Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris, Arlena

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Wiesz Xiao, to samo mu powiedziałam...! Boję się że po drodze przeoczyłam jakiś objaw biorąc go po prostu za cechę charakteru Rico i teraz on za to płaci...np okazało sie że boki Rico które wyglądaja jakby wyrudziały po prostu są brudne z porfirynki...Tak powiedziała wetka. Gdy wyzdrowieje spróbuję to umyć i sprawdze na razie nie mam sumienia go męczyć...
Nie powiem że nie przydadzą nam sie wasze kciuki:) Mam nadzieję że za parę dni Rico odżyje i wszystko będzie jak dawniej, 2 straty w tak krótkim czasie chyba bym nie zniosła.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Wczoraj wieczorem i dzis rani Rico już nic nie jadł... Jego stan był straszny... Pojechalismy do weta, w prawdzie na działanie leków musimy jeszcze czekać, ale dostaliśmy nutridrinka w proszku do rozrobienia z wodą i podaje mu strzykawką...Biedak nie ma siły sie sam myć, jeść, chodzić... Robił siku, kupki niestety nie, ale może to rpzez to że nic nie jadł...Wygląda jak w agonii, a my mamy nadzieję że jeszcze z tego wyjdzie...:(
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Domiii
Posty: 108
Rejestracja: czw lip 12, 2012 8:29 pm
Numer GG: 2098504
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Domiii »

trzymajcie się tam i dawaj znać, trzymamy kciuki za Rico :*
Moje stadko:
- szczurki: Kreska, Kredka, Pestka [*][/color]
- burunduk Kiki
- koszatniczka Julka [*] i Stefania [*][/color]
- szynszyla Kropa [*], Czarna i Szyszka[/color]
<3
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36948
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Malachit »

My też trzymamy kciuki, niech się Rico nie wygłupia...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Kciuki się przydadzą... Dziś 4 dzień brania leku, poprawy praktycznie nie ma wcale, ale wet mówi że ejszcze na to za wcześnie... Gdyby nie ten nutridrink, Rico za pewnie by nie dożył dzisiaj. Praktycznie cały czas lezy i śpi, nie ma siły nawet się umyć i sam jeść... My mamy jednak dużo nadziei w serduszkach i liczymy że nasza kruszynka dojdzie do siebie. Dzisiaj od 2 dni w koncu zrobił kupkę - (bo miał po czym) sika cały czas, jednak dziwi mnie zapach tych sików - mają bardzo intensywny zapach. Dodatkowo biedaczek nie myje sobie sam siusiaka i trzeba go myć i usuwać ta całą mastkę (?). Jest tego sporo, ma biały kolor, konsystencję wosku i meeeeega mocny zapach. Mam nadzieję że wszystko w tej kwestii jest w normie?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Lilien »

Trzymamy kciuki mocno za pingwinka!
Rico pyszczku śliczny, tyle akcji ciekawych przed Tobą jeszcze. Nie wygłupiaj się przystojniak tylko zdrowej :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Niestety Rico dzisiaj rano od nas odszedł...Już wieczorem przestał połykać pokarm i leki...O 8 zaczął dziwnie charczeć, a weterynarz jest otwarty od 9:00. Mieliśmy z nim pojechać i pomóc mu odejść, bo to była już agonia, ale 2 minuty póżniej juz nie oddychał...:(
Mam mieszane uczucia - smutno mi że już go nie ma między nami, ale z 2 strony jestem szczęśliwa że się nie męczy... Od paru dni przelewał nam sie przez ręcę, nie chodził, jadł tylko ze strzykawki. Nie wiemy co to było - gdy był osłuchiwany 2- krotnie weci mówili że z serduszkiem i płuckami wszystko ok, a przy 2 wizycie wet mowił że wyczuwa fasolke ale nie jest pewny czy to nerka czy jakiś guzek - miał to obejrzeć w przyszłym tygodniu po raz 2 i stwierdzić... Niestety juz nie zdążył.
Rico był bezproblemowym, zawsze zdrowym i pełnym energii szczurkiem, ktory uwielbiał ganiać za sznureczkiem, spac w rurkach i nigdy nie wdawał sie w bójki i zatargi. Nie był złośliwy, nigdy nie ugryzł specjalnie, jako jedyny często pulsował oczkami i lubił być głaskany.
Teraz jak tak sobie wspominam ostatni czas, pamiętam że od 2-3 tygodni zachowywał się inaczej, przychodził, kładł się na mnie lub koło mnie i chciał być głaskany i miziany...Odczytałam to jako chęć nawiązania jakiejś głębszej więzi, lub potrzeba bliskości po utracie Szeregowego...Jednak może juz wtedy coś mu dolegało, jednak nie potrafił mi tego pokazac... Nie wiem...

Kowalski w tej sytuacji został sam, wiem że będę musiała mu poświęcić więcej uwagi niż wcześniej, bo doszczurzania nie planuję... to są za wspaniałe i za mądre stworzenia, jak na swój krótki wiek...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Arau »

Bardzo mi przykro... :( Czarna seria trwa :(
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Lilien »

Tak bardzo mi przykro :'(
ObrazekObrazekObrazekObrazek
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: iku »

o kurczę, strasznie mi przykro... niedawno wspominałam koledze chłopców, jak byli u mnie, i jak z dzikusów gryzących do krwi stali się takimi kochanymi naleśnikami... :(
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Mam nadzieję że Rico otrzymał z mojej strony jak najlepszy dom... Z perspektywy czasu wiem że nic wiecej nie mogłam zrobić aby mu pomóc gdy był chory...
kowalski pulpecik ma teraz całą miskę dla siebie, biegac mu sie nie chce bo to facet, poza tym samemu to juz w ogole po co wyłazić z klatki? Czasem musze go zmuszac do jakiegos biegania -leniuch mój :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Kowalski, Rico

Post autor: Bandziornooo »

Wracam po długiej przerwie... z nowymi wieściami :D
Otóż Kowalski nie jest już sam..Zawitała do niego jego największa miłość - Doris (delfinica dla tych co nie pamiętają z pingwinów:) ) Jest typowym małym kapturkiem, przestraszonym i niesamowicie delikatnym:) Nie wiem czy wszystkie babki takie są bo miałam do tej pory samych facetów, ale ona jest po prostu kwintesencja kobiecości :D hihi

Otóz dla tych co nie pamiętają od paru miesięcy mieszkam z moim TŻ w Holandii i to właśnie tutaj odeszli Szeregowy i Rico...Przez 2 miesiące byliśmy pewni że nie chcemy kontynuować "sagi", a oddać Kowalskiego do innego stada nie miałabym ani serca, ani nawet komu. Przy okazji wizyt w ogromnym 2 piętrowym zoologicznym po karmę dla Kowala, oglądaliśmy sobie szczurki i inne stwory ale nigdy z jakąs myślą zakupu, a od 2 tygodni mój ukochany stwierdził że ja nie mogę nie mieć zwierząt, oraz nie pozwoli aby Kowalu był smutny sam i ON kupuje jej kolezankę/kolegę a ja mam tylko wybrać konkretną sztukę :D
No i padło na maleńką niewiastę, przeuroczą, przy okazji przerażoną i 3 razy mniejszą (co najmniej) od Kowala :)
Łączenie przebiegło bez większych ekscesów, chociaż prawdę mówiąc miłości jakiejś nie ma na razie. Istnieje mała walka o sputnik który stał się ulubionym miejscem obojga, ale w którym razem za cholerę się nie położą. Tak więc unikają się, mała lgnie do mnie na pieszcczoty, Kowalu pilnuje sputnika który wcześniej był przecież TYLKO jego, a ja mam nadzieję na wielkie love :)


P.s. Uprzedzam osoby chcące krytykować zakup zwierzęcia w zoologicznym - otóż zoologiczny w którym byłam to sieciówka "Pets place" xxl - mogę powiedzieć że miejsce cudowne i wyśnione :) Marze o takich w Polsce! Pani wydająca mi szczurka pytała czy już mam jakiegoś bo nie mogą żyć same na 99% gdybym chciała kupić i miec tylko 1 to by mi go po prostu nie sprzedała! Dała mi gwarancję pisemną na okres 4 tygodni, w razie gdyby łączenie nie udało się moge Doris odnieść bez problemu. Przy kasie 2 Pani równiez pytała czy już mam jakiegoś towarzysza dla niej, więc wszystko jest po prostu super. W ogromnym klatkach wielkości WIĘKSZEJ JAK moja klatka były 3 panienki i w drugiej takiej samej wielkościowo 1 pan. Ahhh....Czy u nas kiedyś dobra zwierząt będzie ponad maksymalnym zyskiem sklepów?...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Nietoperrr... »

Nie doczytałam w temacie - Kowalski to kastrat?
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Bandziornooo »

Oczywiście że kastrat :) Już od poooonad pół roku :]
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Szeregowy, Rico, Kowalski, Doris

Post autor: Nietoperrr... »

A,to dobrze,nie czytałam tematu od początku,dopiero tu zawitałam ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”