Dziwne zachowanie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
paula1996
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 22, 2011 5:11 pm

Dziwne zachowanie

Post autor: paula1996 »

Wczoraj wieczorem mój szczur zaczął dziwnie się zachowywać ciągle chodzi w kółko tak jak by ganiał swój ogon,byłam z nią dzisiaj u weta i powiedziała że może to być zapalenie mózgu albo rdzenia kręgowego,dostała jakiś antybiotyk i mam czekać do jutra jeżeli do jutra nie będzie poprawy będę musiała ją uśpić.Czy miał ktoś z was podobne objawy i co to było,najpierw myślałam że może gdy ostatnio uciekała z klatki to coś jej się stało ale nie było żadnych widocznych objawów,patrzyłam jej w uszy czy nic w nich nie ma i czy nie jest to zapalenia ucha ale na prawdę nie wiem co to jest a boję się że jeżeli to nie to co mówi wet a do jutra nie minie to ją uśpię a okaże się że dało się to wyleczyć :(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: ol. »

oprócz antybiotyku szczur w takich przypadkach podaje sie steryd i wit. B
poszukaj w wyszukiwarce "zapalenie mózgu, opon mózgowych, błędnika, guz mózgu" - takich tematów jest sporo, znajdziesz tam opisy przebiegu chroby u różnych szczurków

rzeczywiście rokowania we wszystkich tych chorobach są bardzo ostrożne, ale 2 dni antybiotyku to chyba dosyć szybko jak na decyzję o eutanazji... zazwyczaj daje się 3 dni antybiotykowi na zadziałanie...
oczywiście wyznacznikiem powinno być też to czy szczurek ma wolę walki, czy jest w stanie jeść, pić - pewnie będziesz musiała mu w tym pomagać, udostępnić pokarm łatwy do zjedzenia (jeśli nie może chrupać to mokre lub płynne jedzonko, ew. kamienie strzykawką) - ale czy chce;
zadbaj też o jego bezpieczeństwo w klatce żeby nie zrobił sobie dodatkowej krzywdy
paula1996
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 22, 2011 5:11 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: paula1996 »

je normalnie dzisiaj chrupała karmę,pije z tego co zauważyłam trochę więcej niż zawsze
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: ol. »

to dobrze : )
zapytaj jutro lekarza czy podał, a jeśli nie to poproś o podanie sterydu, to bardzo ważne, żeby zmobilizować organizm do walki (w razie czego tutaj jest tabela dawkowania http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm)
paula1996
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 22, 2011 5:11 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: paula1996 »

jednak to co podal wet pomoglo Raja juz sie tak nie kreci i przez jakis czas moze chodzic prosto ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”