Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: valhalla »

Wrzesień 2011 roku był trudny. Straciliśmy małego Glusia, który umarł z powodu wrodzonej wady serca, a dzikus, którego mieliśmy adoptować, uciekł zanim zdążyliśmy go zobaczyć. Poszukałam na forum i zobaczyłam, że we Wrocławiu jest miot na wydaniu - prawie same agutki, właśnie takie, o jakich marzył mój mąż. Serce zabiło szybciej, zdecydowaliśmy się przygarnąć dwóch braci. Trzpiotek był agutkiem z białym brzuszkiem - tym spokojniejszym z braci, tym pokojowym i mniej przebojowym, ale bardzo łagodnym i kochającym. Przyjechali do nas jako bardzo oswojeni 5-tygodniowi chłopcy. Nie bali się człowieka, biegali wszędzie, dokuczali nawet leniwemu Czmysiowi. Pokochali Froda i szybko zostali jego podopiecznymi, bo Frodo zawsze robił za szczurzą niańkę. Po osiągnięciu dorosłości Trzpiotek bardzo zaprzyjaźnił się z Czmysiem, ale nadal na pierwszym miejscu stawiał brata - Człapek był jego najlepszym kumplem. Choć Człap słynął z bezwzględnego charakteru, to bratu oberwało się od niego tylko raz. Trzpiot wprawdzie obraził się wówczas na Człapka, ale długo nie mógł się gniewać i zapanowała znowu wielka miłość. Jako przyjaciel człowieka Trzpiotek również był wspaniały - kontaktowy, chętny do zabaw.

Obrazek

8 tygodni temu zdrowie Trzpiotka się posypało. Wiedzieliśmy, co to - guz przysadki zabrał nam wcześniej już dwa szczury. Ale Trzpiotek ani myślał się poddawać. Dzielnie stawiał czoła chorobie, walczył z nią i uparcie trzymał się życia. Pozostał aktywny nawet, kiedy jego łapki odmawiały już posłuszeństwa. Leczenie nie poprawiało jego stanu, ale na jakiś czas zatrzymało postęp choroby. I ten czas Trzpiotek wykorzystał w pełni. Kiedy nastąpiło gwałtowne pogorszenie, musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję. Pomogliśmy mu odejść, by jego walka nie miała smutnego i bolesnego końca. By - mimo wszystko - można było nazwać to zwycięstwem. Bo ogromną wolą życia Trzpiot zwyciężył chorobę. Pokonała tylko jego ciało.

Obrazek

Kochany Trzpiotku, brakuje nam Ciebie. Miałeś tylko rok i 7 miesięcy, liczyliśmy na dłuższy czas z Tobą. Mamy nadzieję, że nie masz nam za złe. Będziemy opiekować się Twoim bratem - nie zostanie sam, dostanie stadko, na jakie zasługuje. Chcieliśmy bardzo i Tobie dać jeszcze więcej, ale jedyne co mogliśmy zrobić, to pomóc Ci odejść... Trzpiociku, przyjacielu, kochany Agutku, nigdy Cię nie zapomnimy. Pędź, dogonisz jeszcze Czmysia - odnajdź swoich i czekaj cierpliwie. Do widzenia.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: madziastan »

Leć kochany Trzpiotku za TM... Jest już ci lepiej i spotkaj tam Czmysia... :'(
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: Szczurza.Mama »

Naprawdę bardzo ciężki czas [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: gosja1 »

Wygrał dużo czasu... Zrobiliście co mogliście. Kibicowałam mu bardzo mocno i myślę, że... 8 tygodni to szmat czasu. Czasem po prostu trzeba zdecydować ,a nie możemy patrzeć, jak cierpią..
[']
Trzymajcie się. Dwa szczurki w krótkim czasie to straszny smutek :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: Potteromaniaczka »

{*}
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: jestemsen »

Dla maleństwa [']
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: Kluska123 »

Tak mi przykro... Nie takich wieści się spodziewałam po dłuższej nieobecności :(
[*] leć Aniołku
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: klimejszyn »

[*]
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: Eve »

Smutne te dni ostatnie. I jeszcze Trzpiotek. Oby zamykał ten peleton na drugą stronę bo On akurat jest zwyciężcą.
Trzpiociu biegnij do nich i powiedz tam że u nas wciąż czekamy na wiosnę nie tylko na dworze ale też w umyśle więc niech za Tobą dobrze zamkną wrota i choć trochę nikogo nie przyjmują.. Bo tutaj okropny smutek a Wy tam się bawicie na imprezie.
Trzpiociu będziemy tu tęsknić.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: akzi »

Śpij maleńki, śpij....
O Pani często śnij.....
W ogoniastym niebie brakowało widocznie Ciebie
więc łapką drzwiczki pchnij
Niech zaprowadzą wąsiki Twe małe
Na polankę słoneczną całą
Więc biegnij i na nowo żyj...


Trzpiotku [*]
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: Afera »

[*]
9 duszyczek za TM [*]
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Trzpiotek (2.08.2011-4.03.2013)

Post autor: treehouse »

:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”