Siostry... czy nie siostry???

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: tahtimittari »

akzi pisze:taak ? jeżeli opuścił zajęcia w szkole na temat odmian i genetyce szczurów to ciekawe jakie jeszcze opuścił.

To ja nie wiedziałam,że na studiach miałam zajęcia na temat odmian szczurów i dziedziczeniu ich :P
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: akzi »

widocznie opuszczałas zajęcia O0
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: Sky »

Akzi, zapewne każdy wet zna podstawy dziedziczenia, genetykę itp, ale na studiach nie uczą, jaki konkretnie szczurzy gen niesie konkretny kolor czy skręt futerka :P Podstawy można wynieść już nawet ze szkoły średniej, ale wszystkiego dokładnie trzeba się samemu douczyć, jeżeli chodzi o szczury :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: akzi »

no i taki wet co ma swój gabinet powinien wiedzieć a jak już nie ma pojęcia powinien powiedzieć niewiem , ale zaraz się dowiem a nie zaprzeczać bo widac po nim profeske na kilometr .... ^-^
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: Sky »

akzi pisze:no i taki wet co ma swój gabinet powinien wiedzieć a jak już nie ma pojęcia powinien powiedzieć niewiem , ale zaraz się dowiem a nie zaprzeczać bo widac po nim profeske na kilometr .... ^-^
Czyli według Ciebie wet ma znać każdą odmianę/rasę każdego zwierzaka i geny, które identyfikują konkretny typ? Wet to wet, a nie hodowca, jego zadaniem jest leczyć zwierzaki, a nie zastanawiać się nad genotypem dumbo american blue :P Widocznie na szybko zastanowił się i stwierdził, że to możliwe, przecież to nie sprawa niecierpiąca zwłoki... No błagam. Większość wetów, nawet jak się zna na szczurach, nie potrafiłaby nazwać jego umaszczenia wg międzynarodowego zapisu.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: akzi »

teraz bardziej chodzi mi o to że jak czegoś nie wiemy to się nie wypowiadamy .
szczególnie u weta, a może jak pójdzie do niego następnym razem z powazniejszą chorobą to znów zastanowi się za szybko i poda zły lek ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: tahtimittari »

akzi pisze:widocznie opuszczałas zajęcia O0
Tak, a jak już na nie poszłam, to spałam.
A oceny za znajomości >:D


A na serio, to nie ma co przeginać, nie da się mieć wiedzy o wszystkim, lekarz to nie hodowca.
Lek to nie kolorek futerka.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: Entreen »

akzi pisze:widocznie opuszczałas zajęcia O0
patrz, Tahti, kurka, musiałyśmy chyba coś przespać 8) Rozumiem, że bywam nieogarnięta, ale żeby nie wiedzieć, że jakieś zajęcia się odbywają tak w ogóle... :P

Odmiany genetyczne to nie to samo, co choroby. Walnąć się w odmianie to nic - w końcu czekoladowy, biszkoptowy i czarny labrador nie różnią się niczym poza kolorem. To, że ja akurat część odmian szczurzych potrafię nazwać i czasem nawet podać metodę dziedziczenia wynika tylko i wyłącznie z tego, że mnie to ciekawi. Nawet niektórzy długoletni hodowcy mają problem z określeniem szczurzej odmiany, a siedzą w tym całym serduszkiem i nie tylko (;D)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: akzi »

ja rozumiem, ale jak się czegoś nie wie to się nie mówi

ja nie poszła bym do takiego weta u którego po wizycie okazało się ze cos palnął bez zastanowienia.
i nie wazne czy to futro czy coś innego, jak się nie wie to się sprawdza
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: marryjuana »

A tak na marginesie, ale trochę w temacie - jest gdzieś rozpisane tak łopatologicznie zupełnie czym różni się dumbo, dumbo standart, rex, etc.?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: IHime »

marryjuana pisze:A tak na marginesie, ale trochę w temacie - jest gdzieś rozpisane tak łopatologicznie zupełnie czym różni się dumbo, dumbo standart, rex, etc.?
Można zacząć od pierwszego przyklejonego wątku w tym dziale, są tam linki do zagranicznych stron, gdzie jest to dość łopatologicznie wyjaśnione.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: marryjuana »

Dzięki :).
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: Anex »

sorry, że się wtrącę do starego tematu, ale chciałam powiedzieć, że zgadzam się z Akzi:P praw Mendla uczą już w 4 klasie szkoły podstawowej (przynajmniej kiedyś uczyli). I dotyczą one nie tylko szczurów ale wszystkich organizmów żywych. Więc kurde jak się nie zna na szczurach, to u świnek morskich jest tak samo (mogą wyjść gładkie, rozetki z jednego miotu i jeszcze inne) ale i u muszek owocówek też. Nie trzeba być lekarzem weterynarii żeby to wiedzieć, a gość nie ma pdst wiedzy o świecie:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 11:57 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: Anex »

marryjuana pisze:A tak na marginesie, ale trochę w temacie - jest gdzieś rozpisane tak łopatologicznie zupełnie czym różni się dumbo, dumbo standart, rex, etc.?

http://szczuryiszczurki.blog.onet.pl/OD ... 10-02-19,n polecam:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Siostry... czy nie siostry???

Post autor: Niamey »

I co z tego, że prawo mendla jest uczone w podstawówce? Jak to się ma do tego, że trzeba po prostu mieć osobną wiedzę, że taki ta taki kolor jest dominujący, a inny recesywny, które uszy są jakie, itp. Wet jest od leczenia, a nie od znajomości kolorków u szczurów, bo to jest zupełnie drugorzędne.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”