[Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
mel
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 24, 2012 10:27 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: mel »

ależ dyskusja... a ja uważam, że adopcja to nie interes w ogóle. a kwestia transportu to sprawa do dogadania - jeśli ktoś mi mówi, że ma powiedzmy sesje, pracę i 17 maluchów na głowie albo że nie ma czasu, po prostu, bez tłumaczeń, to szukam go na własną rękę. Nie jestem za wydawaniem szczurków na zasadzie 'kto pierwszy ten lepszy', ale jeśli jestem z Krakowa i zgłosiłyby się do mnie dwa domki podobnie fajne jeden z Kielc drugi z Trójmiasta to, niestety, ale wybrałabym ten z Kielc - ani temperatura na transport odpowiednia ani transport choćby nawet w cieple na takie odległości nie jest czymś dobrym dla malucha, który dopiero nabiera sił życiowych i który dopiero co został oderwany od mamy. Nie mówię, że osoba wydająca szczurki może mieć transport w nosie, ale jego organizacja też nie jest bezwzględnym jej obowiązek - grzecznościowo obie strony powinny o to walczyć w miarę swoich możliwości.
Ze mną: Bizou
W serduchu: Albi [02.09.12 - 14.06.13], Arisa [21.01.13 - 17.08.14] i Juka [21.01.13 - 09.01.15] Gutka [01.11.12 - 23.01.15]
Awatar użytkownika
Sonia13
Posty: 328
Rejestracja: wt lut 05, 2013 6:32 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Sonia13 »

Mówiąc interes miałam na myśli 'sprawę' , chodziło o to , że obie strony powinny byc zainteresowane ;)
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta, nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany, nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: sylwiaj »

owszem nie każdy ale należy informować o tym w odpowiednim czasie to raz a dwa ją osobiście poczułam Sie dotknięta i odebralam to na zasadzie szukaj sobie transportu szybko bo jak ktoś Cię uprzedzi to szczura nie dostaniesz ba nawet o tym Cię nie poinformuje jak zresztą o wszystkim...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
mel
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 24, 2012 10:27 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: mel »

Sylwiaj, ja nie odnoszę się bezpośrednio do Waszej sprawy, bo jej dokładnie nie znam. Napisałam pod wpływem impulsu chwili po przeczytaniu tego co dość ostry sposób pisałyście tutaj (a to pewnie tylko skrawek tego co działo się między Wami na PW kiedy ustalałyście jakieś szczegóły) i raczej nie po to, by kogokolwiek krytykować ,tylko sprostować jak to, wg mnie (czyli mówię tylko za siebie), powinno wyglądać. Kilka Waszych stwierdzeń mnie zadziwiło - i z jednej i z drugiej strony. Po prostu. Dlatego napisałam co bardzo ogólnie myślę o poszukiwaniu transportu i wybieraniu domków w temacie adopcji.
Nie wnikam w szczegóły Waszej sprawy i myślę, że lepiej, żeby zostało to już między Wami - a wina nigdy nie leży po jednej stronie, zawsze to jest pewne niezrozumienie czy zaniedbanie z obu stron, na którymś z etapów.

Za kontynuowanie offtopu moderatorów i użytkowników przepraszam.

Mam nadzieję, że wybór domów dla poznańskich pyszczków przebiegnie spokojnie i z powodzeniem.
Pozdrawiam
Ze mną: Bizou
W serduchu: Albi [02.09.12 - 14.06.13], Arisa [21.01.13 - 17.08.14] i Juka [21.01.13 - 09.01.15] Gutka [01.11.12 - 23.01.15]
Kalipso
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 08, 2013 4:07 pm

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Kalipso »

Witam
Chętnie przyjmę jednago szczurka. Proszę o kontakt 790304522. Jestem studentką weterymarii więc na pewno się nim dobrze zaopiekuję :)
Awatar użytkownika
Marakeska
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 4:52 pm
Numer GG: 1921764
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Marakeska »

Dobra, kto chce maluchy, proszę odezwać się do mnie na priva, ja podam numer telefonu do siebie i będziemy się umawiać na odbiór pomału. Mieszkam na Górczynie na ulicy Krauthofera. Bardziej mi będzie na rękę ja sami będziecie ma malce przyjeżdżać z transporterami czy innym ustrojstwem, bo ja tutaj nic zapewnić ze swej strony nie mogę. Ja nie podejmuje się dostarczania malców do kogoś, bo nie mam za bardzo czasu. W wyjątkowej sytuacji mogę przywieźć, ALE NIC NIE OBIECUJE, bo u mnie z czasem wolnym marniutko.
Ze mną: Lila Pause, jej 17 dzieci i Muka (Lili siostra)
U Stwórcy: Ziutek, Bratek, Iskra (siestra Lili i Muki)
Awatar użytkownika
Marakeska
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 4:52 pm
Numer GG: 1921764
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Marakeska »

Kilka osób zrezygnowało (wzięły inne szczury, względy finansowe etc.) i mam jeszcze kilka maluchów do wydania. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.
Ze mną: Lila Pause, jej 17 dzieci i Muka (Lili siostra)
U Stwórcy: Ziutek, Bratek, Iskra (siestra Lili i Muki)
Awatar użytkownika
Marakeska
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2013 4:52 pm
Numer GG: 1921764
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: Marakeska »

Wszystkie szczurasy trafiły do nowych domów, dzięki za pomoc :)
Ze mną: Lila Pause, jej 17 dzieci i Muka (Lili siostra)
U Stwórcy: Ziutek, Bratek, Iskra (siestra Lili i Muki)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Poznań] 17 maluchów do oddania w dobre ręcę :)

Post autor: xiao-he »

Temat do zamkniecia :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”