Moja trzoda

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: ol. »

Ja też z ciekawością dopytuję co porabiacie ? :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: ol. »

Anka widziałam Cię !

Do apelu 8) ;)
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja trzoda

Post autor: Anka. »

Ol., zacznę czuć Twój oddech na karku :)


Nie ma co pisać, oczywiście,że trzódka dostarcza radości ,ale niemniej smutków jest więcej, więc poza czytaniem nic już praktycznie na forach nie robie.

2.12.12r odszedł Ananas, był epileptykiem , jeden z ataków był strasznie silny, po nim nie nastąpił już żaden, ale w ciągu kilku tygodni doszło do zwolnienia metabolizmu i funkcji życiowych , co skończyło się śpiączką , i po dwóch dniach uśpieniem. Sekcja jamy brzusznej i piersiowej nie wykazała nic. Czaszka nie była otwierana, prawdopodobnie doszło do wylewu do mózgu.
12.12.12r odszedł Licho-dzikusek, w ciągu 2 ms wyrósł mu na biodrze guz wielkości mandarynki i mimo ryzyka została podjęta próba usunięcia, ze względu na nerwowość i w związku z tym ,niemożność skorzystania ze znieczulenia miejscowego, podana została pełna narkoza. Wszystko się udało, tylko pacjent zmarł.
Sekcja wykazała poważne stłuszczenie wątroby i ścieńczenie ścian serca.
14.12.12r odszedł Aelfric-Elficzek z powodu rozległych ropni w płucach i niewydolności krążeniowo-oddechowej.
22.01.13r odszedł Gryzak-Ogonek, mój ostatni dzikusek , sekcja wykazała,że oddychał tylko 1cm3 płuc, oba płaty przeżarte ropą...
24.01.13r odszedł Pysio, z powodu obrzęku płuc, ścienczenia ścian serca i ogólnie niewydolności krążeniowo-oddechowej.
18.03.13r odszedł Onyar SR's, moje cudeńko, wyników sekcji jeszcze nie mam, podejrzenia zadławienia. Znalazłam Go rano, gdy wieczorem siedział mi jeszcze na kolanach wcinał chrupki, i przymilał sie jak zwykle. Wszystkiego ,ale śmierci Onusia bym się nie spodziewała :'(



Chciałabym w najbliższych dniach wrzucić jakieś zdjęcia, żebyście chociaż pośmiertnie poznali moich chłopaków :'(
ObrazekObrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: ol. »

Elficzek :(
za długa ta lista imion i dat ...
ale przecież za każdym kryje się wyjątkowe jestestwo szczurze i dobrze przeżyty razem czas
...gdyby tylko tak nie mknął...


owszem, daj jeszcze wspomnieć dzikusowe cudeńka, Elfika spanie do góry brzuszkiem, Ananasa .. ^-^
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja trzoda

Post autor: Anka. »

:(

Zapomniałam też dopisać Lovelasa, myślałam,że już to zrobiłam...
Lovelas odszedł 20.10.12r , niewydolność krążeniowo-oddechowa była bardzo duża, ale bezpośrednią przyczyną śmierci była ropa w nerkach! Były prawie 3xwiększe niż powinny.
Biedne są te szczuraski z tymi swoimi chorobami :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja trzoda

Post autor: Anka. »

Lovelas (26.01.2010-20.10.1012)
Obrazek Obrazek

Ananas (08.2011-2.12.12)
Obrazek Obrazek


Elfik (8.06.2010-14.12.12)
Obrazek

Lisek (8.05.2011-12.12.12)
Obrazek

Gryzak (8.05.2011-22.01.2013)
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Pysio
(01.2011-24.01.2013)
Obrazek


Onuś (19.05.2011-18.03.2013)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: ol. »

Takie wymowne te wszystkie pyszczki, takie wciąż obecne...
Patrząc na to http://img22.otofotki.pl/so798_a3.JPG.html nareszcie wiem skąd jego imię :)

http://img22.otofotki.pl/ni292_a5.JPG.html ^-^


ech... :(
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja trzoda

Post autor: Anka. »

I jeszcze Srebcio, który za chwile będzie miał 2 lata i 10 ms: http://www.youtube.com/watch?v=ChDoU1M2 ... e=youtu.be
Tylko strasznie ściemniło obraz na yt :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzoda

Post autor: Ogoniasta »

ehhhh dużo pożegnań :( dużo smutku...sporo zabrali ze sobą...ale jak dużo zostawili??!! Mnóstwo cudownych wspomnień i miłości <przytula>

http://img22.otofotki.pl/fv188_a4.JPG.html najcudowniejsze mordki :-*
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: ol. »

Sreberko - piękny wiek :)
i chwila z tych, które stanowią istotę naszego bycia ze szczurami...

wymizaj go też ode mnie :)
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja trzoda

Post autor: Anka. »

Srebciulek wymiziany, on zawsze chętny na mizianki :)

Bardzo smutne jest to ,że szczury tak krótko są z nami. Żyją intensywnie, tak szybko odchodzą i jeszcze są tyloma chorobami obciążone. Dzikuski bardzo szybko odeszły, a spodziewałam się,że właśnie one będą najdłużej, może selekcja naturalna przy szczurach dała ciała...
Tak patrząc na to wszystko odnosze wrażenie,że najdłużej żyją szczury laboratoryjne-wistary. Co prawda szybko pojawiają się u nich choroby serca, ale są w stanie chyba najdłużej z nimi żyć. Zarówno Lovelas jak i Hammerth od około 6 ms zaczęły brać leki nasercowe, ale też oba żyły dość długo, bo prawie 3 lata każdy!
Zostało 16 chłopaków, z czego większość z linii obciążonej sercowo, więc boję się,że jeszcze dużo i w niedługim czasie pożegnań.
Najmłodszy jest Dante , Ogoniasta, czy pamiętasz może jego dokładną datę urodzenia? Nie wiem czemu,ale nie mam jej nigdzie zapisanej :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzoda

Post autor: Ogoniasta »

Anka. pisze: Najmłodszy jest Dante , Ogoniasta, czy pamiętasz może jego dokładną datę urodzenia? Nie wiem czemu,ale nie mam jej nigdzie zapisanej :(

Oczywiście :) Hipcie urodziły się 19.06 :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja trzoda

Post autor: Anka. »

Miłe Panie,
z radością , i pewnym niedowierzaniem, pragnę ogłosić ,że Srebcio kończy dziś 2 lata i 11 miesięcy! :)
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: Biała »

Dużo zdrówka i radości dla przystojnego jubilata :-* :-*

A jak ma się Dante ?? ;D
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja trzoda

Post autor: ol. »

Łaaaa !..

Sto lat Sreberko sto lat - w pogodzie ! :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”