Samiczka gryzie uszy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

werewolfgirl
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 24, 2012 1:17 pm

Samiczka gryzie uszy

Post autor: werewolfgirl »

Witam, otóż mam pewien problem. Mam dwa szczury - samiczki. Jedna ma 16 miesięcy, a druga ok. 7.
Starsza - Mishka jest moim pierwszym szczurem, przyjechała do mnie gdy miała 9 miesięcy i mimo iż właściciel zapewniał, że jest oswojona na to nie wyglądało. Przez miesiąc bała się każdego człowieka i uciekała, dopiero po dłuższym czasie stała się pewna siebie. Mimo iż jest towarzyska, przybiega gdy mnie widzi, wskakuje na mnie itp. Ale nie mogę pozbyć się jednego nawyku, gryzienia uszu. Były właściciel ostrzegał mnie przed tym, ale po jakimś czasie przeszło jej ( stosowałam dominacje, wywracałam ją na plecy), jeżeli gryzła to jedynie delikatnie podgryzała, myślałam, że to oznaka sympatii, wszystko się zmieniło dzisiaj gdy siedząc mi na ramieniu po prostu mocno ugryzła mnie w ucho, i nie było to jak kiedyś, że gryzła i puszczała, dzisiaj najzwyczajniej w świecie chwyciła mnie mocno za nie, aż do krwi.


Nie mam pojęcia co już robić. Dodam, że młodsza Silver, nie gryzie, jedynie podgryza palce, a twarz jedynie wącha.

Dlaczego Mishka tak robi i jak ją tego oduczyć?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Samiczka gryzie uszy

Post autor: akzi »

poprostu nie daj jej dochodzic do swojego ucha to chyba jedyne rozwiązanie, mam ten problem ale ze stopami, mnie gryzie Gucio w stopy dość dotkliwie, wystarczy że stane przy łóżku lub wpuszcze go pod koc wtedy jest dziab.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
werewolfgirl
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 24, 2012 1:17 pm

Re: Samiczka gryzie uszy

Post autor: werewolfgirl »

Mała też czasami gryzie po stopach i nogach, ale nigdy mocno.
Jak już wspomniałam Mishka przez jakiś czas jeżeli już gryzła uszy to delikatnie, a dzisiaj wyglądało to tak jakby weszła na ramię tylko po to.
Miałam nadzieję, że da się ją tego oduczyć...eh...
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Samiczka gryzie uszy

Post autor: Imbira »

Da się oduczyć ale to dużo pracy i czasu. Pierwszym krokiem jest niedopuszczanie do powtórzenia się takiej sytuacji ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
werewolfgirl
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 24, 2012 1:17 pm

Re: Samiczka gryzie uszy

Post autor: werewolfgirl »

No tak, ale jak mam do tego wszystkiego doprowadzić?
Naprawdę nie wiem co mam już zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”