Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

To zależy jakie jest opakowanie i jak są pakowane produkty. Naprawdę, nawet bardzo dobre produkty nie zawsze są 100% szczelne na zgrzewie, nawet jeśli nam się tak wydaje ;) a mole mają zdolności...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Arau »

Pracowałam przez trzy lata w sklepie chemicznym, gdzie dodatkowo były karmy i akcesoria dla zwierząt - także gryzoni. Karmy z tych niższych półek. Którejś wiosny miałyśmy po prostu plagę moli - wylazły z papierowych kartonów (a karma w środku była dodatkowo zabezpieczona folią). Okazało się, że wytwórnia została zalana, w wilgotnym ziarnie zalęgło się robactwo, a żeby nie tracić towaru popakowali i sprzedali... Zwróciliśmy całą partię i przyjęli bez problemów, jednak ile tego towaru poszło do klientów? ;/
Firmy nie pamiętam w tym momencie, nie miałam wtedy szczurów i nie zwracałam tak uwagi, wiem tylko, że produkowana w Polsce, gdzieś na śląsku.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
czis21
Posty: 66
Rejestracja: pt gru 14, 2012 6:21 pm
Numer GG: 10196864
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: czis21 »

Swojej Tabi kupiłam dropsy jogurtowo-miodowe Vitapol. Firma niby chwalona za karmę, ale moja nie ruszyła ANI JEDNEGO smakołyka. Dropsy jogurtowe innej firmy (z takim przeźroczystym okienkiem na opakowaniu - nie pamiętam nazwy) jadła ile tylko mogła!
Awatar użytkownika
miniature19
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: miniature19 »

Czis21 Vitapol nie jest nigdzie chwalony, wręcz przeciwnie. ; )
Awatar użytkownika
miniature19
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: miniature19 »

Moje szczury miały ją jako pierwszą przez chwilę i nie ruszały dopóki nie zgłodniały. Nie poleciłabym nikomu. Przepraszam, że tak jeden pod drugim.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Moje wciagają dropsy vitapola, ale rzadko. lepsze są Crocs'y Vitakraftu. Co do samego Vitapola, to mają dobre kolby i karmy premium Line.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Zuzolka »

Kilka dni temu kupiłam kolby firmy Vitakraft w którym były mole i larwy... Pojechałam zwrócić. Obyło się bez problemów, sprzedawca oddał mi całą kwotę za kolby, gdyż w dwóch innych opakowaniach (które sprawdzali przy mnie) również zalęgło się wyżej wymienione robactwo. Osobiście nie skuszę się już na nic z Vitakraft'u.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
kazik1413
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 14, 2013 1:54 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: kazik1413 »

Ja osobiscie polecam versa-lage o ile dobrze pisze:) moje chlopaczki pochlaniaja ja jak by wiecznie chodzily glodne i nikt by ich nie karmil:) oraz nature szczura bodajze Herbal pets.. Albo bepfhar o ile dobrze pisze:) sa to niestety krmy drogie koszt to kolo 20 zl nie liczac natury szczura koszt za male opakowanie to jakies 5-6 zl.

Byle nie vitapol .! To gowno sprzedaja w kazdym zoologu bo maja z nimi podpisana umowe na % od sprzedazy .. Dlatego wciskaja to kazdemu i mowia ze jest najleprza w swoim rodzaju itp. Itd..!

Odradzam tez wita kraft u mnie chlopaki tego nawet nie ruszaja, chodz by nie jedli przez 4 dni miska nie ruszona. Tylko opsikana i ob kupana:)
ogonek .! :] i stjuart .! :]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: noovaa »

To czy jedzą coś czy nie to akurat żaden wyznacznik ;). Raczej rozpuszczenie :P
Są szczury przyzwyczajone do słabszych karm, takie nie raz trudno przestawić na coś zdrowszego. Sama miałam 2 samiczki, które właścicielka karmiła chlebem i czekoladą "bo nic innego nie chcą". 3 doby o samej wodzie przekonały je do skubnięcia karmy która leżała w misce. Mam też szczurka który nie jadł nic poza karmą, nie znał innego jedzenia i bał się spróbować. Dopiero stado pokazało mu że inne jedzenie też jest dobre.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

kazik1413, te karmy w sklepach internetowych kosztują poniżej 20 zł, a często są jakieś promocje na wysyłkę.
No i też zależy, jaki Beaphar masz na myśli, bo ta firma produkuje różne karmy, tam samo jak Versele Laga :)
noovaa ma rację. Często szczury czegoś nie jedzą, bo są po prostu rozpuszczone. Lepiej uważać, bo potem coraz trudniej ich zmusić do lepszego jedzenia.
Szczury są trochę jak dzieci. Powinniśmy zadbać o ich żywienie, a nie zostawać im tego, bo jest wiele dzieci, które wybrałyby chipsy zamiast zdrowych warzyw, a wiadomo, jaka jest różnica :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Megi_82 »

noovaa pisze:To czy jedzą coś czy nie to akurat żaden wyznacznik ;). Raczej rozpuszczenie :P
Właśnie. Albo po prostu gusta, ludzie też je mają. Moje dziewczyny nie padły z wrażenia, jak im kupiłam VL Rat Nature. Tzn. nie to, żeby bojkotowały czy żebym musiała wojnę nerwów prowadzić, ale zachwycone nie były (nie lubią chrupek, których w tej karmie jest dużo, resztę jadły). Ostatnio kupiłam więc Timę na spróbowanie i wcinają chętnie, więc nie widzę powodu zmuszać ich do jedzenia VL ani twierdzić, ze VL to badziewie ;)
Dropsy kupiłam 2 razy, niestety za drugim razem nie spojrzałam dobrze, opakowania wszystkie podobne, zamienili miejsca i kupiłam Vitapolu - bojkot. Nie wiem, co oni tam wsadzili, ale poznajdowałam dropsiki powyrzucane. Ze składu nie sposób się dowiedzieć - produkty cukiernicze ileśtam %, produkty mleczarskie ileśtam % (czy coś w ten deseń), tak mniej więcej wygląda skład.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Rats<3
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:59 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Rats<3 »

Nie polecam Dako-arta, ten dla chomików i ten dla szczurów i myszy. Dużo ziaren, mało smacznych, o zdrowych już nie mówię, rzeczy. Ziarenka, kilka pałeczek kolorowych - o bycie zdrowymi ich nie posądzam -, trochę suszonych marchewek (taaaa). Szczuraski jedzą, bo głodni. Więcej już tej karmy nie kupię. Tylko kolby z tej firmy im daję, wszelkie smaki są lubiane przez chłopaków
Zbieram składniki i będę im sama karmę robić. Przynajmniej dużo składników będą mieli, jakie lubią. I taniej wychodzi
Ze mną Remy i Brutus

Każdy ogonek jest inny. Jeden ma ADHD, drugi to leniwy kanapowiec. Jednak wszystkie szczuraski mają wspólną cechę - małe serduszko odwdzięczające uczucia kochających je ludzi.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Rats<3 , żeby samemu robić karmę lepiej mieć trochę doświadczenia w tym a nie opierać się jedynie na swojej własnej opinii "dako art jest kiepski" ;) Próbowałaś którąś z polecanych karm? Niektóre są naprawdę tanie, a wtedy będziesz mieć pewność odpowiedniego zbilansowania.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: tuśka »

tym bardziej stwarzając karmę z rzeczy które lubią raczej nie wyjdzie nam ona zbilansowana :D bo np z samych pestek słonecznika, dyni, orzechów, suszonych owocków etc. karma nie może się składać ;)
nie kombinować tylko metodą prób i błędów dobrać karmę dla szczuraków :) moje np świetnie wcinały do ostatniego kawałeczka JR Farm uczta szczura oraz suprema. ale póki do tego doszłam, przejedliśmy jakoś 6 innych karm.
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Trzeba też przyznać rację starej forumowej prawdzie - lepiej przytrzymać szczura, to zje wszystko ;) Dlatego kupując polecaną karmę nie ma się co zniechęcać od razu. Czasem szczury muszą się zastanowić, zanim coś spróbują, a potem dopiero dochodzą do wniosku, że im to smakuje :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”