Pusia i Latek - moje szczurki :D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Mam nowa szczurke - Myche od Cypiski. Jest haszczakiem.
No i dzisiaj ja dostalam :D
Jest kochana ! :3
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: mania85 »

Szkoda że nie możesz chłopców bo mam kilku na zbyciu ::) ::)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Szkoda :(. Ale mala jest kochana. Dzisiaj zabralam sie za ich laczenie. Sa razem w transporterze, mala stoi i probuje sie bronic, Pusia od razu ja wycalowala i wyiskala, a Latek zaczal dominowac, gryzc i iskac. Cos mysle, ze to laczenie nie bedzie trwalo dlugo, chodz wczoraj polecialo troche futra, ale to chyba z powodu stresu...
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Laczenie poszlo gladko, kilka godzin i zaczely razem spac, wiec pomyslalam, zeby wlozyc je razem do wiekszej, czyli norlalnej klatki. Rano sie budze i co widze ? Mycha ma rozpolowione uszko :(. Nie wiem czy sama sobie to zrobila, czy moze Latek, ale wiem na pewno, ze jeszcze dzisiaj postaram sie pojsc z nia jak najszybciej do weta :(.
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: mania85 »

Ja moich 4 dni trzymałam w małej klatce, po poprzednim łączeniu wiem że nie można krócej. Za szybko dostali większą przestrzeń. Trzymam kciuki za Mychę co by uszko szybko się wyleczyło :-*
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Caly czas razem spia, iskaja sie, ani razu nie slyszalam wrzaskow, nie wiem co sie stalo :(.
Ile moze kosztowac taka wizyta ? W ogole myslicie, ze bedzie miala szew zakladany ??
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: mania85 »

No teraz to już zaczęło się smao goić... Mam nadzieję że jej odkaziłaś ranę ::) W sumie powinnaś jak najszybciej pójśc do weta. Ania Ry s nie zdziera więc możliwe że nic nie będzie z tym robiła ale jakby co ja jutro się do niej wybieram po południu to możemy iść razem ;)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Dzisiaj poszlam i pani Rys powiedziala, ze to na pewno nie wina szczurow, bo jest to jakis uraz mechaniczny. W kazdym badz razie nie zalozyla zadnych szwow, nie zagoi sie to, jej tak zostanie.
Przy okazji zwazylam szczury ! :D
Latek - 400g
Pusia - 250g
Mycha - 200g
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Wstawiam zdjecie Mychy ! ;3
Przy okazji powiedzcie, czy moje szczury nie sa jakos spasione, a moze nie dokarmione ? ;>
Obrazek
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Cypiska
Posty: 251
Rejestracja: pn gru 19, 2011 5:15 pm
Numer GG: 17329905
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: Cypiska »

Nooo, czekałam na wieści :) Iwciuniu, nie sądzę, żeby Twoje szczury były nie w porządku z wagą, widziałam je przecież. Mycha jest chuda, bo smukła taka :) pomyśl, że mój Tertius na przykład ma osiem miesięcy, a jest większy i cięższy od Łatka. Także wszystko zależy od szczura. A Mychę wymiziaj, tak się cieszę patrząc na jej zadowolony pyszczek!! :-* :-*
Za TM:Cypis
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Nastepne zdjecie bedzie jak szczurki beda razem spaly ^^.
No tak, ale w sumie niektore szczurki waza duzo ale to raczej miesnie, a z tego co zauwazylam to Latek ma raczej tluszczyk, ale na szczescie lubi hasac z laskami, wiec dobrze raczej wazy :D. Od kiedy skonczyl 3 miesiace przytyl tylko 100 gram !!
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Ojej.. dosc dawno mnie tu nie bylo. Mam dobre i zle wiesci...
Bylam dzisiaj u weterynarza... Zauwazylam, ze Latek ostatnio jest dosc osowialy, a Mycha miala porfiryne na lewym oczku. Z Pusia na szczescie jest wszystko w porzadku.
Porfiryna na oku pokazala sie w sobote, okolo godz. 15... Wiec weterynarz raczej odpadal :(
Trzeba bylo poczekac do poniedzialku z wizyta.... i mimo, ze w poniedzialek nie bylo sladu krwi - i tak poszlam, na wszelki wypadek. Okazalo sie, ze na szczescie wszystko jest ok. Mycha jest calkowicie zdrowa, zywa, uwielbia biegac i psocic ::)

Z Latkiem troche gorzej. Mimo, ze wazy 400 g weterynarz stwierdzil, ze jest on otyly. Oczywiscie, pytalam, jak go odchudzic, czy podawac im sam granulat, itp. Jedyne, co bylo zalecone to dosc duzo ruchu. Jak najwiecej sie da. Ale z tym jest troche problem, bo on jest wielkim leniem i jego zycie od niedawna polega na jedzeniu, spaniu i draznieniu dziewczyn. Jak wypuszczam go na wybieg to troszke sie powspina, troche pozwiedza, po czym zaszyje sie w cieplutki kacik i spi.
Szczur ma poltorej roku.

Chcialabym, aby jego tluszczyk zniknal, ale nie chce, zeby dziewczyny na tym za bardzo ucierpialy :(

Pomocy !!
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: mania85 »

Który wet powiedział że jest za gruby?
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: iwciunia11 »

Pani Rys
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pusia i Latek - moje szczurki :D

Post autor: mania85 »

Dziwne, jak ostatnio byłam ze Stefanem i zapytałam czy mam go odchudzać bo waży prawie 700g to powiedziała że nie ma takiej potrzeby bo niektóre szczurki są lekko puszyste a on nie wygląda tak źle. Ja nie uważam żeby 400g na łysola to było dużo. Kiedyś byłam u niej ze swoim łysolem który ważył coś koło 500g i powiedziała że dobrze wygląda. Pokaż tego swojego grubaska to ocenimy czy musi się brać za siebie ;D
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”