest poniekąd znęcanie się nad zwierzątkiem.. Skoro są stadne to nie zmieniajmy ich natury na siłę. Tak więc jeśli masz wziąć jednego szczura (bo tak rodzice mówią) to nie bierz żadnego..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

szczurek58, tylko, że my nie doradzimy ci dobrej klatki dla jednego szczura, bo każda klatka nie będzie dla niego dobra, jeśli nie będzie miał towarzysza. Szczury są zwierzętami silnie stadnymi i to nie jest fanaberia z naszej strony czy wymysł, tylko fakt - i ty skażesz go na życie w samotności, bo bardzo chcesz szczurka. Tyle, że on bardzo będzie chciał towarzysza... którego człowiek mu w żaden sposób nie zastąpi - to nic nie da, że będziesz spędzać ze szczurzycą dużo czasu, bo nie będziesz bawić się z nią o 4 nad ranem, ani wtedy, kiedy będziesz w szkole - a ona wtedy będzie się nudzić i będzie jej źle. Dla szczura 8h kiedy ty śpisz, + 6h szkoły to baardzo dużo, bo szczury krótko żyją - więc twoja szczurzyca będzie przez większość życia sama, bo ty też musisz robić inne rzeczy. Nie zastąpisz szczurowi szczura - ludzie nie słyszą nawet dźwięków, którymi te gryzonie się ze sobą porozumiewają (bo ludzkie ucho ich nie wychwytuje, ich częstotliwość jest dla nas za wysoka). Nie będziesz spała ze szczurem w klatce w hamaku, nie wyiskasz go.
Nie zastanawiałaś się, czy nie zaadoptować jakiegoś zwierzaka, które z natury lubią być same (np. chomiki, albo samiec myszy)?
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
sowhat
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 23, 2012 8:57 pm
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sowhat »

smeg pisze:Na dwa szczurki nie musi być taka ogromna, ta jest dobra na ok. 9 szczurów

Ja mam 100cm X 45 cm x 70 cm i trzymam dwa szczury ..
nigdy nie ma czegoś takiego jak za duża klatka....
Ze mną: Czesiu i Lesiu ur 09.2012


[*]Igor [*]Irek [*]Zuzia[*]Kazik[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”