[Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcji

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcji

Post autor: krwiopij »

A jednak, stało się - szczurka-podrzutka z TEGO wątku była w ciąży i w ostatnią sobotę została mamą. Poród przebiegł bez komplikacji, na świat przyszło 10 ślicznych, zdrowych maluchów. :)

Dzisiaj dzieciaki kończą pięć dni życia. Cudne są i rozkoszne, wiercą się, ssą mamę jak małe pijawki i piszczą wniebogłosy. Jeden z ojców jest dumbolem, więc jest duża szansa, że przynajmniej kilkoro dzieci też okaże się dumbo (tego jeszcze nie oceniałam). Póki co znane są tylko kolorki. Mamy zatem:

- 3 czarne berkshire (kreciki z białymi skarpetkami, białymi łatkami na brzuszkach i jasnymi końcówkami ogonków),
- 1 czarnego kapturka,
- 2 aguti berkshire (śliczne "dzikuski" z białymi znaczeniami),
- 2 agutkowe kapturki,
- 1 szarego husky,
- 1 beżowego (chyba też husky) - to ten mały agent zakopany na samym dnie. ;)

Obrazek

Banda kolorowa niczym tęcza. ;) Płeć jeszcze nie sprawdzana, staram się nie nadwyrężać cierpliwości młodej matki. Wieści na ten temat - na dniach.

Matka tego tałatajstwa ma ok. 4 miesięcy, w swojej roli zaś sprawuje się doskonale. Karmi, myje i otula swoje dzieci chusteczkami, na mnie zaś patrzy wilkiem, jak tylko zbliżam łapę (np. kiedy stawiam jej miskę z czymś dobrym, celowo jej nie drażnię). Jest dość drobna, ładna, ma uroczy biały paseczek biegnący od brody do piersi. Nie jest to typ przylepy, ale daje się dotykać i brać na ręce, jest kontaktowa, przybiega na cmokanie (nauczyła się cwaniara, że tak ją do smakołyków wołam). Nie gryzie - zaniepokojona po prostu bierze mój palec w zęby i odpycha mnie od gniazda z maluchami. Fajna i bystra z niej dziewczyna.

Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystkie dzieciaki oraz ich piękna mama szukają nowych opiekunów. Gotowe do oddania będą w pierwszy weekend stycznia, małe skończą wtedy 5 tygodni. Z każdym zainteresowanym adopcją będę chciała porozmawiać i dopiero po rozmowie zdecyduję, do kogo ogonki trafią (kolejność zgłoszeń nie gra więc roli - do czasu ostatecznej rezerwacji). Zależy mi, żeby szczurki trafiły pod opiekę osoby doświadczonej, dorosłej, będącej w stanie zapewnić maluchom miłość, dużo wolności i (kiedyś w przyszłości) właściwą opiekę weterynaryjną. Najchętniej będę oddawać malce parami, w dwupaku - rodzeństwo najszczęśliwsze jest razem i łatwiej adaptuje się do nowego stada. :) Bardzo chętnie oddam matkę z córką. Oczekuję też podpisania standardowej umowy adopcyjnej.

Chętnych i zainteresowanych zapraszam tutaj, na PW, maila (naturalbornleniwiec@gmail.com) lub na gg (3805928). Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania. :) A póki co - stay tuned! Nowe wieści i świeże fotki już niebawem. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: krwiopij »

Dzisiaj dzieciaki kończą 9 dni. Już całkiem duże są i nawet trochę przypominają szczury. Ich biedna matka ledwo żyje - jak akurat nie karmi, leży rozpłaszczona jak naleśnik i próbuje złapać trochę wytchnienia. Ale żarłoczne włochate pijawki pełzają już całkiem sprawnie i to ostatnie chwile, kiedy młoda mama może po prostu uciec w drugi kąt klatki...

Starałam się dzisiaj określić płeć dzieciaków. I przyznam, że nie mam stuprocentowej pewności, czy gdzieś się nie pomyliłam. Ale WSTĘPNIE wychodzi mi, że mamy 7 dziewcząt i 3 chłopców. :)

Na pierwszym dziewczyny, na drugim chłopaki:
Obrazek Obrazek

Swoją drogą zrobił mi jeden maluch niezłą niespodziankę. Ostatnio szczurza mama wyszła na spacer, więc skorzystałam z okazji, wpakowałam łapę do klatki i wyłowiłam sobie na ślepo dwie piszczałki. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam, że trzymam na dłoni dwa CIEMNE husky. :o Nie, nie rozmnożyły się - po prostu ślepotą się wykazałam nielichą i nie zauważyłam, że jeden z agutków ma biała twarzyczkę. ;D Jest więc jeszcze bardziej wesoło i kolorowo, niż sądziłam.

Przedstawiam więc całą gromadę.

dziewczynka - czarna z jasną 1/3 ogonka
Obrazek

dziewczynka - czarna z jasną samą końcówką ogonka (wierzcie na słowo)
Obrazek

dziewczynka - czarna kapturka
Obrazek

dziewczynka - agutka (a w każdym razie przypuszczam, że aguti z tego prześlicznego kawowego brązu wyrośnie)
Obrazek

dziewczynka - aguti kapturek
Obrazek

dziewczynka - aguti husky (nasza mała niespodzianka ;))
Obrazek

dziewczynka - beżowa husky (cudna jasnooka rodzyneczka :D )
Obrazek

chłopak - czarny krecik z jasną połówką ogonka
Obrazek

chłopak - szary husky
Obrazek

chłopak - kapturek aguti
Obrazek

Zdjęciom daleko do doskonałości, za co przepraszam - nie miałam jednak serca męczyć dzieciaków dłuższą sesją. Ich mama też nie była zachwycona zamieszaniem. Starałam się wiec uwinąć możliwie szybko.

Na koniec tylko wspomnę, że są już chętni do adopcji szczurzej mamy, więc nowych domów szukają tylko jej cudne małe dzieci. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: devlish »

Hej piękności! :-*
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: harleyquinn »

Jest możliwość transportu do Katowic?
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: krwiopij »

Nie wiem - tzn. ja osobiście takiej opcji nie oferuję, ale nie wykluczam, że z udziałem pomocnych forumowiczów uda się taki transport zorganizować. Do 6 stycznia najlepiej z Łodzi, po tym dniu - z Lublina (w Warszawie będę tylko przejazdem, a nie chcę podrzucać komuś malca na przechowanie). Czasu jest jeszcze całe mnóstwo. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
laura_wawa
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 11, 2012 11:33 am

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: laura_wawa »

Czy są jeszcze jakieś dziewczynki? Szukam towarzyszki dla mojego przystojniaka :)
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: asia6677 »

A czy ten twój chłopak jest wykastrowany??
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: emi2410 »

Laura, przygarnij samczyka, bo jeśli Twój szczurek nie jest wykastrowany nie możesz adoptować samiczki, nie popieramy rozmnażania szczurów bez potrzeby.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
laura_wawa
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 11, 2012 11:33 am

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: laura_wawa »

Szkoda bo są cudowne. Chłopak będzie kastrowany jak troszeczke podrośnie, póki co ma dopiero 2,5 miesiąca
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: emi2410 »

Nie czekaj, adoptuj drugiego jak najszybciej! Szczury są silnie stadne, nie ma co czekać.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Conchita
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 10:15 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: Conchita »

To już lepiej drugiego samca, a nie bawić się w szczurzą parkę, szczególnie gdy plan wykastrowania samca jeszcze nie został zrealizowany.

Ja z niecierpliwością czekam na bieżące informacje na temat cukierków. :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: krwiopij »

Jutro (tzn. technicznie to dzisiaj ;)) nowa porcja zdjęć. Wybaczcie pewną niemrawość, ale ciężki dzień dzisiaj miałam i wolałam trochę quality time spędzić z dzieciakami, niż cykać im fotki i na sieć wrzucać. Na to zawsze znajdzie się chwila. :P
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: krwiopij »

Dzisiaj w nocy dzieciaki kończą 12 dni. Zaraz zaczną otwierać oczka. :D Są już całkiem spore i strasznie ruchliwe, coraz więcej wędrują po klatce. Ich mama jest już spokojniejsza i pozwala mi brać malce na ręce - co robię często i z ogromną przyjemnością. ;D

Maluchy dostały już imiona i zostały dokładnie obejrzane. Ku mojemu zdziwieniu odkryłam, że niemal wszystkie mają mniej lub bardziej kręcone wąsiki i karbowane futerka. Wyglądają jak rexy, choć nie przypominam sobie, żeby któryś z domniemanych ojców był tej odmiany... Może więc nie oni są sprawcami zamieszania. Zresztą jak zwał, tak zwał - co istotne, to że sierść maluchów wygląda inaczej niż standardowa. Mamy też dwójkę dumbo.

Oto dzieciaki przy okazji mycia klatki:
Obrazek Obrazek

A teraz sesje indywidualne:

Liwia - dziewczynka, czarna, z rexowatym futerkiem i standardowymi uszkami - wielka tłusta klucha...
Obrazek Obrazek Obrazek

Felicja - dziewczynka, czarna, futerko rex, uszka standardowe - równie grubiutka jak druga krecinka...
Obrazek Obrazek

Tulia - dziewczynka, czarny kapturek, futerko i uszka standardowe - śliczny mały zwierz, najbardziej lśniący z całej ekipy... :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Gaja - dziewczynka, aguti (no, tak w każdym razie nazywamy ten odcień - na razie nie wygląda to na typowo "dzikusowy", ale nie śmiem tu używać jakichś fachowych nazw na szarobury kolorek ;)), futerko rex, uszka dumbo - najdrobniejsza z dziewcząt...
Obrazek Obrazek

Aurelia - dziewczynka, agutkowy kaptur, sierść trudna do określenia (niby gładka, ale wąsiki nie są tak ładne o proste jak u Tulii), uszka standardowe - kotlecik jak krecinki...
Obrazek Obrazek

Julia - dziewczynka, aguti husky, futerko rex, uszka standard - mała ninja, zawsze tak się gdzieś wciśnie, że jej znaleźć nie mogę... ;)
Obrazek Obrazek

Flawia - dziewczynka, beżowa husky, futerko rex, uszka standardowe - nasz jaśniutki promyczek... :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Tytus - chłopak, czarny, futerko rex, uszka standardowe - mniejszy od swoich czarnych sióstr...
Obrazek Obrazek

Lucjusz - chłopak, szary husky, futerko rex, uszka standard - chyba największy klusek z miotu...
Obrazek Obrazek Obrazek

Kasjusz - chłopak, agutkowy kaptur, futerko rex i dumbolkowe uszka - szczurek-zagadka, którego ostatnio za dziewczynę wzięłam, ale jednak skłaniam się ku uznaniu go za chłopca... ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Na razie wstępnie zarezerwowane są Julia i Flawia (proszę o potwierdzenie!). Resztę dzieci można uznać za wolną. Maluchy chcę oddawać dwójkami lub do domów, w których będą miały towarzystwo w zbliżonym wieku - wszak to postawa szczęśliwego dzieciństwa! :)

Na koniec króciutki filmik nakręcony przy okazji dzisiejszego mycia klatki. Dzieciaki najpierw były trochę przejęte nieznanym otoczeniem, ale po chwili wiercenia się i kombinowania - cała banda zapadła w błogi sen.
https://www.youtube.com/watch?v=EphX7ob ... ow&index=1
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: Klaudiaaa »

Bo ja wiem czy tak Gajunia taka mała ... :D
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] 10 cudnych malców + mama do adopcj

Post autor: madziastan »

Piękności!!!!
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”