Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne

Post autor: unipaks »

Za Małe Białe nadal kciukamy, żeby całkiem wydobrzała :)
Martwią te wieści o seniorce... Guzisko, zastopujże :P odpuść Palmyrce!
Życzę zmian na lepsze, niech nastaną jaśniejsze dni dla Twojego stadka :)

Kosmiczny pies jest super
IHime pisze: Ostatnio tak entuzjastycznie wykonywała "siad", że usiadła na Maurycym. Mały bardzo po męsku się rozdarł
:D ;D
Ściskamy
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Majaki Nocne

Post autor: Entreen »

Za chorutkami idą nasze dobre myśli. Buźki!

A z psiaka się uśmiałam :D Pocieszne toto takie i śmieszne, aczkolwiek perypetie MAurycego... ;D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: ol. »

Ucieszyłam sie z wieści o dzielnej Małej Białej :) Mam nadzieję, że dalej się bakcylom nie daje i razem z Palmyrą wygrywają w walce z podstępnymi chorobami. Guz to dodatkowe brzemię dla niej i choć z pewnością ma i szczurzych i ludzkich przyjaciół, którzy pomagają jej je dźwigać, to twór mógłby przystopować choć trochę...
Serdeczne myśli dla Was dziewczynki :-*

Tresura Eji musi być tak pocieszna jak ona sama, a jeśli jeszcze ogoniaste napatoczą się na plac treningowy to.. ;D
Czy można liczyć na zdjęcia psiny biesiadującej wraz z doborowym towarzystwem ? ;) Albo zdjęcia w ogóle, ciekawa jestem jak urosło się małej kosmitce :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Nakasha »

Mały bardzo po męsku się rozdarł i napędzany urażoną dumą poleciał za komodę.
Padłam. :D Moje panny nie uciekają, jak psy je za mocno zaczepiają, to wyrywają im futro i to psy zwiewają za komodę. ;D

A za białą pannę trzymam kciuki!
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Psiuńcia nieco urosła, ma gabaryty bardziej zagrażające Maurycego... godności. ;D
Obrazek

Zdjęć ze wspólnych kolacji na razie nie będzie, dwoję się wtedy, żeby żadne ogoniaste nie poczuło się poszkodowane i żeby nie wybuchła awantura. Za to będzie zdjęcie grupowe Ejki i myszaków podczas sprzątania.
Obrazek
Ejka położyła się na tej klapie, która ma uszkodzone zapięcie i którą szczury przy odrobinie uporu mogą otworzyć, leżała tam prawie godzinę, czyli cały czas, kiedy sprzątałam klatkę.

Za to wczoraj Ejcia miała przykrą przygodę. Leżały na moich kolanach we dwie, Palmyra i Ejka. Palmyra, bo lubi, a Ejka, bo musi podczas wybiegów szczurów. Szczeniorek był jednak w rozrywkowym humorze i zaczął Palmyrę trącać łapą. Królewna może i ostatnio zdetronizowana, ale pospólstwu spoufalać się nie pozwala, więc psinkę za którymś razem ostrzegła biorąc jej łapkę w zęby. Pies ma na razie siano w głowie, więc delikatnej sugestii nie zrozumiał. Palmyra ostrzega tylko raz, więc za drugim razem uciachała do krwi. Pies z zaskoczenia nawet nie kwiknął, ale teraz boi się Palmyry. Resztę mycholi nadal traktuje bezceremonialnie.

Uchwyciłam piękny poranny moment między dwiema moimi chorutkami. Dziewczyny trzymają się nieźle. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Majaki Nocne

Post autor: Entreen »

Szczerze mówiąc, ja nawet wolę, jak szczur/kot/inne małe zwierzę potraktuje psa bezceremonialnie. Zwykle potem nabiera respektu i nie trzeba się tak obawiać o bezpieczeństwo mniejszego ze zwierzaków. A ja jestem straszny panikarz, jeśli o to chodzi :P
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Majaki Nocne

Post autor: Eve »

Wiesz Ihime - dobrego słowa nigdy nie za wiele, może i bez korony ale wciąż jest i nie wygląda żeby straciła na charakterze ;D :-*
Psina z Innego Wymiaru jednak ciut oleju w łepetynie posiada skoro respekcik i szacuneczek :D

Ściskam Was mocno, mocno :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: gosja1 »

Ejka z tą skarpetką białą na jednej nodze wygląda tak bardziej zawadiacko i jej to charakteru dodaje. Poza tym śmieszna taka jest :P ale pozytywnie :)
Dziewczyny jak aniołki. Dla takich szczurzych pyszczków stadnych warto żyć :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Evcia! :D Psinka ma jeszcze za mało oleju, żeby szacuneczek ekstrapolować na resztę mych. ;)

Entreen, ja właśnie czekałam, aż któraś mycha ustawi psiuńkę i cieszę się, że stało się to pod moją ścisłą kontrolą. Wiedziałam, że to się kiedyś wydarzy, bo Ejka nie miarkuje sił w zabawie. Zresztą, dla bezpieczeństwa obu stron spotkania międzygatunkowe są zawsze pod kontrolą. :)

Gosja1, oj tak, te poranne widoki zaspanych pyszczków osładzają wczesną pobudkę i szykowanie się do pracy. Czasem się łapię, że się zawiesiłam przy klatce, a czas leci. ;)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: saszenka »

Uwielbiam gapić się na śpiące szczury! Mogę tak godzinami :D Budzą się we mnie wtedy instynkty macierzyńskie :P
Mizianka dla międzygatunkowego stadka :-*
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: gosja1 »

Moja mama godzinami wisi nad klatką! I przeżywa każde ziewnięcie, przeciągnięcie, spojrzenie, ruch :P Ale rzeczywiście, szczurkowe spanie daje tyle radości, szczególnie gdy szczury razem te pyszczki przyklejają do siebie :) cudowności :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne

Post autor: ol. »

http://www.thedollpage.com/photopost/sh ... 2&cat=9999 przepiękne zdjęcie !
Śpiące szczury są rozkoszne, ale tutaj rozczulenie potęguje się przez to, że to te dwie osóbki, które tyle już przeszły - tyle razem przeszły, by spocząć w takim przytuleniu, w takim wzajemnym oddaniu i przyjaźni..
I rację mają Ci co piszą, że od Palmyry bije wciąż taki wrodzony majestat. Prawdziwe królowe z czasem ustępują z tronu, ale koronę zatrzymują do końca życia.

Ejka niby spora już, chociaż zdjęcie na tle koszyka przywraca właściwe proporcje - psina jeszcze by się zmieściła do środka, moje koty już nijak :D
Jak doszłam do niezbyt zaszczytnej przygody Ejki pomyślałam wręcz, że biała łapka to jej rezultat - wygląda jaby była obandażowana ! Dobrze, że nie :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Nakasha »

Może i chore, ale razem śpią rozkosznie. :) :)

Mam nadzieję, że szczenior w końcu nauczy się zachowania do szczurów. :) Moja Shirka traktuje szczury z dużą rezerwą - sama z siebie. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

Palmyruś nadal jest moją królewną, chociaż coraz częściej zdarzają jej się dni, kiedy nie ma apetytu i energii. Guz zaczął regularnie podkrwawiać, co dodatkowo ją osłabia. Cóż robić, nacieramy maściami jeden koniec szczura, drugi ładujemy lekami, a wieczorami dzielimy się z królewną herbatą i ciasteczkiem, bo teraz niczego jej nie odmawiam.

Szczeniorek zrobił nam nieładny numer. Na wizytę przedsterylizacyją byłyśmy umówione na poniedziałek, a w sobotę dostała cieczkę, chociaż ledwo skończyła 6 miesięcy. Teraz musimy odczekać 2 miesiące. Ze szczurami nadal chciałaby się bawić, ale daje się odwołać pięknie za każdym razem, kiedy staje się zbyt nachalna. Ostatnio ładnie odstąpiła nawet od kota, którego dopadła u rodziców i próbowała zalizać na śmierć.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: saszenka »

IHime pisze:Ostatnio ładnie odstąpiła nawet od kota, którego dopadła u rodziców i próbowała zalizać na śmierć.
Dzika i niebezpieczna bestia ;) Czy kot doszedł do siebie?

Głaski dla szczuractwa i całusy w nochalka dla Królewny :D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”